Anasayfa / Haberler / Yurtdışından Siparişte Fiyat Sınırı

Yurtdışından Siparişte Fiyat SınırıYurtdışından sipariş gümrük, yurt disindan siparis, yurtdışından sipariş vermek,  yurtdışından sipariş limiti, yurtdisi siparis gumruk, gümrük fiyat sınırı 2012, yurtdışı sipariş limiti

Yurt dışından kargo ya da hızlı posta ile gelen eşyadaki muafiyet sınırı 150 eurodan 75 euroya düştü. Buda yurt dışından eşya getirip satanları yani bizleri biraz yaralayacak gibi 4458 sayılı gümrük kanunu Bakanlar kurulu tarafından değiştirildi. Karar resmi gazetede yayınlandı ve önemli değişikliklere gidildi. Buna göre bedeli 75 euro altında olan eşyalar için muafiyet uygulanacak. Yeni düzenlemede, “ticari miktar ve mahiyet” ayrımı ortadan kaldırılırken, gerçek kişilerin yanı sıra tüzel kişilere gelen eşya da, muafiyet kapsamına alındı
Yurt dışından gelen eşyaların %95 inin 75 euro altı olduğunu söylemiş PTT .

Yurt dışından gelen eşyanın gümrüğe takılmaması için ne yapmalı ?

Siz yurt dışından bir eşya alınca o eşya direk size uğramıyor. Çeşitli ülkelere uğruyor önce paketiniz. Bu tip durumlarda gümrüklerde sorun olmasını istemiyorsanız aldığınız eşyanın değeri 75 eurodan küçükse paketin üstüne faturanın kopyasını yapıştırabilirsiniz. Ya da paketin üzerine GIFT yani hediye mail yazdırabilirsiniz. Bu paketin size biraz daha erken gelmesini ve sorun çıkma ihtimalini azaltmasına neden olacaktır.

Bir eşya almayı düşünüyorsanız ve kafanızda gümrük, gümrük harcı, gümrük ne kadar tutar, gümrükte takılırmı, gümrükte para ödermiyim, gümrükten geçermi gibi sorular varsa alacağınız ürünü buraya yazabilirsiniz almadan. Bizde tecrübelerimize dayanarak sizinle fikir alışverişinde bulunuruz.

  Kira Gelirleri Beyannamesi Ne Zaman VerilirYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir yorum

  1. Merhaba 100$ oyuncu kulaklığı alacağım gümrükte sorun çıkar mı ? Amerika veya Çinden .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir