Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Dekorbeton Bayilik Verecek

25 Yılı aşkın bir süredir bir çok Amerikan eyaletinde, Kanada’da ve 2004 yılından beri DBS İnşaat Taah. Kim. San. ve Tic. Ltd. Şti ile yapılan lisans anlaşması ile Gebze fabrikasında üretilmeye başlanan Flex-c-mentTM ürünleri Avrupa, Ortadoğu ülkeleri, Avustralya ve Hindistan’da bir çok uygulamacı ve/veya distribütör firma tarafından çeşitli projelerde kullanılmaktadır.

Uygulama alanı sınırsız olan Flex-c-mentTM kaplama sistemleri ile her türlü projeye göre adapte edilebilen esnek uygulama tekniği sayesinde doğal taş uygulamalarının getirdiği nakliye, uyum problemi ve işçilik maliyetlerini büyük oranda azaltan, aynı zamanda kolay uygulanabilirliği ile de projelerde adam/saat hesaplamalarında ki katkısı yadsınılamayacak kadar avantaj sağlayan sistem; iyi yetiştirilmiş 3 kişiden ibaret bir ekip ile günde 80-100m2 kaplama yapabilme imkanı sunabilmektedir. Doğal renklendirme teknikleri sayesinde, doğal taş görünümünden farksız ve istenilen renk uyumunun özgünce sağlanabildiği, uzun yıllar dayanım sağlaması, kaplanan yüzeyin nefes alabilmesine izin vermesi, ısı izolasyonuna olumlu etkisi ve en önemlisi statik hesaplamalardaki ölü yük miktarına ektisinin hafif beton sınıfında olması ile projelerde kullanabilirlik avantajı çok önemli bir değerlendirme kriterleri olarak sayılabilir.

Flex-c-mentTM ürünlerinin Amerika dışında, lisanslı üretimi ve pazarlama/eğitim faaliyetleri ile Avrupa, Ortadoğu operasyonları Türkiye merkezli olarak sadece DBS İnşaat Ltd tarafından Yoder&Sons LLC’nin izni ile sürdürülmektedir. DBS, Maltepe merkez ofisinde eğitim ve teşhir faaliyetlerini yürütürken, Gebze’de ki fabrikasında Avrupa Standartları ve CE üretim esaslarına göre Flex-c-mentTM markalı ürünleri üretmekte ve Avrupa’da 9 (İrlanda, Romanya, İsviçre, Almanya, Slovenya, Avusturya, Fransa, Yunanistan ve G.Kıbrıs), diğer bölgelerde ise 7 ülkeye (Hindistan, Lübnan, Kuveyt, İsrail, İran, Azerbaycan ve Avustralya), K.K.T.C’ne ve Türkiye çapında 8 ilde uygulamacılarına tedarik, teknik destek ve servis hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Bu kısa süre içinde gelinen nokta Flex-c-mentTM’in ne kadar etkili ve yenilikçi bir ürün olduğu konusunda çok önemli göstergedir.

Andy Yoder 25 yılı aşkın bir süredir araştırma ve geliştirme alanında faaliyet göstermektedir ve biri patentli olmak üzere çok sayıda ürün geliştirmiştir.

Bay Yoder’ın geliştirdiği ürünler arasında şunlar yer alır:

1) Odun sobası endüstrisi için 1977’de bir SOBA PANELİ geliştirilmesi ve üretilmesi. Bu, polimer ve fiber takviyeli çimento esaslı hafif bir üründü.

BAĞLAYICI AJAN da o sıralarda keşfedildi ve diğer pek çok geliştirme çalışmasında kullanıldı. Bu ürünün, bu alanda tek olduğu kanıtlandı. Bu bağlayıcı ajanı, test ettiğimiz pek çok diğerinden ayıran özellik, çimentoya temas ettiğinde onu kristalleştirerek çoğu yüzeye bağlanmasına veya yapışmasına sebep olmasıdır. İşte bu sayede, kum püskürtme, vs. gibi uzun hazırlık çalışmaları yapmaya gerek olmadan boyalı, izolasyonlu, sırlı, vs. yüzeylere bağlanmayı sağlayabiliyoruz.

2) UL listesinde yer alan, patentli, yüksek sıcaklığa dayanıklı, hafif bir baca gazı sisteminin keşfi.

3) Çeşitli dokulu ve desenli duvarlar için doğrudan kuru duvara veya diğer duvar yüzeylerine uygulanan, hafif, izolasyonlu, fiber takviyeli, çimento esaslı malzeme. Bu malzeme üzerine doku basılabilir veya elle işlendikten sonra boyanabilir.

4) Ahşap, alçı, vinil, beton ve diğer dış ve iç zemin yüzeyleri gibi çeşitli yüzeylere uygulanabilen hafif, fiber takviyeli çimento esaslı zemin sistemi. Bu sistem, kaplama malzemesini etkilemeden uygulama yüzeylerinde harekete (genleşme ve büzülme) izin verir. Bu, mutfaklar, banyolar, antreler, yemek odaları, çamaşırhaneler, vs. için ahşap platformlar ve iç ahşap zeminlerde çok etkili olmuştur. Çeşitli sızdırmazlık elemanlarıyla, üretan veya epoksiyle kaplanabilir.

5) Uzun hazırlık çalışmaları yapmadan mevcut beton yüzeyleri üzerine çeşitli dokular ve desenler basmak için süper sert çimento esaslı bir kaplama sistemi.

6) Tesviye, eğim kazandırma, yeniden yüzey işleme ve beton yüzey problemlerini düzeltme amaçlı, çimento esaslı bir malzeme. İşyerlerinde, meskenlerde ve hattâ kurumlarda çok çeşitli kalınlıklarda çok sayıda beton kaplama çalışmalarımız oldu.

Özel çimento ve beton malzemeleri üzerinde 25 yılı aşkın deneyim. Sektörde bütün bu sistem ve ürünleri bir araya getirebilecek bilgi ve beceri ve yanı sıra kaynaklar.

Engin Gökler (DBS LTD Genel Müdürü) Lise eğitimini T.E.D. Ankara Kolejinde, üniversite eğitimini ise ABD’de endüstri mühendisi olarak tamamladı. Philadelphia’da çok uluslu bir şirket olan Bostik Inc.’de 9 yıl çalıştı. Kimyasal maddeler üreten bu şirketin Philedelphia fabrikasında Plant Manager görevini yürütürken birçok büyük projeye imza attı. Dopaco Ambalaj sanayiinde 1 yıl çalıştı. Türkiyeye döndükten sonra Flex-c-ment sistemleri çerçevesindeki ürünlerin üretiminin başarılması için gerekli üretim sistemlerini Çayırovadaki fabrikada kurdu. DBS üretim hazırlıkları tamamlandıktan sonra 3 ay içinde birçok ülkeye ihracat yapmaya başladı.

Tuluğ KAYA (DBS LTD Fabrika Müdürü) İstanbul Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği lisans ve Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansını yaptı. 3 yıl Toprak Holding bünyesinde inşaat ve fabrika kurulum projeleri planlama mühendisi ve sorumlusu olarak çalıştıktan sonra 2004 yılı Kasım ayında Flex-C-Ment ürünlerinin imal edildiği fabrikanın müdürü olarak DBS’de göreve başladı.

Hamdiye Baran
Ankara Koleji mezunu, Pittsburgh Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Mezunu, aynı üniversitede Yüksek lisans. Şirketteki görevi Pazarlama Müdürü.

Dekoratif Beton Kaplama Sistemleri
DBS İNŞAAT TAAHHÜT KİMYA SAN.VE TİC.LTD

MERKEZ OFİS:

Bağdat Cad. Altay Çeşme Mah.
Sanayi Sok. Demirli Sitesi
B Blok No:8 Dükkan 2
Maltepe – İstanbul 34846
tel: 0216 457 80 47
info@dekorbeton.com

FABRİKA:

Akse mahallesi, 470.sok. 6No’lu fabrika,Çayırova,Gebze,41420 // Tel: 02627449632

YURT İÇİ SATIŞ : 

0533 476 52 21 (Sevil Saydam)

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da eğitim seminerlerimizden birine katılmak isterseniz, lütfen aşağıdaki formu doldurun; size bir bilgi paketi gönderilecektir. Dilerseniz  Türkiye Pazarlama Müdürü Sevil Saydam’ı arayabilirsiniz.

info@dekorbeton.com

ssaydam@dekorbeton.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu