Anasayfa / Şirket Haberleri / Zincir Mağazalar Sahibi Rodimood Ortak Arıyor

Zincir Mağazalar Sahibi Rodimood Ortak ArıyorZincir Mağazalar Sahibi Rodimood Ortak Arıyor

Türk hazır giyim sektöründe zincir mağazalara sahip büyük şirketlerinden Rodimood hisse satışı yoluyla ortak alacak.

Şirket elde edeceği gelirle 350 milyon liralık yıllık cirosunu 1 milyar dolara çıkaracak yeni yatırımlar yapacak. Rodimood, hisse satışı yoluyla yeni ortak bulması için uluslararası yatırımcı danışmanı firma Daruma’ya yetki verdi.

Daruma Kurumsal Finansman yönetici ortağı Özkan Yavaşal, Reuters’e yaptığı açıklamada, Rodimood‘a ortaklık için teklif aldıklarını söyledi. Özkan Yavaşal, “Görüşmeler sürüyor. Rodi 350 milyon TL ciroya sahip bir şirket, sermaye artışı yoluyla büyümesini finanse etmek için bir ortaklık olacak. Hedef birkaç yıl içinde 1 milyar dolar ciroya ulaşmak. Muhtemelen bir fon ile büyümeyi destekleyecek bir sermaye enjeksiyonunu yapacağız.” dedi. Yavaşal, Rodimood’un azınlık veya çoğunluk hisselerine yatırım için de özel sermaye fonlarından teklif alma aşamasında olduklarını söyledi.
Rodimood yetkililerinin verdiği bilgiye göre şu anda şirketin piyasa değeri 150-200 milyon dolar olarak belirlendi. Yıllık cirosu ise 350 milyon lira. Şirket yüzde 30 azınlık hissesini satarak bunu yeni yatırımlarında kullanıp, önümüzdeki yıllarda 1 milyar dolarlık ciroya ulaşmayı hedefliyor. Rodimood yetkilileri, “Hisse satışını yatırım kararı ve büyüme planlarımız dahilinde kararlaştırdık. Şirketin yüzde 30 hissesini satıp buradan gelecek parayı yatırımda kullanacağız. Küçük ortak alarak büyüyüp 1 milyar dolar ciroya ulaşmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Daruma Kurumsal Finansman Yönetici Ortağı Özkan Yavaşal, Rodimood dışında ilaç, enerji, otomotiv ve inşaat ürünleri sektörlerinde 4 büyük ortaklık ve finansman işlemini daha bu yıl tamamlamayı planladıklarını açıkladı. Daruma yönetici ortağı Özkan Yavaşal, “Avrupalı büyük bir stratejik jenerik ilaç üreticisinin Türkiye’de bir satın alma veya çoğunluk hisse alımı yoluyla ortaklık yapması için alıcı taraf adına firmalarla görüşüyoruz. Bir finansal yatırımcının da, inşaat ürünleri sektöründeki orta ölçekli bir şirkete çoğunluk hisse yatırımını iki ay içinde tamamlarız diye düşünüyorum.” dedi. Daruma’nın danışmanlık yaptığı diğer iki yatırımdan biri de Türk otomotiv yan sanayi şirketinin azınlık hisse satışı. Bir diğeri ise gıda sektöründe Japonya’da büyük bir stratejik yatırımcının Türkiye’de yapacağı yatırım.

  HP TÜRKİYE/PAZARLAMA STRATEJİLERİYLE ÖRNEK OLDU

Daruma Yönetici Ortağı Tülay Kaya da, enerji alanında 140 milyon Euro’luk 120 MW kapasiteli bir rüzgar enerjisi santrali proje finansmanı işlemi üzerinde çalıştıklarını, kasım sonunda işlemi ilan etmeyi planladıklarını söyledi. Daruma 2011 yılında Türkiye’de 1 milyar dolarlık birleşme ve satın alma ile 500 milyon dolarlık finansman işlemi gerçekleştirmeyi planlıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir yorum

  1. ramazan kayır

    aydın nazillide her nevı gıyım tarzında fason iş yapıyoruz fason iş verenlerın itina ile işlerını teslim alacaklarından şuphesı olmasın bayan gıyımı tercıhımızdır deneyımlı ekıp ve ekıpmanlarımızla hızmet vermekteyız buraya bu isteyı atolyemın işsiz oldugundan deyıl kapasıteyı yukseltmek acısından bıldırıyorum ilgilenenlerın 05415053999 dan ulaşarak gereklı durumda gorusme saglanır not: yaptıgımız her iş garantılıdır ve ödemeler 15 gunu aşmamak kaydıyla anlaşma yapıyoruz prensıbımızdır iş saglamlıgından ve işi söz verdıyımız tarıhte teslım etmek prensıbımızdır bu nedenle maddı konudakı prensıbımızden ödun vermedıyımızı belırtmek isterım şimdiden hayırlı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir