Anasayfa / Emlak Haberleri / Yozgat’ta Emlakçı Sayısı Arttı

Yozgat’ta Emlakçı Sayısı ArttıYozgat'ta Emlakçı Sayısı ArttıYozgat’ta konuta olan ilginin artması ve her mahallede yükselen inşaatlar emlakçı sayısını da artırdı.Yozgat‘ta yıllardır giyim üzerine faaliyetini sürdüren Abdullah Hızarcı, ilde yeni konutlar ve yapımı devam eden konutlardan dolayı giyim işinden ayrılarak emlak sektörüne girdiğini belirterek, “Yıllardır Yozgat’ta giyim üzerine faaliyetimi sürdürdüm. Çok şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadan bu zamana kadar evimin geçimini bu yönde kazandım. Şimdi ise giyim işini bırakarak emlak işine girdim.” dedi.

Yozgat’ın, gelişimini hızla sürdürdüğünü, bu çerçevede ilde inşaat sektörünün arttığını ifade eden Hızarcı, şöyle dedi: “Emlakçılık sektörü çok önemli bir iş kolu haline geldi. Bankaların sağladığı kredi imkanları ve vatandaşların gayrimenkule olan ilgisi emlak sektörünü canlandırırken, benim de profesyonel anlamda bu sektöre girmeme neden oldu. İlimizde şu anda vatandaşlar, imkanı dahilinde gerek birikimleri ile gerekse kredi imkanıyla konuta yönelmiş durumda. Bu yönde gelişim devam ettiği sürece emlakçılığa yönelmeler de devam edecektir.”
Yozgat’ta aktif olarak Emlakçılar Odası’nın bulunmadığını ifade eden Hızarcı, “İlimizde 80’e yakın emlakçı var. Bu sayının her geçen gün artacağını tahmin ediyorum çünkü, çok değil bundan beş yıl önce ilimizde inşaat sektörü bu kadar hareketli değildi. Emlakçı sayısı da 10’u geçmezdi. Fakat Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve özel müteşebbisler tarafından yapılan konutlar Yozgat’ı adeta şantiyeye çevirdi. Bu kapsamda vatandaşların konuta olan talebi arttı. Ve emlak piyasası başlı başına bir iş kolu haline geldi. Emlakçılık, ekonomik anlamda fazla sermaye gerektirmediği için fazla bir risk taşımıyor. Bu yüzden sektöre yönelmeler de arttı. Yozgat, inşaat sektöründe gelişimini hızla sürdürüyor. ilimizin 4 bir tarafında konut inşaatlarının yapımı devam ediyor. Tamamlanan konutlar da çok geçmeden bir kaç hafta içerisinde alınıyor. Şu an ilimizde ev fiyatları 50 ile 180 bin TL arasında değişiyor. Kira bedelleri ise 300 ile 750 arasında değişiyor.” dedi.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.