Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

Araç kiralamanız da BES kapsamında!

BES firmaları katılımcılarına çoğu ücretsiz çok sayıda asistans hizmet sunuyor. Artık ücretsiz ambulans ve sağlık danışmanlığı dışında, araç kiralama, vergi ve hukuk danışmanlığı, rezervasyon, hatta yaşam koçunuzu bile BES firmanız sağlayacak…

DAHA çok katılımcı sayısına ulaşmak için yoğun rekabet içine giren bireysel emeklilik şirketlerinin bu rekabeti müşterilerine yaradı. Katılımcılarının tasarruflarını yönetip ikinci emeklilik imkanı sağlamak adına kurulan BES firmaları neredeyse müşterilerinin çözüm ortağı haline geldi. Büyük BES firmalarının neredeyse tamamı müşterilerine anlaşmalı sağlık kurumlarmda yüzde 50’lere varan özel indirim imkanı sunuyor. Ücretsiz sağlık danışmanlıkları, ücretsiz ambulans hizmetleri, ilaç tedariği hatta hemşire gönderme hizmetleri veriliyor.

Tabii BES firmalarının sunduğu tüm hizmetler sadece sağlıkla sınırlı değil. Medikal asistans hizmetlerin yanı sıra yaşama dair asistans hizmetlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Bugün birçok BES firmasında hobi kulüpleri var. BES katılımcıları bu sayede yüzde 50’lere varan indirimler alarak kendi hobilerine uygun etkinliklere katılma imkanı buluyor. Bunun dışında örneğin araç kiralama, diyetisyen desteği, restoran rezervasyonu veya bilgisi, seyahat bilgi hatları, eğitim seminerleri, vergi, hukuk, SGK vb. konularda danışmanlık hizmetleri, dil kursları, trafik yol danışma hizmetleri, yaşam ve eğitim koçu gibi aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılayan asistans hizmetleri de yine BES poliçelerine dahil.

ASİSTANSLÂR ÜCRETSİZ

Dönemsel kampanyalar sayesinde BES katılımcıları örneğin indirimli sinema bileti, konser bileti, belli markalara özel büyük indirimlerden faydalanıyor. Üstelik bu saydığımız hizmet ve ürünlerin neredeyse tamamı ücretsiz. Hobi kulüpleri gibi etkinliklerde ise yüzde 50 gibi büyük indirimler sağlanıyor…

Bu kez Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) dahil sigorta şirketlerinin katılımcılarına büyük avantajlar sağlayan ek hizmetlerini sizin için mercek altına aldık. Kim hangi alanda, hangi hizmet ve ürünü raflarına koydu araştırdık…

AVIVASA
İki sadakat programı var

AvivaSA, Geleceğini Biriktirenler Kulübü ve Keyifli Emekliler Dünyası sadakat programları ile müşterilerine alışverişten eğlenceye, tatilden ulaşıma, sağlıktan sigortaya kadar birçok sektörde ücretsiz hizmet ve indirim sunuyor. Her iki kulübün kapsamını, yeni avantajlar sunacak şekilde sürekli yenilediklerini söyleyen AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Fırat Kuruca, “Bunun dışında, bireysel emeklilik fonlarıyla ilgili kolay ve anlaşılır bir içerik sunmak amacıyla, kurumsal web sitemizde, Yatırım Pusulası adında, mikro bir site hazırladık. Böylece kullanıcılar, BES fonları hakkında karşılaştırmalar yapıp, kolaylıkla karar alabiliyor. Ayrıca, Tasarruf Ölçer uygulamamız ile müşterilerimiz hayallerindeki emeklilik için ne kadar birikim yapmaları gerektiğini rahatça öğrenebiliyor. Hedeflenen maaşa ulaşmak için ihtiyaç olan ek fon tutan ve aylık katkı payı arımda öğreniyor” diyor.

AvivaSA’da Geleceğini Biriktirenler Kulü-bü’nün üyesi olmak için şirket nezdinde en az bir adet bireysel emeklilik sözleşmesinin yürürlükte olması ve geçmiş 12 aylık dönemde en fazla bir adet katkı payı ödemesinin yapılmaması gerekiyor. Keyifli Emekliler Dünya-sı’na üye olabilmek içinse bireysel emeklilik sisteminden emeklilik hakkı kazanmış olmak ve AvivaSA nezdinde emeklilik gelir planı sahibi olma şartı aranıyor. Kuruca’nm verdiği bilgiye göre, AvivaSA müşterileri daha çok anında kullanabildikleri, hayatlarına katkıda bulunan avantajları tercih ediyor.

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK
ücretsiz sağlık hizmeti

Anadolu Hayat Emeklilik, BES planlarına dâhil olan katılımcılarına, çok sayıda avantaj sağlayan hizmet ve ürün sunuyor. Bu kapsamda örneğin ücretsiz acil ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmeti sunan firma, anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında indirimli fiyatlardan yararlanma imkânı sunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M.Uğur Erkan’ın verdiği bilgiye göre, şirket ayrıca plan bazında değişmek üzere Yatırım Danışmanlığı Bülteni, Sosyal Güvenlik Danışmanlığı Hizmeti, Ferdi Kaza Teminatı, Hayat Sigortası konularında ek fayda sağlıyor.

Firma özel önem verdiği kadın ve genç segmentinin beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş hizmetler de sunuyor. Örneğin Genç Emeklilik Plam’na dahil ettiği 18-25 yaş arası katılımcılara Kariyer Koçluğu hizmeti sunan kurum sayesinde gençler senede bir kez ücretsiz olarak kariyer koçu ile bizzat görüşme imkanına kavuşuyor. Ev hanımlarına özel çıkartılan “Ev Hanımları Emeklilik Planı”na dahil katılımcılara ise eşlerinin vefatı ya da tam ve daimi maluliyetleri halinde, kalan katkı paylarını, 10 yıla kadar Anadolu Hayat Emeklilik üstleniyor.

Şirket, BES dışında artık Otomatik Katılım Sistemi’ne (OKS) dahil katılımcıları için de çözümler üretmeye başladı. OKS katılımcılarına dahil oldukları plana göre değişebilen hizmet ve ürünler sunduklarım söyleyen Erkan, bu konuda şu bilgiyi veriyor: “Bu kesime, check-up ve diş paketi gibi indirimli sağlık hizmetlerinin yanı sıra ücretsiz hukuki danışmanlık hizmeti de sunuyoruz. Bunun yam sıra katılımcılar ve ailelerine indirimli hayat sigortası ürünümüz de var. Bu hizmetlerimizden yararlanmak için katılımcılarımızın BES ve OKS kapsammda kalması ve düzenli birikim yapmaya devam etmesi yeterli.”

Katılımcıların en fazla sosyal güvenlik danışmanlığına başvurduğunu söyleyen Erkan, bunun dışında Kariyer Koçluğu, indirimli sağlık hizmetleri ve katkı payı ödeme teminatının da yine katılımcılar tarafından büyük ilgiyle karşılandığını vurguluyor. Firma ayrıca 2017 içinde, Otomatik Katılım ile birlikte sunulan hizmetleri katılımcılarının istekleri doğrultusunda çeşitlendirmeyi hedefliyor.

NN HAYAT VE EMEKLİLİK
“önce Sen” iie avantaj sağlıyor

NN Hayat ve Emeklilik BES müşterilerine kapsamlı bir sadakat programı uyguluyor. Şirket “Önce Sen” sadakat programı kapsammda konut yardım hizmetlerinden, check-up paketlerine, havaalanı transferinden, araç kiralama ve hobi indirimlerine kadar birçok konuda destek sağlıyor. 2017 yılında bu hizmetlere dil kursu, kolejlerde-etüt merkezlerinde indirim, kariyer/eğitim koçluğu ile pedagog/psikolojik danışmalık ve evde bakıcı hizmetim de ekledikleri bilgisi veren NN Hayat ve Emeklilik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Beste Yıldız, “Bununla beraber müşterilerimize dönemsel kampanyalar yaparak, müşterilere farklı indirimler sunuyoruz. Şimdiye kadar Tekzen, Sinemia, D&R ve Arzum ile işbirliği yaparak firmalardan indirimler sağladık” diyor.

NN Hayat ve Emeklilik müşterilerinin, “Önce Sen” Dünyasının avantajlarından yararlanabilmeleri için bireysel emeklilik sözleşmesine sahip olmaları ve ödemelerini de düzenli olarak yapmaları gerekiyor. “Önce Sen” Dünyası’nda Standart ve VIP olmak üzere iki ayrı hizmet paketi bulunduğunu söyleyen Yıldız, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Bireysel emeklilik sözleşmelerinin toplam birikim tutarı ya da yıllık toplam katkı payı tutarına göre uygun pakete dâhil edilen katılımcılarımız ayrıcalık ve avantajlardan yararlanabiliyor. Bu kapsamda en çok tercih edilen hizmetlerimiz arasında havaalanı transferi, mini check-up, diş ve göz check-up’ı var. ‘Önce Sen’ yaklaşımımızla gerçekleştirdiğimiz çalışmalar doğrultusunda müşterilerimizle uzun süreli ilişkiler kurmayı amaçlıyoruz. Çok yakında diğer ürünlerimize sahip müşterilerimizin de bu ayrıcalık ve avantajlardan faydalanmalarını sağlayacağız.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu