Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Denizlili Fırıncılar Bayilik Açmayı Planlıyor

Denizlili Fırıncılar Bayilik Açmayı Planlıyor. Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Kemal Aracı, fırıncıların ürettikleri ekmekleri başka illerde satmak için, gazete bayilikleri şeklinde bayiliklikler açmayı planladığını söyledi. Aracı, yaptığı açıklamada Türkiye genelinde en ucuz ekmeğin Denizli’de satıldığını, Denizli’de üretilen ekmeğin bölgede üretilen ekmeklerden daha kaliteli olduğunu öne sürdü. Fırınlardaki çeşitlilik dolayısıyla ekmek çeşitlerinin de farklı olduğunu belirten Aracı, şunları söyledi: ”Çok çeşitli fırınlarımız var, bu nedenle ekmek çeşidimiz bol.

Denizli’de tünel fırından tutun da döner fırınlar, kara fırınlar, taş fırınlar her türlü fırın çeşidimiz mevcuttur. Onun için ekmek çeşitlerimiz oldukça yüksek düzeydedir. Biz burada oda olarak Türkiye’nin en ucuz ekmeğini fiyat olarak tutuyoruz. Ama ne talihsizlik ki ekmek hep normal fiyattan, azami fiyattan değil de aşağıdan satılıyor, zararına satılıyor. Küçük üretici firmalarımız, fırınlarımız bu işten zarar ediyorlar. Onun için zararına ekmek satmak zorunda kalıyorlar. Bu zararı önlemek için de artık dağıtım sistemlerini düzene sokup yeniden bir proje hazırlama düşüncesindeyiz.”

Denizlili Fırıncılar Bayilik
Denizlili Fırıncılar Bayilik

Fırıncıların bir satıcı firma ile anlaşıp ürettiği ekmeği satmak için çareler aradığını bildiren Aracı, şöyle devam etti: ”Hani gazete bayilerinin gazetelerini üretip dışarıda sattırdığı gibi fırınlar da kendi aralarında dışarıdan bir satıcı firma ile anlaşıp ekmeğini pazarlatmak için çareler arıyor. Şu anda bu proje aşamasında, daha henüz gerçekleşmiş değil ama tabii bu çaresizlik işidir. İnşallah ileride iyi olacağını düşünüyorum. Ekmekler şu anda çok ucuza satılıyor, 50 kuruşa satılıyor. Aslında Türkiye’nin her yerinde 70 kuruşun üstünde, altında değil.

Ama biz hala daha 3 yıl evvel alınan 60 kuruşluk ekmeği hala 50 kuruştan satıyoruz. Denizli’de bir sıkıntı var, kalitelerimiz çok güzel olmasına rağmen ucuz ekmekten bir türlü kurtulamıyoruz. Bu yüzden küçük esnaf da sıkıntılı ve zor durumda. Bu zor durumdan kurtulmak için her fırına yöresel ekmeklere ve tezgah satışına yönelmelerini tavsiye ediyorum.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu