Anasayfa / Girişimcilik / Yeni İş Fikirlerine 125 Bin TL

Yeni İş Fikirlerine 125 Bin TL

Doğu Marmara Bölgesi’nde yeni iş fikriyle girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracak en ekonomik, en işlevsel ve yeni çözüm önerilerinin destekleneceği “Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması” başladı.

İnternet üzerinden proje başvuruların alınmasına başlanırken, Yalova Ticaret ve Sanayi odası Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Anıl Dinçer, ‘Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması’ ile Doğu Marmara Bölgesi’nde Doğu Marmara Bölgesi Bölge Planı öncelikleri kapsamında girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracak en ekonomik, en işlevsel ve yenilikçi çözüm önerilerinin desteklenmesini amaçlandığını belirtti ve bölgeden ve Yalova’dan nitelikli projelerin gelmesi temennisinde bulundu.YTSO Yalova Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mehmet Anıl Dinçer yaptıkları değerlendirmede; Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması’nın Yalova’da girişimcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlayacağını, yeni iş fikirleri olan Yalova’lı girişimcilerin önünü açacağını belirtti. YTSO Yalova Genç Girişimciler Kurulu’nun yönlendirmeleriyle yarışmaya yoğun talep beklediklerini sözlerine ekledi. Başkan Dinçer bölgemizdeki yeni iş fikrine sahip gençleri yarışmaya başvurmaya davet etti.

Yalova, Kocaeli, Yalova ve Düzce’de düzenlenecek olan yarışmada her ilde yeni iş fikriyle kazanan girişimciye 125.000 TL’ye kadar ödül verilecek. Kazanan yarışmacı 25.000 TL para ödülüne, 97.000 TL’lik KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Desteği’ne, YTSO’nun yayınlarında ücretsiz reklam hakkına ve YTSO ve MARKA’nın eğitimlerinden ücretsiz yararlanma hakkına sahip olacak. Başvurular 29 Ağustos 2011 tarihinde son bulacak ve yarışmacılar YTSO Genç Girişimciler Kurulu’nun www.iggk.org internet sitesinden başvuru yapabilecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir