Anasayfa / Emlak Haberleri / Zeytinburnu – Ataköy sahilindeki konut projeleri

Zeytinburnu – Ataköy sahilindeki konut projeleri

İstanbul’da eski fabrikaların arazileri birçok yeni projeye ev sahipliği yapıyor. Zeytinbumu-Ataköy sahil hattı bu konuda başı çekiyor. Boğaziçi’ne alternatif olarak gösterilen bölgede metrekare fiyatları 30 bin TL’ye ulaştı…

İSTANBUL’UN son yıllarda yıldızı parlayan bölgelerinin başında gelen Ataköy-Zeytinbumu Sahil Yolu hattı birçok projeye ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un en güzel deniz manzaralarından birine sahip olan bölgede yıllardır atıl kalan araziler üzerinde bugün konuttan otele bir dizi farklı lüks proje yükseliyor.

Özellikle bir zamanlar deri sektörünün merkezi olan, Zeytinburnu Sahili’nde hayata geçirilen projelerin metrekare satış fiyatı 10 bin ila 30 bin TL arasında değişiyor. Geçmişte tekstil ve deri sektöründe faaliyet gösteren fabrika arazilerinin, sanayi sitelerinin ve nakliye ambarlarının merkezi olan Zeytinbumu, şimdilerde artık gayrimenkulün merkezi olmaya aday. Öyle ki kent dışına taşınan fabrikaların arazileri üzerinde yükselen konut, ofis ve alışveriş merkezi projeleri, bölgeye yeni bir kimlik kazandırıyor. Bölge, şu sıralar İstanbul’un Miami’si olarak anılmaya başladı.

ev-1

LÜKS PROJELER YÜKSELİYOR

Bölgede birbirinden iddialı bir dizi proje ya inşaat aşamasında ya da temel atmak için gün sayıyor. Örneğin, 1988 yılında açılan ve İstanbul’un ilk AVM’lerinden biri olan Ataköy Galleria’nın yıkılması ve sahilin doldurulması ile elde edilecek alanda yeniden AVM yapılması gündeme gelmişti. Galleria’yı da içine alan bölgenin sahibi olan Dati Holding’in yürütme kurulu başkanı Gökhan Kıran, yıkılacak olan Galleria’nm yerine otel, rezidans ve ofis binaları yapmayı planladıklarını açıklamıştı. Doldurulan alanda yapılacak olan ve 2017 yılının Ekim ayında açılması planlanan yeni alışveriş merkezinin de Bakırköy Meydanı gibi sokak AVM’si olarak planlandığı açıklanmıştı.

Kuzu Grup ise Sinpaş’m arazisinde inşa ettiği Sea Pearl projesi tüm hızıyla ilerliyor. Yine Emlak Konut’un ihalesinden Kazlıçeşme sahilindeki 111 dönüm büyüklüğündeki eski tank bakım onarım fabrika arazisini satın alan Özak GYO-Yenigün-Ziylan İnşaat, burada Büyükyalı adında bir proje yürütüyor.

HEPSİ SAHİLE YAKIN

Ataköy-Bakırköy sahil kesiminde ise Ataköy Konaklan, Vezüv Konaklan, Referans Bakırköy, A ve A+ gelir seviyesi için inşa edilen ilk projeler olarak dikkat çekiyor. Ağaoğlu’nun Bakırköy Central Park projesinde henüz bir hareketlilik görülmezken, markalı üreticilerin bölgede yer arayışları halen sürüyor. Bölgenin tam içinde yer almamakla birlikte yakın bir konumda proje geliştirenlerden biri de Egeyapı. Şirket, bölgeye yakın bir konumda yer alan Yedi Kule projesini geliştiriyor. İstanbul’un en dinamik bölgelerinden biri olan Zeytinburnu – Ataköy sahilindeki projeleri siz okurlarımız için mercek altına aldık…

BÜYÜKYALI

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığı ile İstanbul Kazlıçeşme sahil yolunda, toplam 111 dönümlük arazide yükselecek olan projede, 50 ila 200 metrekare büyüklükte 560 daire satışa sunuldu. Ocak 2019 tarihinde tamamlanması planlanan projede yer alan dairelerin metrekare satış fiyatları 13 ila 25 bin TL arasında değişiyor.

Büyükyalı’daki sınırlı sayıda konutun dahil edildiği ve yılsonuna kadar devam edecek Emlak Konut kampanyası, banka kredisi ve kefile ihtiyaç duyulmadan yüzde 10 peşinat, aylık 0.70 faizle 120 ay taksit veya 0.42 faizle 60 ay taksit seçenekleriyle, yatırım fırsatı sunuyor. Proje, deniz shuttle imkânıyla, yoğun trafiğe çözüm üreterek zaman kazandırıyor; bölge halkına büyük bir ulaşım kolaylığı getiriyor. Atatürk Havalimam’na 10 km, tarihi yarımada ve Topkapı Sarayı’na 8 km. Taksim Meydanı ve Nişantaşı’na 12 km uzaklıkta bulunan proje, merkezi lokasyonuyla, Bakırköy ve Yenikapı İDO iskeleleri gibi önemli noktalara da direkt bağlantı imkanı sunuyor. Projenin potansiyeliyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Özak GYO a Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, şu bilgileri verdi:

“Büyükyalı, devam etmekte olan altyapı ve birbirine entegre olarak hizmete girecek ulaşım yatırımları tamamlandığında değerini büyük oranda artıracak bir bölgede yer alıyor. Sirkeci’den başlayan ve Yeşilköy-Florya hattını takip ederek Çekmece’ye kadar uzanacak yeni yaya bisiklet yoluyla birlikte sahilde yapılan düzenlemeler Miami’de olduğu gibi insanların yürüyüş ve koşu yaptığı, su sporlarıyla uğraştığı, w bisiklete bindiği bir sahil şeridine dönüşecek. 2016 sonunda açılacak Marmaray Zeytinburnu durağıyla, metro hattında her noktaya rahatça ulaşılabilecek. Bu yılın sonunda hizmete girmesi planlanan ve Büyükyalı’nın yanı başında yer alan Avrasya Tüneli’ni kullanarak, köprü trafiğine takılmadan Anadolu Yakası’na geçmek mümkün olacak.”Satış Ofisi Telefonu: 0212 557 73 73

SEA PEARL ATAKÖY

Kuzu Grup tarafından İstanbul Ataköy sahilinde 127 bin 600 metrekare arsa üzerinde inşa edilen ve iki etaptan oluşan proje, 2 milyar 700 bin dolarlık yatırım değerine sahip. Projede toplam 1.401 bağımsız bölüm, 17 ticari ünite ve otele ait 200 oda yer alıyor. İlk etabına Doğu, ikinci etabına ise Batı adı verildi. 20 katlı dört blokta 631 üniteden meydana gelen ilk etapta daire büyüklükleri 88 ila 398 metrekare arasında değişiyor. Sea Pearl Ataköy’ün ilk etabında alanları 88 ila 398 metrekare arasında değişen 1+1’den 4.5+1’e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alıyor. Dairelerin metrekare birim fiyatı 8 bin dolardan başlıyor. Projedeki ödeme planıyla ilgili konuşan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Projede kişiye özel ödeme planları sunuluyor” diyor. Projenin ilk etabının 2017 Temmuz ayında tamamlanması planlanıyor. İkinci etap ise beş blokta 700 daireden meydana geliyor.

SeaPearl Ataköy içerisinde yer alan 202 odalı otel ile 62 rezidans ünitenin işletmesini Jumeirah yapacak. Otel ve rezidansın 2019 yılında hizmet vermeye başlaması planlanıyor. Alanları 57 ila 400 metrekare arasında değişen rezidanslar 1+1’den 4.5+1’e kadar farklılık gösteriyor. Otel biriminde alanları 47 ila 430 (teraslı) metrekare arasında değişen standart, juniorsuite, executivesuite, hospitalitysuite ve presidentalsuite yer alıyor. Projenin ilk etabı 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip. SeaPearl Ataköy’de her bloğun kullanımına özel 150 ila 200 metrekare arasında değişen fitness ve yoga salonları, dinlenme alanları ayrıca çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş imkanı, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası, barok tarzı peyzaj alanı yer alıyor. Projedeki tüm bağımsız bölümler deniz manzarasına hâkim bir konumda. 2014’ten bu yana inşaatına ve satışına devam edilen projede örnek daireler de hazır.

Satış Ofisi Telefonu: 444 98 00

YEDİ MAVİ

Kalkavan Yapı, Haşan Sever İnşaat ve Gül Yapı Gayrimenkul Geliştirme İş Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Yedi Mavi projesi 63.5 dönüm arazi üzerinde rezidans, ofis, AVM ve apart otelin yer alacağı toplam 1.047 adet bağımsız bölümden oluşuyor. 17 katlı altı bloktan oluşan projede 75 ila 400 metrekare büyüklüğe sahip 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere beş farklı daire seçeneği yer alıyor. Ayrıca projede elektrikli araçların da kullanımına uygun 2 bin 600 araçlık otopark alanı mevcut. İlk olarak sadece konutların satışına başlanan projede metrekare fiyatları 13 bin TL’den başlıyor.

Yüzde 5 peşinatla 120 ayda yüzde 0.70 oranında, 60 ayda ise yüzde 0.42 oranında faizle daire alma imkanı sunuluyor. Yedi Mavi isminin doğuş hikayesini anlatan Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, “Projemizde altı adet kule olsa da, akıllı ev sisteminden rezidans hizmetlerine, çocuk oyun alanlarından yüzme havuzlarına, spa’dan fitness salonlarına kadar birçok sosyal donatının yanı sıra, şık restoranlar, kafeler, birçok prestijli Türk ve dünya markasını bir arada bulabileceğiniz mağazalar, alışveriş ve sosyal aktivitelerin merkezi olacak Mavi Cadde, ayrıca evinizden veya ofisinizden adımınızı attığınızda kendinizi sosyal yaşamın içinde bulacağınız spordan kültür sanata kadar farklı sosyal etkinliklere katılma imkanı sunan

Mavi Meydan ile aslında koskocaman bir yaşam vaat ediyoruz” diyor, edi Mavi’ye çok yoğun bir talep olduğu için Haziran ayında ön satışa başladıklarını belirten Kalkavan, “0 zamandan bu yana geçen üç aylık süreçte projenin yaklaşık yüzde 18’ini sattık. Günden güne kazandıracak bir proje olduğu için yatırımcı uzun zamandır bekliyordu” diyerek ön satıştan bu yana geçen üç aylık sürede yatırımcıya yaklaşık yüzde 10 kazandırdıklarını belirtiyor. 50 bin metrekare yeşil alana sahip proje, İDO Bakırköy Terminali ve Ataköy Marina’ya 1 kilometre, Atatürk Havalimanı, İDO Yenikapı Terminali ve E-5’e 5 kilometre mesafede yer alıyor.

Satış Ofisi Telefonu: 444 7 034

YALI ATAKÖY

Özyazıcı İnşat ve Karadeniz Örme ortaklığı ile İstanbul Ataköy sahil şeridindeki 72 bin 849 metrekarelik arsa üzerinde hayata geçirilen proje, 16 katlı beş bloktan meydana geliyor. Projede, 512 apart ünite yer alıyor. Yalı Ataköy projesinde konutların yanı sıra 64 ofis ve cadde üzerinde yedi adet de dükkan bulunuyor. Projede denize sıfır dört blokta 66 ila 200 metrekare arasında 1+1, 2+1, 3+1 ve 5+1 apart daire seçenekleri yer alıyor. Teslimlerin başladığı projede, satışlar devam ediyor. Projenin apart üniteleri de 1 milyon 200 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor.

Yalı Ataköy’de her kattan deniz manzarasını izlemek mümkün. Ataköy sahilinin yeni gözdesi olan proje, taşınmaya hazır tek örnek olarak dikkat çekiyor. Yalı Ataköy’den daire, ev-ofis satın alanlar hemen taşınabiliyor. Yalı Ataköy’ün geçtiğimiz aylarda açık artırma usulüyle satışa sunulan dükkanları yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Proje, Ataköy sahil yolunun bitişiğinde, E5’e 2 ve Atatürk Havalimam’na 4 km mesafede bulunuyor.

Satış Ofisi Telefonu: 0212 515 09 99
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir