Anasayfa / Şirket Haberleri / Yılın Havayolu Şirketi Ödülü Emirates’in

Yılın Havayolu Şirketi Ödülü Emirates’in
Emirares Başkanı Tim Clark Ödülü Alırken

Dubai merkezli hava yolu şirketi Emirates, Air Transport World tarafından sektörün en önemli ödüllerinden biri olan ‘Yılın Havayolu Şirketi’ ödülü ile onurlandırıldı.

Washington’da yapılan özel gecede Emirates adına ödülü alan Emirares Başkanı Tim Clark ‘ Son birkaç yıl sektör tarihinin en zor yıllarından oldu ancak zorluklara rağmen en yüksek standartlarda yolcularımıza hizmet etmeye, yolcularımızın rahatını sağlamaya ve operasyonel olarak verimliliğimizi sürdürmeye özen gösterdik. Bu ödül uçuş ağımızı genişletmeye ve yolcularımıza yeni noktalara seyahat etme imkanı sağlamaya devam ederken hizmet kalitemizden ve yeniliklerimizden ödün vermediğimizin kanıtıdır.’ dedi.

ATW dergisi editörü Perry Flint ise ‘Yolcular Dubai’ye hizmet veren 125 havayolu şirketi içinde Emirates ile uçmayı seçiyorlar. Emirates’in uçuş ağı yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yolcuların değil, Dubai’yi iyi bir transfer noktası olarak gören Avrupa, Asya, Afrika ve Kuzey Amerika’daki yolcularında ilgisini çekiyor. Emirates’in başarısının temel sırrı, kabin içinde yaptığı yenilikleri sadece premium sınıf için değil ekonomi sınıfı için de sürekli yapması. Emirates’i ‘Yılın Havayolu Şirketi’ olarak ödüllendirme kararını verirken şirketin özellikle güvenlik ve operasyonel mükemmellik alanında hiç durmaksızın çalışmalarını, yeni trendler yaratan müşteri hizmetlerini ve 22 yıldır art arda kar ile sonuçlanan finansal performansını göz önünde bulundurduk.’ dedi.

1985’te kurulduğu günden beri dünyanın en büyük ve dinamik havayolu şirketlerinden biri haline gelen Emirates, Dubai’yi global hava ulaşımında önemli bir merkez haline getirmiştir. Özellikle yakıt tasarrufu ve CO2 emisyonunu düşüren esnek uçuş rotaları belirlemekle lider olan şirket şuana kadar neredeyse her kategoride toplamda 400’den fazla uluslar arası ödüle laik görülmüştür.Emirates’in öncülük ettiği yenilikler arasında her koltuğun arkasında kişisel ekran uygulaması ve yolculara uçuş sırasında cep telefonu ile konuşma imkanı tanınması sıralanabilir. Emirates, amiral gemisi olan A380 uçaklarında ise First Class yolculara uçak içi duş imkanı sunan ilk ticari havayolu şirketi olmuştur.

Havayolu şirketi her yıl ortalama %20lik hızlı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirmiştir. 2009 – 10 finansal döneminde şirket bir önceki seneye oranlar 4.7 milyon daha fazla yolcu taşıyarak toplam 27.5 milyon yolcuya hizmet vermiştir.

Emirates, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Orta Doğu, Afrika, Hindistan ve Asya Pasifik olmak üzere 66 ülkede 110 şehre uçmaktadır. Bu yıl ise Basra’ya 2 Şubat’ta, Cenevre’ye 1 Haziran’da ve Kopenhag’a ise 1 Ağustos’ta uçuşlar başlayacak.

EMIRATES Havayolu, İstanbul – Dubai arasında, genellikle uzun menzilli uçuşlarda tercih edilen, üstün teknolojiye sahip ve geniş gövdeli Boeing 777 tipi uçaklar ile uçuyor. Ortalama filo yaşı 5 yıl olan EMIRATES, 152 uçağı ile gökyüzünün en genç filolarından birine sahip. Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası havayolu şirketleri arasında yer alan EMIRATES, İstanbul’dan gerçekleştirdiği 11 uçuş ile yolcularını 60’ın üzerinde ülkede 100’ü aşkın noktaya taşıyor.

Emirates Havayolu Hakkında:

Göklerdeki en genç filolardan birine sahip ve dünya çapında 400’den fazla mükemmellik ödülü almış, hızla büyüyen bir uluslararası havayolu olarak Emirates, Emirates Grubu’nun iki önemli şirketinden biridir. Grubun diğer önemli şirketi Dnata’dır. Dnata, Dubai Uluslararası Havaalanı’nda faaliyet gösteren çok sayıda havayolu için yolcu karşılama, kargo, rampa ve teknik hizmetler sunan 8000’den fazla çalışanıyla Orta Doğu’daki en büyük seyahat kuruluşlarından biridir. Emirates ve Dnata, müşterilerine mümkün olan en yüksek profesyonel hizmet düzeyini sağlamaya çalışmaktadır. Daha fazla bilgi için, sizi Emirates Grubu web sitesini’ni ziyaret etmeye davet ediyoruz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir