Anasayfa / Şirket Haberleri / Zorlu Center AVM Fonksiyonu 2012’de Açılacak

Zorlu Center AVM Fonksiyonu 2012’de AçılacakZorlu Center AVM Fonksiyonu 2012'de AçılacakZorlu Center’da inşaat süreci; 2012 yılının ilk çeyreğinde AVM, son çeyreğinde ise diğer fonksiyonlar olmak üzere tamamlanacak.İstanbul Zincirlikuyu’daki eski Karayolları arazisi üzerinde inşaa edilen Zorlu Center’ın rezidans fonksiyonunda satış dönemi başladı. Zorlu Center’da inşaat süreci; 2012 yılının ilk çeyreğinde AVM, son çeyreğinde ise diğer fonksiyonlar olmak üzere tamamlanacak. Proje tamamlandığında Zorlu Center’in toplam yatırım bedeli 2.5 milyar doların üzerine çıkacak

Türkiye’nin en büyük gruplarından Zorlu Holding’in, Mart 2007’de ihaleye girip 800 milyon dolar bedelle aldığı Karayolları arazisi üzerinde inşaatına başladığı ’Zorlu Center’ın proje lansmanını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Zorlu Center’de yer alan rezidans bölümü için satış sürecini başlattıklarını açıkladı.
İstanbul’un kalbinde, iki kıtayı birleştiren iki köprünün arasında, Türkiye’de ilk defa rezidans, performans sanatları merkezi, alışveriş merkezi, otel ve ofislerden oluşan 5 ayrı fonksiyonu bir araya getirerek, adeta yeni bir kent meydanı yarattıklarını dile getiren Ahmet Zorlu, Zorlu Center’in İstanbul’un ‘değer’i olması için yaklaşık 2,5 milyar doların üzerinde bir yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. Zorlu Center’deki ilk yerleşimin 2012 ilk çeyreğinde AVM fonksiyonunda başlayacağını dile getiren Ahmet Zorlu, 2012 son çeyreğinde tamamlanacak diğer fonksiyonlarla (rezidans, performans sanatları merkezi, otel ve ofis) birlikte İstanbul için İstanbul’un içinde yaratıkları “değerin” çok daha net görüleceği noktasının altını çizdi. Ahmet Zorlu, alışveriş merkezinin 100 bin metrekare alan üzerine kurulacağını ve 200’e yakın mağazaya ev sahipliği yapacağını sözlerine ekledi.

Emre Arolat Mimarlık Ltd. Şti. ve Tabanlıoğlu Mimarlık Ortak Girişim Grubu tarafından hayata geçirilen ve Emre Arolot’ın liderliğinde yürütülen Zorlu Center projesi, 615 bin 885 metrekarelik inşaat alanına sahip.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.