Anasayfa / Sağlık Haberleri / Zayıflama Hapı Önerdi Çinliler Sahtesini Üretmekte Gecikmedi

Zayıflama Hapı Önerdi Çinliler Sahtesini Üretmekte GecikmediABD’de programı milyonlarca kişi tarafından izlenen ünlü Türk kalp doktoru Mehmet Öz’ün programda tavsiye ettiği zayıflama hapı ülkede karışklığa sebep oldu.
Mehmet Öz’ün programında “Afrika Mangosu hapı gerçek bir mucize. Herkes almalı. Eğer günde 2 tablet alırsanız egzersiz yapmadan ve yediklerinize dikkat etmenize gerek kalmadan 28 günde 4-5 kilo verebilirsiniz.” açıklamasının ardından Çinli üreticiler sahte Afrika Mangosu hapı üretimine başladılar. 50 ile 70 dolar arasında bir fiyatla satılan şişede bir aylık kullanım için 60 tane hap bulunuyor. ABD’nin en etkili 100 insanı arasında gösterilen Mehmet Öz ayrıca hapın kolestrolü ve kan şekerini de dengelediğini, yemeklerden yarım saat önce hapı almanın yeterli olduğunu söyledi.

DOLANDIRICILIK VAR

Afrika Mangosu hapının satışlarının patlamasının ardından ABD hükümeti olaya el koydu ve “1 milyar dolarlık bir dolandırıcılık var. 4 haftada 12 kilo verdiren bir hap imkansızdır” açıklaması yaptı. Dünyada obezite vakalarının görüldüğü ülkeler arasında ilk 5’te yer alan ABD’de, diyet ve zayıflama endüstrisi 40 milyar dolar gibi dev bir sektör halinde.

  Variz Çorabının FaydalarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerlilerin biyoteknolojik ilaç yarışı

Dünyada biyoteknolojik ilaçların kullanım oranı yüzde 20’lere ulaşmış durumda ve artmaya devam ediyor. Türkiye’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir