Kariyer ve İş

Zentiva Genel Müdürlüğü’ne Şahin Arslan Atandı

Sanofi-aventis Grubu şirketlerinden olan Zentiva İlaç Genel Müdürlüğü görevine, Şahin Arslan atandı. 20 yılı aşkın bir süredir Türkiye, Polonya ve Rusya’da ilaç sektöründe üst düzey yöneticilik yapan Arslan, son olarak 2007 yılından bu yana Sanofi-aventis’in Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Yıldız Üniversitesi mezunu olan Arslan, ITU Executive MBA programını tamamlamıştır. Yurt içine ilaveten ABD ve Avrupa’da pek çok yönetim ve finans programlarını katılan Arslan, Zentiva İlaç Genel Müdürlüğü görevine ek olarak sanofi-aventis Türkiye Başkan Yardımcılığı görevini de yürütecek.İş yaşantısına İzmir’de Tıbbi Mümessil olarak başlayan Arslan, daha sonra, yurtiçi ve yurt dışında Bölge Müdürlükleri, Ticari Müdürlük, Pazarlama ve Satış Müdürlükleri, İş Geliştirme ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Arslan, ilaç sektörünün yenilikçi ve eşdeğer ilaç alanlarında; engin yerel ve uluslararası bilgi ve deneyime sahip.

Sanofi-aventis grubu Orta Asya ve Kafkas ülkeleri platformunun oluşturulması, firmanın hızlı bir büyüme performansı ile liderliğe taşınması sürecini başarı ile yönetmiştir.
Evli ve iki çocuk babası olan Sahin Arslan, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Zentiva İlaç Hakkında:

Bir sanofi-aventis Grubu kuruluşu olan Zentiva, Orta ve Doğu Avrupa’da modern, yüksek kalitede ve uygun fiyatlı ilaçları hastaların hizmetine sunan önde gelen şirketlerden biridir. Zentiva’nın merkezi, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da yer almaktadır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu