Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

14 Şubat Sevgililer Gününde Romantik Olmak İçin Öneriler

ROMANTİZMİN KILAVUZUNU YAZDIK!

“Ay hiç romantik değilsin” eleştirilerine mi maruz kalıyorsunuz? Dikkat etmenize rağmen tökezliyorsanız bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Tasalanmanıza gerek yok, tüm eksiklikleri toparladık ve 14 Şubat için 14 maddelik bir öneri listesini imdadınıza yetiştirdik. Artık tam bir romantik olabilirsiniz.

1- İşe ambiyansla başlayın

Mum ışığında bir akşam, odayı saran hoş bir koku ve içinizi ısıtacak aşk nağmeleri… İşçe bir sevgiliyle yaşanabilecek romantik dakikaların habercileri.

Malum havalar buz gibi. Sıcacık bir oda ambiyansını banyoya da taşıyabilirsiniz. Aşk dolu bir küvette sevgilinizle paylaşacağınız şarabın bir yudumunun bile sizi sarhoş edeceğini şimdiden söyleyelim.

2- Onu akşama hazırlayın

Diyelim ki, romantik bir ev ortamı hazırladınız. iğneden ipliğe her şeyi de düşündünüz. Bu noktada yapman ız gereken tek şey, sevgilinizi akşama hazırlamak. Ofisteyken telefonuna gelecek minik mesajlarla sevgilinizi moda sokabilir ve onu heyecanlandırabilirsiniz.

3- Güne kahvaltı sürpriziyle başlayın

Biliyoruz, belki klişe ama sevgiliniz uyurken yatağa kırmızı gül eşliğinde getirdiğiniz kahvaltı tepsisi hem sabahı hem de günü güzelleştirir. Sabah saatlerinde başlayan romantizmin tüm güne yayılması içinse farklı sürprizlerle günü hareketlendirebilirsiniz.

4- Sevdiği yemeği pişirin

En sevdiği yemek ya da sevgilinizi aşka getirecek tatlı… Akşam işten geldiğinde kendisi için mutfakta hummalı bir çalışma olduğunu görmesi sevgilinizi mutlu edecektir. Hem zaten atalarımız boşuna kalbe giden yolun mideden geçtiğini söylememiş.

5- Femme fatale olun

Partnerinizin içini gıcıklatacak iç çamaşırlarının romantik bir gecenin ön koşulu olduğu malum. Ancak bunu yaparken rahat edeceğiniz çamaşırlar giymeniz de önemli. Zira üzerinizde sakil duran bir giysi, kendinize güvenmenizi engelleyecektir. Bu durum ise sevgilinize olumsuz yansıyabilir.

6- Seksüel çekiciliğinizi artırın

İlişkinize erotik derinlikler katın. Bu ilişkinizdeki heyecanı da artıracaktır. Seksüel çekiciliğinizi artırmanız da sevgilinizi istediğiniz kıvama getirmekte size yardımcı olabilir. İlişki esnasında sevgilinizin kulağına onu mutlu edecek sözler fısıldamanız ya da yeniliklere açık olmanız ise seks hayatınızı farklı bir boyuta taşıyabilir.

7- Çekinmeyin, her gün söyleyin: “Seni Seviyorum”

Uzmanlara göre pek çok romantik hareket iki kelimeye eşdeğer: Seni seviyorum. Sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemeniz romantizminizi 365 güne yayacaktır. Yanı sıra ona ne kadar güzel ya da yakışıklı olduğunu söyleyip, sevgilinizin kendisini iyi hissetmesi de aşkınızı canlı kılacaktır.

8- Tutkulu bir öpücük

Minik ve masum bir öpücüğü tutkulu bir öpüşmeye dönüştürün. Öpüştükten sonra ise sevgilinizle aranızda oluşan cinsel gerilimi sürdürün. Ve ona dokunun. Asla ama asla, tutkulu bir öpücükten sonra gündemi değiştirecek başka bir konuya yelken açmayın.

9-  Kış kaçamağı yapın

Birlikte minik şehir dışı kaçamaklan yapıp, kış romantizmi yaşayabilirsiniz. Atlayın arabaya Sapanca’ya gidin ya da İstanbul’daki cennet Polenczköy’de unutulmaz bir hafta sonu yaşayın. Bütçeniz el veriyorsa Paris’e uzanabilir, sevgilinizle iki günlük romantik bir rüyaya dalabilirsiniz.

10- Monotonluğa savaş açın

Spontane programlar hazırlayıp, minik sürprizler ile sevgilinizi şaşırtabilirsiniz. Hep önünden geçtiği şık restoranda sürpriz bir akşam yemeği ya da gece seansı için sinema bileti…

Bir diğer alternatifiniz ise kış aylarında evde oturup dizi izlemektense birlikte yoga ya da tango gibi kurslara gidip, dışarıda eğlenceli vakit geçirmek.

11- İstanbul’un romantizmine kapılın

Eğer şehir dışına gidecek zaman ya da bütçe yara-tamıyorsanız sevgilinizle birlikte İstanbul’un altını üstüne getirip, kentin büyüsüne kendinizi kaptırabilirsiniz. Süleymaniye’yi gezebilir ya da İstanbul’un cenneti adalara gidip, sevgilinizle sıcacık bir meyhanede rakı – balık keyfi yaşayabilirsiniz. Böylelikle İstanbul’un pek çok yerinde sevgilinizle birlikte izinizi bırakabilirsiniz.

12- Sevgilinizin hayatını kolaylaştırın

Malum zamanla yanşıyoaız ve pek çok şeyle aynı anda baş etmeye çalışıyoruz. Bu nedenle sevgilinize zaman hediye ederek de beraberliğinizin mutluluğunu yaşatabilirsiniz. Nasıl mı? Sevgilinizin yapması gereken bir işi siz halledebilirsiniz ya da her hafta birlikte yaptığınız ev işlerini o hafta tek başına üstlenirseniz sevgilinizin biraz dinlenecek vakti olabilir. Böylelikle o çok yoğun çalışan sevgiliniz, birlikte geçireceğiniz vakte sahip olabilir.

13- Romantik anlar yaratın

Romantik bir dağ oteli ya da unutulmaz bir akşam yemeği… Artık her şey bir kredi kartı uzaklığında. Zaten tüm bunlar rutinleriniz arasına girdiyse bizim size önerimiz alışılmış, minik, romantik anlar: “Seni seviyorum” yazılı bir not ya da “Sana aşığım çünkü,…” diye sıraladığınız 100 maddelik bir romans.

14-  Hediye alın

14 Şubatı bir dayatma olarak görenin bile sevgilisine hediye aldığı bir çağdayız. Bu yüzden siz de sevgilinizin çok istediği bir şeyi ona Sevgililer Günü hediyesi olarak armağan edebilirsiniz. iPad, saat veya parfüm. Ya da fotoğrafınızın olduğu bir çerçeve…

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu