Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Bonnyfood Bayilik Veriyor

Bayilerimiz 3 ayda kara geçti, Sizde kendi şehrinizin bayisi olun!

Biz Kimiz

Bonny “güzel, sağlıklı, iyi, hoş” demektir.

İdealimiz hazırladığımız “food” yani yenebilir ürünlerimizi, “bonny” yani keyifli ve görsel bir şekilde sizlere sunmaktır.

Bonnyfood olarak sevdiklerinize hediye olarak göndermek isteyebileceğiniz lezzetli çiçekler üretiyoruz. Kek Çiçekleri, Çikolatalı Meyve Çiçekleri, Kurabiye Çiçekleri, Çikolata Şeker Çiçekleri ve Çikolata süslü Çilek Çiçekleri gibi leziz ürünleri dostlarınıza, iş arkadaşlarınıza, ailenize ve tüm sevdiklerinize hoş ve farklı hediyeler olarak gönderebilir; hem akılda hem de ağızda değişik tatlar bırakabilirsiniz.

Bonnyfood markası nasıl doğdu?

Klasik hediyeler veya “sade bir çiçek” gönderme anlayışı, yurtdışında olduğu gibi artık ülkemizde de yavaş yavaş değişiyor. Çiçekten vazgeçemiyoruz ama aynı zamanda farklı türde bir hediye de sunmak istiyoruz. İşte Bonnyfood bu anlayıştan hareketle doğdu. Artık Bonnyfood Lezzet Çiçekleri ile sevdiklerinize hem “çiçek görselliği” hem de lezzetli ve keyifli tatlar hediye ederek fark yaratabilir; böylece haklı ve övgü dolu teşekkürler alabilirsiniz.

Bonnyfood markası bir Bonnyfood A.Ş. girişimi olup, geçmişte internet girişimleri konusunda birçok deneyimi olan Hamit Kekeç ve Didem Güney Alsoy tarafından, 17 Ekim 2008 tarihinde hayata geçirilmiştir.

Kuruluş hikâyemiz

Didem ALSOY ve Hamit KEKEÇ;

“Birlikte profesyonel hayatta hem kurum için hemde arkadaşlarımız için keyifli hediyeler hazırlatır ve süprizler yapardık. İnternet ortamında ve insanların dokunmadan satınaldığı ürünler konusunda uzun süreli tecrübelerimizi üretim ve tasarımı bize ait olan ürün grubu için biraraya getirme noktasında ortak bir hedef bulduk.”

Didem ALSOY; “Fikrin ortaya çıkışı 2005 yılında doğum yaptığımda gelen hediyelerden ortaya çıktı. O kadar çok hediye aldım ki, büyük bir çoğunluğu da çiçekti. Maalesef 43 çiçeğin sadece 1’ini görebildim, hastaneye hiçbirini sokmadılar. Gelen birçok yaratıcı hediye bile bana yurtdışında yaşayan bir akrabam gelirken getirdiği, üstünde kızımın adı olan kurabiyeler kadar özel gelmedi. ”
Türkiye’de çiçekçilik ve pastacılık sektörünün büyük ama yaratıcılık ve kişiselleştirme noktasında bakir olduğunu gösterdi.

Bu konuda internet üzerinden neler yapabilirim diye araştırmaya ve yazışmaya başladım. 2005 yılında maalesef ailemden bile girişim konusunda destek alamadım. Yeni projeler geliştirmek üzere teknoloji sektörüne geçtim.
En büyük hobim yeni lezzetler ve karışımlar denemek, pişirmek, yemek ve yedirmek idi. 2005-2008 yılları arasında her fırsatta gıda konusunda eğitim, deneysel çalışmalar ve araştırmalar yaptım. Çevremdeki herkes pişirdiklerim ve servis şeklime hayran kalırdı.
Tekstil, bankacılık ve teknoloji alanında her zaman tasarım yapılan işlerlerle uğraştım. Nevresimden, broşüre, web sitesinden, yılbaşı hediyesi olacak yatak tepsisine kadar.
Kişiselleştirilebilir mesajlar içeren kek, kurabiye, çikolata ile yapılmış çiçek buketlerinin yeni ve farklı bir sektör yaratacağına inanarak iş planları yaptım.

Hamit KEKEÇ; “Profesyonel hayatta ve özel yaşamımızda hep fark yaracak ve unutulmayacak hediye arayışındayızdır. Bunun için hem vakit harcarız hemde yeterince vaktimiz olmaz. Aslında her girişim bir fikir ve ihtiyaçtan doğar. Biz bu noktada yurtdışında yapılmış olanları araştırdık ve franchising almak istedik. Amerika, Portekiz, İngiltere, Almanya’da çeşitli araştırmalarımız oldu. Amerika’dan franchising için aldığımız teklifdeki rakam bizi ürküttü. Bu arada çok dar kalıyordu hedeflerimize göre çünkü sadece meyve çiçekleri vardı. Sonra iyi bir ekip kurduk ve kendi ürün gamımızı oluşturmaya karar verdik. Ekim 2008’den Aralık’ın sonuna kadar yurtiçi ve yurtdışı eğitim, tedarikçi yönetimi ve kadromuzun oluşumunu sağladık. Marka ve patent işlemlerimizi tamamladık. Bu işin en önemli sırrı aslında sipariş verildiğinde üretilmesi idi. İnternette hiç yorulmadan sipariş verilmesini sağladık.”

Didem ALSOY ve Hamit KEKEÇ;
Jest yapmayı sağlayan sektörler genelde çiçek, pasta ve hediyedir. Hepsini kapsayacak bir şekilde sunacak lezzetli çiçek formunda hediyeler sunmak istedik.
Bu şekilde “Lezzet Çiçekleri” doğdu.
Bu konuda hem yerel hem global pazarda fark yaratacak yenebilir çiçeklerin geliştirilmesi ve doğru şekilde satılması için güzel bir girişim olarak Bonnyfood’u kurduk ve sistemini geliştirdik…

Bonny franchise

Bonnyfood kurulduğu günden bu yana sadece 2 yıl geçmesine karşılık bayii ağını franchising sistemi çerçevesinde başarıyla genişletmeye devam ediyor.

Yurt içinde 2010 yılı sonuna kadar 25 şubeye ulaşacak olan Bonnyfood ayrıca Yurt dışında; ABD, Kanada, Rusya, İtalya, İngiltere, İran ve Almanya gibi ülkelerde de yeni yatırımlar için çalışmalara başlamıştır.

Bonnyfood, minimum risk ve bütçe ile il bazında bayilik fırsatı sunarak girişiminiz için en doğru adımı atmanıza imkân tanıyor.

Bonnyfood bayisi olmak için öncelikle Franchise Başvuru Formu’nu eksiksiz ve doğru doldurmalısınız. Başvuru formundaki bilgiler doğrultusunda değerlendirme yapılır ve Franchise adayı, istenilen standartlara uygun bulunduğu takdirde Franchising süreci başlatılır.

Franchising Nedir?

Sözleşmeye dayalı, direkt bütünleşmiş bir pazarlama sistemidir. Bu sistemde know-how ve markanın imtiyaz hakkı sahibi, belirli süre, koşul ve sınırları kapsayan anlaşmayla bağımsız yatırımcılara sistemini ve markasını kullandırır.
Franchise giriş bedeli (franchise fee)

Franchise alanı sisteme girmek için franchise verene ödediği başlangıç bedelidir.
Franchise kullanım bedeli (royalty)

Alanın işletme süresince sistemi ve markayı kullanması karşılığında periyodik olarak franchise verene ödediği sabit veya hasılata göre belirlenen bedeldir.
Franchising Sisteminin Yararları Nelerdir?

Daha önce denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve tanınmış bir marka ile birlikte, ulusal veya uluslararası standarda ve kaliteye sahip olunmaktadır.

Eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlanmaktadır.

Ticari, idari ve personel konularında sağlanan destekle, başarı şansı arttırılmaktadır.

Bayilik veren firmanın araştırma ve geliştirme çalışmalarından yararlanılmaktadır.

Ulusal ve uluslar arası pazarlama ve tanıtım çalışmaları bayilik veren firma tarafından yapıldığı için, reklam ve tanıtım giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.

Franchising sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.

İşletmeler için standart yönetim, muhasebe, satış ve stoklama fonksiyonları mümkün olmaktadır.

Gürsel Mah. Nurtaç Cad. No:71
Kağıthane / İSTANBUL
Telefon:. +90 212 444 13 71 – Fax +90 212 294 02 90
franchise@bonnyfood.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu