Anasayfa / Şirket Haberleri / Ziraat Bankası 2013 yılında 150 şube daha açmayı planlıyor

Ziraat Bankası 2013 yılında 150 şube daha açmayı planlıyorZiraat Bankası 2013 yılı hedeflerinde özellikle büyükşehirlerde olmak üzere 150 şube açmayı planlıyor. Açılacak bu yeni Ziraat Bankası şubelerine de personel alımları yapılacak.

ziraat bankasiAydın, 2013 yılında Ziraat Bankası’nın 150’inci yılını kutlarken İstanbul ve Anadolu’nun büyük şehirlerinde ağırlıklı olmak üzere 150 şube daha açmayı planladıklarını belirtti.

Aydın, 2012 yılında bilançonun özkaynaklarla uyumlu ve dengeli bir yapıya kavuşması, kaynak yapısının çeşitlendirilmesi, karlılığın sürdürülebilir olması ve kalitesinin artırılması hedefleri çerçevesinde, özkaynakları güçlendirmeye devam ettiklerini, kısa vadeli mevduat dışı kaynakların azaltıldığını, çekirdek mevduata ve mevduat dışı kaynakları çeşitlendirmeye odaklanarak vade yapısını uzatma çabalarını sürdürdüklerini ve bu çerçevede daha dengeli ve müşteri ağırlıklı bir bilançoya dönüşüm yolunda mesafe katetmekte olduklarını belirtti.
Gerek finansal yapılanma anlamında gerekse iş modelinin geliştirilmesi çerçevesinde yürüttükleri yeniden yapılanma sonucunda ağırlıkla kamuyu finanse eden bir yapıdan reel sektöre daha fazla katkıda bulunan ve müşteri ağırlıklı bilançoya sahip bir bankaya geçişin görülmekte olduğunu, tasarruf seviyesi düşük olan Türkiye’de mevduatın yanı sıra alternatif yatırım araçları ve yurt dışı finansman olanaklarını da kullanarak kaynak yapısını çeşitlendirmeye ve vade yapısını uzatmaya yönelik gayretlerinin 2013 yılında artarak devam edeceğini, bu çerçevede sendikasyon ve eurobond ihracı planladıklarını ifade eden Aydın, ”Özkaynaklarını güçlendirmekte olan, likiditesi ve kaynak yapısı güçlü bir banka olarak, daha da keskinleşmesini beklediğimiz rekabet içinde piyasaların sunduğu iş imkanlarını daha etkin kullanarak ekonomiye sağlamakta olduğumuz katkıyı artırıyor olacağız” dedi.

İstanbul finans merkezine taşınma konusundaki sürecin devam ettiğini aktaran Aydın, ”Ancak hazırlıklarımızı tamamlamak amacıyla genel müdürlüğümüzün önemli bir kısmını halihazırda İstanbul’a taşımış durumdayız” dedi.

  Yiğit Akü Lityum Batarya Üretimi İçin Laboratuvar KurduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir