Anasayfa / Şirket Haberleri / Yerli oyun şirketi Peak Games’e 5 milyon dolarlık yatırım

Yerli oyun şirketi Peak Games’e 5 milyon dolarlık yatırımYerli oyun şirketi Peak Games’e Avrupa’lı yatırım şirketleri Earlybird Venture Capital 5 milyon dolar yatırdı

Yatırım tabanı 430 milyon Euro’yu bulan Avrupa’nın en büyük teknoloji yatırım şirketlerinden Earlybird Venture Capital, Türk oyun şirketi Peak Games’e 5 milyon dolarlık yatırım yaptı. Risk sermayesi şirketi Hummingbird Ventures ve Evren Üçok ile Demet Mutlu gibi melek yatırımcılardan daha önce 2.5 milyon dolar tutarında yatırım almış olan Peak Games, bu gelişme ile kuruluşundan itibaren geçen 6 ay içerisinde 7.5 milyon dolar fon almış oldu. Sidar Şahin tarafından kurulan Peak Games, Ekim 2010’da faaliyetlerine başladı. Şirket, günlük 2 milyon aktif kullanıcı sayısı ile etkin kullanıcı bazında küresel sosyal oyun pazarında dünyanın en büyük 10. şirketi konumunda bulunuyor.
‘ORTADOĞU VE BREZİLYA’YA ULAŞTIK’
Her ay 10 milyonun üzerinde kullanıcının ziyaret ettiği Peak Games’in oyunları arasında Okey, İkon Kız, Komşu Çiftlik, Okey Plus, Komşu Şehir, Komşu Kabile, Bizim Dünya, Poker Star ve Petiler bulunuyor. Şirketin en popüler oyunu ise ayda 4.5 milyon aktif kullanıcı ile Türkiye’nin en popüler online sosyal oyunu olan Okey. Peak Games Kurucu ve CEO’su Sidar Şahin, “İstanbul ofisimiz ile birlikte Ankara Bilkent CyberPark Teknoloji Parkı’ndaki yerleşkemizde ürettiğimiz teknolojileri başta Ortadoğu ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülke ve bölgelerde kullanıyoruz. Earlybird Venture Capital’den gelen bu yatırım, ekibimizi yeni arkadaşlarla genişletme ve teknoloji altyapımızı büyütme sürecinde bize itici güç olacak” diye konuştu. Şirketin kuruluş öyküsünü anlatan Peak Games Kurucu Ortağı Hakan Baş ise şunları söyledi: “6 ay önce bu şirketi ilk kurduğumuzda ofisimiz Moda’daki bir apartman dairesi idi ve bizimle birlikte yalnızca 3 kişi çalışıyordu. Şimdi ise dünyanın çeşitli ülkelerinde ve Türkiye’nin farklı şehirlerindeki ofislerimizde 50 takım arkadaşımızla birlikte çalışıyoruz. Oyunlarımız milyonlarca kişiye dokunuyor.”

  Remax 10 bin girişimci hedefliyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir