Anasayfa / Emlak Haberleri / İzmir’e Dev Bir Gayrimenkul Yatırımı

İzmir’e Dev Bir Gayrimenkul Yatırımıİzmir’e Dev Bir Gayrimenkul YatırımıStealamb’ın patronu İsviçreli Stephan Glaser, yerli ya da yabancı ortak bulduktan sonra gelecek yıl projeyi başlatacak. Son yıllarda çok katlı modern iş merkezleri ve rezidansların yükseldiği İzmir’e ilk defa büyük bir gayrimenkul yatırımcısı geliyor. Ege Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren baharat sterilizasyon şirketi Steamlab’a 2004′te ortak olan İsviçreli yatırımcı Stephan Glaser, İzmir’e dev bir gayrimenkul yatırımı yapmaya hazırlanıyor.

Steamlab’ı 3 yıl içinde yüzde 400 büyüttükten sonra şirket merkezini Almanya’dan Ege Serbest Bölgesi’ne taşıyan Glaser, İzmir’in yatırım potansiyelini görünce gayrimenkul sektörüne de girme kararı aldı. Gençliğinde Formula 1 (F1) pilotluğu yapan, İsviçre’de gayrimenkul alanında milyon dolarlık projelere imza atan Glaser, İzmir’de yapacağı iş merkezi veya konut projesi için ilk etapta 50 milyon dolarlık yatırıma imza atacak.

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren İzmirli firmalarla da görüşen Glaser, yeni gayrimenkul projeleri için İsviçre’deki finansman gücü olan yatırımcılarla bir konsorsiyum oluşturmak için çalışıyor.
Kenti çok seviyor
Steamlab Genel Müdürü Onur Polat, 48 yaşındaki Glaser’in İsviçre’de gayrimenkul, otomotiv gibi alanlarda yatırımının bulunduğunu, şimdi de İzmir’de gayrimenkul yatırımına hazırlandığını ifade ederek, “C&S Grubu’nun sahibi olan Glaser, İsviçre’de stadyum projeleri, uydu kentler gibi büyük yatırımlara imza atıyor. Kendisi İzmir’i ve Türk insanını çok sevdi. Çok katlı konut ve iş merkezleri düşünüyor. Şu an kentteki iyi projeleri inceliyor. Bir çok inşaatı geziyor. İş merkezinde karar kılınırsa proje büyük ihtimalle İzmir yeni kent merkezinde gerçekleşir. İlk etapta 50 milyon dolarlık bir yatırım planlıyor. Projenin niteliklerine göre yatırımın tutarı artacak” dedi.

Projeye en üst kaliteyi simgeleyecek şekilde İsviçre kuleleri adını vermeyi düşündüklerini belirten Polat, bütün mimari çizimlerin İsviçre’de yapılacağını kaydetti. Polat, “Glaser bir iki yerli yatırımcı ile görüşüyor. 2011′de yatırım başlayabilir. İsviçre’den farklı yatırımcılar da bu projenin içinde yer alacak” dedi.

Çeşme’de tatil yapıyor
Stephan Glaser’in eşiyle yazın Çeşme’ye gelip 10 gün tatil yaptığını ifade eden Onur Polat, “İzmir’i Türkiye’den çok farklı, Avrupa havasında görüyor” dedi. Steamlab’ın dünyadaki merkezinin İzmir olduğunu vurgulayan Polat, son 3 yılda yüzde 400 büyüdüklerini, İzmir yakınlarında ikinci bir fabrika yatırımı planladıklarını söyledi.

Kaynak: Yeni Asır

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.