Anasayfa / Kariyer ve İş / Yenibiris.com’dan E-Ticaret Sektörüne Özel İstihdam Projesi

Yenibiris.com’dan E-Ticaret Sektörüne Özel İstihdam Projesi

Yenibiris.com Genel Koordinatörü Burçak Pak Yılmaz
Yenibiris.com ve ETİCAD’dan E-Ticaret Sektörüne Özel İstihdam Projesi

Elektronik Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği (ETİCAD) ve Yenibiris.com’un müşterek gerçekleştireceği proje çerçevesinde önce e-ticaret sektöründe en çok ihtiyaç duyulan iş alanları ve iş tanımları belirlenecek. ETİCAD, bu iş alanlarında gerekli eğitim programlarını hazırlarken Yenibiris.com uygun nitelikteki adayların başvurması için gerekli faaliyetleri yürüterek uygun adayların eğitime katılmasını sağlayacak. Yenibiris.com, aynı süreç içinde projeye İŞKUR’un maddi ve manevi olarak desteğini de sağlayacak. Eğitim alan adaylar, Yenibiris.com’un kendilerine ücretsiz sağlayacağı üyeliği aktive eden ETİCAD üyelerine yönlendirilecek ve aradıkları niteliklerdeki adaylara buradan ulaşabilmeleri sağlanacak.

İşbirliği çerçevesinde Yenibiris.com  “Bizimle çalışır mısınız?” başvuru toplama modülünü ETİCAD üyelerine ücretsiz sunarak sitelerinden gelen başvuruları kendi havuzlarında toplama imkanı sağlayacak.Yenbiris.com 2005 yılından bu yana başlattığı uzmanlık projeleriyle bugüne kadar gişe yetkilisinden çağrı merkezi temsilcisine, tıbbi satış mümessilinden yazılım ve web geliştirme uzmanına pek çok iş alanında aday yetiştirerek çalışma hayatında yer almalarını sağladı. Son senelerde İŞKUR desteğini de alarak yürüttüğü ve desteklediği proje sayısı 100’e yaklaştı.

Yenibiris.com Genel Koordinatörü Burçak Pak Yılmaz, ETİCAD’in 24 Ağustos Çarşamba Crowne Plaza Asia Hotel’de düzenlediği davette işbirliğiyle ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: “Yenibiris.com, her ölçekten, her boyutta farklı sektörlerden 74.000’i aşkın firmaya internet bazlı seçme ve değerlendirme hizmeti sunmaktadır. 12.000.000’u aşkın özgeçmişin kayıtlı olduğu Yenibiris.com kendisine güvenen çok sayıdaki adayın geleceğinin sorumluluğunun bilincindedir. Bu bilinçle ihtiyaç olan farklı sektörlere yönelik geliştirdiğimiz eğitim odaklı projeler ile istihdam piyasasında fark yaratmayı hedefliyoruz. Bu işbirliğiyle e-ticaret sektörünün eleman sıkıntılarını gidermek ve sektörün istihdam gücünü Türkiye ekonomisine kazandırmak amaçlı bir adım atmış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.”

Yenibiris.com Hakkında:

Yenibiris.com, büyük ölçekli ve çok uluslu şirketlerden orta ve küçük ölçekli şirketlere kadar her boyutta, farklı sektörlerden 70.000’i aşkın firmaya internet bazlı seçme ve değerlendirme hizmeti sunmaktadır. Geniş bir özgeçmiş bankasına sahip olan Yenibiris.com, sunduğu içerik ile bireysel üyelerinin kariyer ve kişisel gelişimlerine rehberlik eder. Yerel ve küresel değişimleri göz önünde tutarak farklı sektörlere yönelik geliştirdiği eğitim odaklı projeler ile istihdam piyasasında fark yaratır. Sürekli yenilenen teknolojisi ile bireysel ve kurumsal üyelerinin iş ve aday arama sürecine hızlı ve kolay çözümler üretir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir