Anasayfa / Şirket Haberleri / Yeni Sosyal Ağ Unthink Yayına Girdi

Yeni Sosyal Ağ Unthink Yayına GirdiFacebook’a Rakip Yeni Sosyal Ağ Unthink Yayına Girdi

Yeni sosyal ağ unthink.com yayına girdi. DouglasBay Capital’den 2.5 milyon dolar fon alan site, kullanıcıların kendi hesapları üzerinde kendi insiyatiflerine sahip olacağı daha dürüst bir sosyal ağ vaad ediyor. Site tanıtımında bir kullanıcı Facebook’a “bana sahip olabileceğini zannettin; ama olamazsın” diye isyan ediyor.

Unthink‘te kullanıcı verileri markalara satılmıyor. Bunun yerine kullanıcı, sayfasına sponsor olacak markayı seçiyor. Herhangi bir marka seçmek istemeyen kullanıcılar, yılda 2 dolar ödeme seçeneğini tercih edebiliyor. Site Facebook’u reklam gelirlerinden etme konusunda da hayli iddialı.
Sosyal medyada bir devrim ışığı olma amacındaki Unthink kullanıcıya bilinçli olma çağrısında bulunuyor. Firmanın CEO’su Natasha Dedis, “özgür olmak istiyorsak, kendi iletişimimizi kontrol altında tutmalıyız… bu gücü geri almalıyız” diyor.

Dedis, Unthink fikrinin çocuğu Facebook’a kaydolmak istediğinde hizmet şartlarını okuduğunda doğduğunu söylüyor. Dedis, şartların herhangi bir zamanda değişebilmesi nedeniyle onları kabul etmek istememiş. Ancak çocuğunun Facebook’ta olması gerekiyormuş. Dedis, hangi kararı verirse versin, kötü bir anne olacağını farketmiş.

Siteye http://www.unthink.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  Praktiker Yapı Marketleri Erzurum Bayiliği AçıldıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir