Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik ve Franchise / 10u10 Saat Mağazaları Franchising Yöntemiyle Büyüyecek

10u10 Saat Mağazaları Franchising Yöntemiyle Büyüyecek

Raymond Weil ve Lacoste marka saatlerin Türkiye temsilcisi Günsal Saatçilik ile birlikte Aydın Saat, LPI, Özgür Saat ve Uğur Saat’in katılımıyla kurulan 10u10 saat mağazaları franchising yöntemiyle büyüyecek.

Türkiye’de Raymond Weil ve Lacoste markalarının distribütörlüğünü yapan Günsal Saat’in öncülüğünde kurulan 10u 10 isimli saat mağazası büyümesini sürdürüyor. 2011 yılının sonlarında mağazalaşmaya başlayan ve kısa sürede mağaza sayısını üçe çıkaran 10u10, birkaç yıl içinde bu sayıyı franchising yöntemiyle 20’ye çıkarmayı planlıyor.

Günsal Saat ile birlikte ikisi distribütör, ikisi de perakendeci dört firmanın ortaklığında yürüyen 10u10 mağazaları halen İstanbul, Tarsus ve Samsun’da tüketicilerle buluşuyor.“10u10″ zincir mağazalarının ortaklık yapısında, Türkiye’nin öncü saat firmaları olan Günsal Saat, Aydın Saat, LPI, Özgür Saat ve Uğur Saat bulunuyor. İstanbul mağazası Akbatı AVM’de, Tarsus mağazası Tarsus AVM’de, bu ay açılan üçüncü mağaza ise Samsun Lovelet AVM’de faaliyet gösteriyor.

20 mağazaya çıkacak

Bu oluşumun mimarı Günsal Saat Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Hüner, önümüzdeki günlerde mağaza sayısını arttırmak istediklerini belirtiyor ve konuyla ilgili olarak şu bilgileri veriyor:

“Temel hedefimiz bayilerimizle birlikte yol alarak büyümeyi sağlamak ve sektördeki karlılığı arttırmak. 2008 yılındaki krizden sonra zorlaşan piyasa koşullarına istinaden mağazalaşma çalışmalarına başladık. Amacımız gelecek 3 yıl içerisinde tüm Türkiye genelinde 20 mağazaya ulaşmak.” www.myfikirler.com

10u10 mağazası açmak için, yönetimin öngördüğü öncelikli faktör, mağazanın açılacağı yer. Ortaklar lokasyonu görmeden mağazaya izin vermiyor. Ortak bir mimari ile yapılan mağazalar için, mağazanın büyüklüğüne göre sabit ücret almıyor. Alınacak olan saat miktarı ile ilgili ödeme şekli de ayrıca belirleniyor.

Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir