Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Bakiyem.com, KOBİ’lere Online Ödeme Sistemleri Hizmeti Sunuyor

Bakiyem.com, KOBİ’lere Online Ödeme Sistemleri Hizmeti SunuyorBakiyem.com, KOBİ’lere online ödeme sistemleri hizmeti sunan bir start up. 1,5 yıl gibi kısa bir süre önce kurulmasına rağmen KOBİ’lerin kredi kartından tahsilat ve taksitlendirme yapabilmesini sağlıyor.

KOBİ’lere Online Ödeme Sistemleri

50 ye yakın sektörde binden fazla müşteriye hizmet verdiklerini söyleyen start up’ın kurucusu Umut Yalçın, yüklü bir miktarda alacağım tahsil etmekte yaşadığı sıkıntı sonrasında bilgisayar mühendisi olan arkadaşıyla kendi online ödeme şirketini kurmuş. Kısa sürede aylık tahsilat hacimlerinin 15 milyon TL’ye ulaştığını söyleyen Yalçın, iş fikirlerini ve yeni hedeflerini şöyle anlatıyor:

“İŞİMİ DEĞİŞTİRDİM”

İki yıl önce ortağım Tolga, bir kamu kurumunda çalışıyordu, ben de kendi firmamda e-dönüşüm sektöründe başka firmaların Türkiye distribütörlüğünü yapıyordum. Ancak alacaklarımın tahsilatında çok sorun yaşıyordum. Sonunda kredi kartına taksit yapmaya karar verdim, bütün bankaların POS cihazlarını almak maliyetliydi. Başka bir ödeme kuruluşuyla çalışmaya başladık, fakat sürekli sorunlar yaşıyorduk. Hem tahsilatlarımızı 30 iş günü sonrasında alıyorduk hem çekimlerde ödeme kuruluşunun da anlamlandıramadığı hatalar yaşıyorduk. Bizim için yüksek olan bir ödemeyi alamayınca bu işi yapmamız gerektiğini anladım ve tamamen Bakiyem.com projesine odaklandım.

Bakiyem.com, KOBİ’lere Online Ödeme Sistemleri Hizmeti

“SERMAYESİZ BAŞLADIK”
Yaklaşık 50 sektöre hizmet veriyoruz. Bunların aralarında ilk sırada sürücü kursları, eğitim kurumlan, internet servis sağlayıcıları ve e-ticaret yapan şirketler bulunuyor. İşe başladığımız zaman fikrimiz ve çalışma azmimizden başka sermayemiz yoktu. Danışmanlık firmamda tahsilatlarımı alamadığım için zor durumdaydım, ortağım da istifa ettiği için sermaye açısından hazırlıksız başlamıştık. 2013’te melek yatırımcı arayıp hüsranla karşılaşınca bu sefer melek yatırımcı aramaktansa bu eforu projeye odaklanmaya ve satışa harcadık. Projenin tanıtımını şehir şehir gezerek yaptık.

MÜŞTERİ SAYISI BİNİ GEÇTİ

Büyümemizdeki en önemli dönüm noktası müşterilerimizin referansları oldu. Bugün binden fazla müşteriye hizmet veriyoruz. Aylık 15 milyon TL’lik tahsilat hacmimiz var. Gelecek yıl iki yeni projeyle sektöre yenilikler getireceğimize inanıyorum. Yeni projelerimiz için yeni çalışma arkadaşları aramaya başladık. Oncelikli hedefimiz çağrı merkezi yapımızı kurmak ve bu yapıyı güçlendirmek. Yeni mobil uygulamalarımızı IOS ve Android için yayınlayacağız. Bu uygulamalarımızla daha kolay ve hızlı tahsilat sistemi sunmayı planlıyoruz. Ayrıca bu ay sürücü eğitimi veren firmaların uçtan uca bütün süreçlerini takip edebilecekleri bir e-platformun lansmanını Antalya’da 1.000’den fazla kurs yöneticisinin katılacağı bir etkinlikle yapacağız. Ev hanımlarına ek bir katla sağlamak istiyoruz. Onların evde ürettiği ürünleri tüm dünyaya satmalarını sağlayacak uygulamalar geliştireceğiz.

  • Şirket adı: Bakiyem Danışmanlık
  • Girişimciler: Umut Yalçın, Tolga Erdoğan
  • Marka: Bakiyem.com
  • Kuruluş tarihi: Haziran 2017
  • Sektörü: Bilişim
  • Faaliyet alanı: Online ödeme sistemleri
  • Melek yatırımcı: Yok
  • Sermaye ihtiyacı: Var
  Klasik girişimci hatalarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir