Anasayfa / Kariyer ve İş / Yıllık 40 bin lira gelirli işe eleman bulamıyorlar

Yıllık 40 bin lira gelirli işe eleman bulamıyorlarAntalya’da 2016 yılında ”Çiçek ve çocuk” temasıyla gerçekleştirilecek Dünya Botanik EXPO’su için Ekonomi Bakanlığı’nın önderliğinde Mersin, Adana ve Antalya illerini kapsayan Akdeniz bitki türlerini ile ihracatını geliştirme projesi hazırlandı.

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, yaptığı açıklamada, EXPO Antalya’ya hazırlık çalışmaları kapsamında Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Mersin Ticaret Odası işbirliğinde Akdeniz bölgesindeki ürün çeşitlerinin geliştirilmesi, ihracat alanlarının artırılması amacıyla proje hazırladıklarını söyledi.

Çalışmalarına başladıkları projenin 36 ayı kapsadığını dile getiren Bağdatlıoğlu, proje için 6’sı Antalya’dan, 10’u ise Adana ve Mersin’den olmak üzere 16 firma belirlediklerini kaydetti.
Firmaların EXPO 2016 sürecine hazırlık için Akdeniz bölgesindeki ürün çeşitliği ve ihracatı konusunda araştırma yapacaklarını anlatan Bağdatlıoğlu, firmaların İspanya, Hollanda, İtalya, Türkmenistan, Azerbaycan ve Irak ile ticari ilişkilere başlayacaklarını, bu firmalarla teknik ve uygulamalı fikir alışverişinde bulunacaklarını bildirdi.

Ürün çeşitliliği ile ilgili bugünden bir çalışma yapılmadığı takdirde 2016 yılında Türkiye’nin talep edilen bitki türlerini ithal eder duruma gelebileceğine işaret eden Bağdatlıoğlu, ”Şimdiden ürün çeşitliliğimizi belirlemeliyiz, hangi türlerin bu bölgede var olduğunu görmeliyiz ve buna göre de ihracatımızı geliştirmeliyiz” dedi.

Sektörde çalışanların seraların olduğu bölgelerde kurulu evlerde ikamet ettiğini, ne ev kirası, ne de elektrik ve su parası ödemek durumunda olmadıklarını belirten Osman Bağdatlıoğlu, 3 kişilik bir ailenin ortalama kazancının yıllık 40 bin lira olduğunu vurguladı. Buna rağmen vasıfsız işçi bulmakta zorlandıklarını belirten Bağdatlıoğlu, bu sorunun temel nedeninin devletin yeşil kart uygulaması olduğunu, yeşil kartını kaybetmek istemeyenlerin bu işe yanaşmadığına dikkati çekti.

EXPO 2016’yı sadece Antalya’ya değil, Türkiye geneline yaymaya çalıştıklarını dile getiren Bağdatlıoğlu, Hollanda’nın Venlo şehrinde kurulan Türk Bahçesi ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini kaydetti.

  Antalya Orman Böl. Müd. Geçici İşçi Alım İlanıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

6 Yorumlar

  1. Arayip isle ilgili bilgi verirseniz sevinirim 05424707077

  2. Girişimci tarafı ve motivasyonu yüksek, Özgüven sahibi, kolay iletişim kurup; ilişki geliştirebilen, Genel görünümüne özen gösteren, Hedefleri olan ve vizyon sahibi, kendi işi olarak çalışma temposunu ayarlayabilecek Yüksek pirim sistemiyle Çalışarak çok kazanmayı hedefleyen çalışma arkadaşları arıyoruz.Not ek iş olarak yapabilirsiniz.
    Konuşma Sonu.
    0533 641 6480

  3. slm ben inşaat akşap kalıp ustasıyım yurdışın da calışmakistiyorum 0538 674 93 86

  4. slm ben inşaat akşam kalıpcı ustasıyım yurdışın da calışmak istiyorum

  5. Merhaba adanada ikamet ediyorum bahsettiğiniz işle ilgili tecrübe sahibiyim arkadaşımın serasında yetiştirdiğim 500 ad fikus benjaminim var bu konuyla iligi istihdam edilmek istiyorum haberinizi bekliyorum. tlf:0506 885 79 91

  6. slm ben ben bu yazınızı okudum ve iş için ailemle çalışmaya hazırım irtb.tel 05437111845 haberinizi bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir