Anasayfa / Şirket Haberleri / Yıldız Holding İsveçli Svenska Cellulosa Aktiebolaget (SCA) İle Ortak Oldu

Yıldız Holding İsveçli Svenska Cellulosa Aktiebolaget (SCA) İle Ortak OlduYıldız Holding, kişisel bakım alanında faaliyet gösteren İsveçli Svenska Cellulosa Aktiebolaget (SCA) ile ortaklığa gitti.
SCA, Holding’in kişisel bakım şirketi Komili Kâğıt’a, 77 milyon lira karşılığında yüzde 50 ortak oldu. “Türkiye’nin dördüncü büyük bebek bezi ve hijyenik ped üreticisi” konumunda bulunan ve operasyonları içerisinde şampuan, duş jeli, sabun, ıslak havlu ve ıslak mendil gibi ürünler bulunan Komili’nin, bu anlaşma sonrasında SCA ve Yıldız Holding ortaklığı altında üretim ve pazarlama faaliyetlerini sürdüreceği vurgulandı. Ortaklık anlaşmasının, yasal otoritelerin izinlerini takiben yürürlüğe gireceği belirtildi. Yıldız Holding Grup Başkanı Zeki Ziya Sözen, ortaklığa ilişkin, Türkiye pazarında gelecek vaat eden kategoriler konusunda “uzman ve dünyanın saygın şirketleriyle” ortaklıklar kurma stratejilerini hatırlatarak, “SCA, kişisel bakım alanında ulaşmak istediğimiz hedefleri anlayan ve bu hedeflere ulaşmak için gerekli uzmanlığa sahip dünya çapında bir organizasyon. Libresse, Libero gibi 50’den fazla markası ile dünya üzerinde kendine hak ettiği yeri açmış, tüketicilerin her anlamda güvendikleri markaları üreten SCA’nın katkılarıyla birlikte Komili’nin Türkiye pazarındaki potansiyelini en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Yıldız Holding, 65 üretim ve pazarlama şirketiyle bisküviden çikolataya birçok alanda faaliyet gösteriyor. SCA, çok sayıda markasıyla 100’den fazla ülkeye satış yapan, global bir hijyen ve kâğıt firması özelliğini taşıyor. SCA açıklamasında, Komili’nin yıllık satışları yaklaşık 82,5 milyon dolardı. SCA’nın geçen yılki satışları yaklaşık 11,3 milyar Euro oldu.

  En Güçlü 100 Sosyal MarkaYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir