Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Başvuruları Başladı

bilgi universitesi yuksek lisans basvuruİstanbul Bilgi Üniversitesi, akademik kariyer hedefleyen veya profesyonel yaşamın gerekleri doğrultusunda uzmanlık alanlarına yenilerini eklemek isteyenler için 50’ye yakın alanda lisansüstü programı sunuyor.

Güçlü akademik kadro, değişen dünyanın gereksinimlerine göre tasarlanmış program seçenekleri, uluslararası bağlantılar ve düzenli olarak gerçekleştirilen konferanslarla hareketli bir etkinlik takvimi, Bilgi’de lisansüstü öğrenimi cazip kılan etkenlerin başında geliyor. Bilginin en çok talep göre yüksek lisans programları arasında, MBA programlarından pazarlama ve finans programlarına, insan kaynakları ve hukuk eğitimine kadar uzanan geniş bir yelpaze söz konusu. Ancak her okulda olduğu gibi ilk sırada MBA programları yer alıyor.

Son birkaç yıldır bunu pazarlama programları izliyor. Ondan sonra ise finans, iletişim, psikoloji ve hukuk programlarına talep oldukça yoğun. Pazarlama İletişimi/Marka Okulu, Bankacılık ve Finans Uzaktan Eğitim, İnteraktif Pazarlama/Next Academy programlarına olan ilgi ise son yıllarda gittikçe yükselmiş durumda.

Üniversitenin yeni yüksek lisans programları arasına Akıllı Üretim ve Karar Sistemleri Mühendisliği, Akıllı Hesaplama Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bankacılık ve Finans Uzaktan Eğitim, Mimarlık Tarihi, Teorisi ve Eleştiri, Uluslararası Hukuk da eklendi.

Güz dönemi başvuruları için mayıs ayından eylül ayına kadar uzayan bir başvuru süresi var. Bahar dönemi başvuruları için ise bu süreç aralık, ocak ve şubat aylarında gerçekleşiyor. Program ücretleri ise 15 bin lira ile 22 bin 550 lira arasında değişiyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu