Bayilik Veren Firmalar

Yılbaşı Gecenizde Mardin’den Tadı Damağınızda Lezzetler

Mardin mutfağını ve yörenin egzotik lezzetlerinin ününü önce bölgenin, sonra Türkiye’nin sınırları dışına taşıyan Cercis Murat Konağı, hazırladığı farklı ve zengin menüsüyle yılbaşı gecesini unutulmaz bir keyfe dönüştürüyor.

Tarçın, kişniş, mahlep, zencefil, yeni bahar, sumak, pul biber ve badem gibi malzemelerin kullanıldığı, tebbuli, tebbel, muammara, kiremfum, megbus gibi yörenin egzotik mezelerinin yer aldığı Cercis Murat Konağı, yılbaşı menüsü ile de fark yaratıyor. Yeni yıla farklı tat ve lezzetlerle girmek isteyenlere, hindisi, şarabı, mezesi ve tatlısı ile çok özel bir paket.
Cercis Murat Konağı Yılbaşı Özel Paket Mönüsü (10 Kişilik Fiyat 250.00 TL)
• Özel tepsisinde bademli iç pilavlı hindi dolması
• Yöresel mezeler: Tahinli patlıcan salatası, Sebzeli patlıcan salatası, Humus, Muammara, Firik salatası, Bulgur Köftesi, *Kişke , Soğanlı zeytin salatası, Kurutulmuş domates salatası, Maş fasulyesi
• Süryani Bayram Çörekleri (Kiliçe)
• İrmik helvası
• Cercis Murat Konağı Süryani Şarabı

Cercis Murat Konağı Hakkında:

Cercis Murat Konağı mimar Lole tarafından Tüfekçioğlu ailesi için 1888 ‘de inşa edildi. Son olarak Hacı Hıdır Yılmaz’ın satın aldığı konak, 1992-1998 yılları arasında Mardin İl Turizm Müdürlüğü Hizmet Binası olarak hizmet verdi. Tarihi ve turistik bir mekan olması nedeniyle bir müze niteliği taşıyan konak, 2001 yılından itibaren turizmci Ebru Baybara Demir tarafından yeni bir anlayış ve otantik değerleri korunarak düzenlendi. Geleneksel Mardin mutfağının en iyi örneklerinin sunulduğu Cercis Murat Konağı, Mardin’in yanı sıra İstanbul’da da meraklılarına hizmet veriyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu