Anasayfa / Emlak Haberleri / Yeşil İnşaat Innovia Projesinde Pankartlı Protesto

Yeşil İnşaat Innovia Projesinde Pankartlı Protesto
Site sakinleri tarafından düzenlenen protesto yürüyüşü havuz başında başlayarak satış ofisine kadar sürdü. Pankartların da buludğu protesto yürüyüşünde taşeron firma Benefit’in sorumlusu açıklamalarda bulundu.

Yeşil İnşaat tarafından site yönetimine atanan SRM firması, havuz, spa, fitness gibi siteye ait ortak donatıları Benefit’e kiralayarak dışarıdan üye alımına izin vermesi, site sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı. Kendilerinin bu tür bir işleme onay vermediklerini ancak SRM’nin buna rağmen Benefit isimli firmayla anlaşma yaptığını iddia ettiler.

SRM TARAFINDAN GÖNDERİLEN BİLDİRİ

Sayın Site sakinleri,Site sakinlerimiz arasından bir gurup kişiler kapılara yazılar dağıtarak site yönetimi ve hizmet şirketine karşı eylem yapmayı planladıklarını duyurmuşlardır. Yönetim planından bahsederken site sakinlerini YÖNETİM PLANINA AYKIRI bir eyleme teşvik etmek başlı başına bir tutarsızlıktır. Bu tarz eylemlerin ortak alanlara yapılması Yönetim Planının 38.6. maddesine göre de yasaktır.

Öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki, ne site yönetimi ne de hizmet şirketi site sakinlerinin aleyhine hiçbir uygulama içerisinde bulunmamışlardır. Bir uzmanlık işi olan Fitness ve SPA tesislerin gerekli her türlü yatırımı yaparak site sakinleri için mümkün olan en yüksek standartlarda işletilmesi ve site sakinlerine 1. Sınıf hizmet vermesini sağlamak ve bunu sıfır ek maliyetler ile yapmak takdir edilecek bir konu iken bir grup site sakinimiz maalesef bunu içine sindirememiştir.

Benefit’in dışarıdan üye kabul etmeksizin Fitness ve SPA’yı site sakinleri için ücretsiz işletmesi mümkün değildir. Bu konuda Site Yönetimi ve Benefit halen görüşmeler yapmaktadır. Benefit’in Fitness ve SPA’yı dışarıya kapatması durumunda oluşacak ek maliyetler ve bunların her dairenin aidatında ne kadarlık bir artışa sebep olacağı konusunda çalışmalar tamamlandığında sizlerin bilgi ve görüşünüze sunulacaktır.

Saygılarımızla,

Innovia 1 Site Yönetimi


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir yorum

  1. Haklıyız.Hakkımızıda sonuna kadar savunacağız.Dışarıdan alınan üyelerden dolayı güvenliğimiz hiçe sayılıyor. Ayrıca daire başına 200 tl’den fazla aidat toplanıyor. Ve site 1040 daireden oluşuyor.Toplanan paraları artık siz hesaplayın.Yani bu şu demek oluyor şu an toplanan aidatlarla sitenin bütün giderleri fazlasıyla karşılanıyor. Ama maalesef bazı insanlar daha fazla haksız kazanç elde etmek istedikleri için yasak olduğu halde dışarıdan üye kabul ediyorlar.SRM bu maddeye aykırı geldiği için protesto edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir