Başarılı Girişimcilik

Dine&Pay Teknoloji İhraç Edecek

Dine&Pay, bir dijital ödeme aplikasyonu. Kurucu ortaklardan Mehmet Emir Çağan, 2,5 milyon pins üyesinin olduğu Baltık ülkelerinden başlayarak yurt dışına açılacaklarını söylüyor. Teknoloji ihraç eden şirketlerden biri olmak istiyoruz” diyor.

Dine&Pay, restoran alanında faaliyet gösteren bir dijital ödeme aplikasyonu. Uygulama sayesinde restoranları keşfederek rezervasyon yapabiliyor, restorana gittiğinizde hesabı mobil uygulama üzerinden ödeyebiliyorsunuz. Bu arada ödeme yapacak kişi sayısına göre hesabı bölüp sizinle ilgilenen garsona uygulama üzerinden bahşiş bırakabilme imkanı da tanıyor. Ayrıca Dine&Pay üzerinden yaptığınız her ödemeyle dünyanın birçok ülkesinde geçerli pins’lere sahip olabiliyorsunuz. Start up’m 4 kurucu ortağı arasında yer alan Mehmet Emir Çağan, uygulama sayesinde kazanılan pins’lerin dünyada 550 binden fazla otelde, Alibaba, Avis, Heartz, TAV Havalimanları Duty Free ve daha birçok sektör lideri markada kullanılabildiğini söylüyor. Çağan, ödeme aplikasyonu Dine&Pay’i ve hedeflerini şöyle anlatıyor:

3 MELEKTEN DESTEK

“Şirketimizin kurucu kadrosu, hem iş hem sosyal açıdan çok seyahat eden kişilerden oluşuyor. Seyahatlerimizde yaşadığımız restoran tecrübelerimizi aramızda görüşerek hem restoranların hayatını kolaylaştıracak hem kullanıcıları daha çok dışarıda yemek yemeye yönlendirecek bir fikir oluşturduk. Halihazırda var olan uygulamaların bir kopyasını değil, sektörün dönüşümünü sağlayacak bir uygulama hayal ederek hızlıca somut adımları attık. Yurt içi ve yurt dışındaki 3 melek yatırımcımızdan toplam 100 bin dolar ve 30 bin Euro değerinde yatırım aldık. Aldığımız yatırımlarla birlikte 5 milyon Euro tutarında bir şirket değerlenmesini yakaladık.

NEREDE BÜYÜYECEK?

Mevcut ve kısa süreli iş planında bulunan birçok özelliğimizden önce ilk olarak bir ödeme aplikasyonu olarak ön plana çıkıyoruz. Restoranlardan başlayarak hizmet sektöründeki ihtiyaç duyulan birçok noktada ödeme çözümleri olarak büyümek gibi önemli bir hedefimiz var. ikinci ayrıldığımız nokta ise global sadakat programımız pins. Yemek yiyen insanlar çok seyahat ediyor, ancak şu an Türkiye’de ve dünyada, restoran ödemesinden her yerde kullanabileceğiniz sadakat puanı kazandığınız tek uygulama Dine&Pay. İstanbul’da yemeğinizi ödüyorsunuz, biriken puanlarınızı Paris’te araç kiralarken kullanabiliyorsunuz.

YENİ UYGULAMA ÇIKACAK

Kısa sürede beta testimizi tamamladıktan sonra şu an yazılım aşamasında olan çok daha yetkin ikinci uygulamamızı yayma almak istiyoruz, ikinci fazla birlikte bir yıl içerisinde bir süredir temasta olduğumuz Baltık ülkeleri, İngiltere ve Japonya gibi pazarlara açılmayı hedefliyoruz. Bu ülkelerdeki ekiplerimizi kurmak ve hızlıca operasyonlarımızı başlatmak adına birçok somut adım atıyoruz. Restoran ve kullanıcıya yük olmadan, onlara büyük değer sağlayacak bir uygulama üzerinde çalışıyoruz. Gelecek yıl 2,5 milyon pins üyesinin olduğu Baltık Ülkeleri’nden başlayarak yurt dışına açılacağız. Ana hedefimiz, dünyaya açılarak Opentable, Fork ve Velocity gibi örneklerle başa baş rekabet edecek bir uygulama haline gelmek ve ülkemizden teknoloji ihraç eden şirketlerden biri olmak.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu