Anasayfa / Kariyer ve İş / Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Elemanı AlımıYıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Araştırma Elemanı Alımı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapacaktır. Alımla ilgili detayların yer aldığı ilan aşağıda bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde çalışmak isteyen takipçilerimiz, ilanı inceleyerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

T.C. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır.

Genel Şartlar
a) 657 Sayılı Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.
b) Okutman kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’ den en az 70 puan almış olmak.
c) ÖSYM tarafından yapılan KPDS veya ÜDS ’den en az 50 puan (Yabancı Dil Okutmanları Hariç) veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

Okutman Kadroları İçin Özel Şartlar
a) Yabancı Dil Okutmanları hariç Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerde ( Rektörlüğe bağlı bölümler dahil) atanacak okutmanlardan en az Yüksek Lisans mezunu olmak.
b) Yabancı Dil Okutmanı Başvurularında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) ve ya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS)’den en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak.
Muafiyet
Doktorasın tamamlamış olanlar, 29/06/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta odluları yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanları kadrolarına başvurularında, merkezi sınav: öğretim üyesi yetiştirme projesi kapsamında yükseköğretim yürütme kurulu kararıyla belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

  Memurluğa Girişte 70 Puan Zorunluluğuna Dikkat

Başvuru Şekli Ve İstenilen Belgeler
1- Dilekçe (www.ybu.edu.tr.adresinden ulaşabilirsiniz)
2- Özgeçmiş.
3- Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge.
4- Nüfus cüzdanı örneği (Onaylı)
5- Diploma veya geçici mezuniyet belgesi onaylı sureti (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge).
6- Lisans ve yüksek lisans transkript belgesi (onaylı)
7- İki adet fotoğraf (4,5×6 cm. ebadında son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf).
8- ALES Belgesi (onaylı)
9- Yabancı Dil Belgesi (Onaylı).
10- Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)

Başvuru Yeri
-Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular Üniversitemiz Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır.(Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ile yapılan başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.) Ayrıntılı bilgi ( www.ybu.edu.tr) adresinde mevcuttur.
NOT: Adaylar Üniversitemiz Tarafından ilan edilen Okutman kadrolarına başvuru şartları uyan 1 (bir) kadroya müracaat edebilirler.

Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edb. Amerikan Dili ve Edb, Mütercim-Tercümanlık bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Alanında en az 10 yıl deneyimli olmak; Okutman; 2; 28 Ekim 2011

Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dil Bilimi,İngiliz Dili ve Edb., Amerikan Dili ve Edb., Mütercim Tercümanlık bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Alanında en az 5 yıl deneyimli olmak; Okutman; 3; 28 Ekim 2011

Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edb.,Amerikan Dili ve Edb., Mütercim Tercümanlık bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Alanında en az 5 yıl deneyimli olmak; Okutman; 5; 28 Ekim 2011
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir