Anasayfa / Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak / Evde Kefir Üreterek Ek Gelir Sağlamak

Evde Kefir Üreterek Ek Gelir SağlamakEV ortamında enstitü olur mu? Dikkat çekmek istiyorsanız olur. Çünkü ev yapımı bir kefirin bugün onlarca çeşidi var. Biliniyor ki kefir bugün en sağlıklı süt ürünlerinden biri. Özellikle kırsal kesimde yaşayan, çiftlik imkânları olan aileler için ilginç bir uğraş. Bu tür kefirler sipariş üzerine üretiliyor. Ömürleri daha kısa ama çok daha lezzetli… Lezzeti oluşturan unsurlar ise kefir içine konan doğal tat vericiler. En çok tercih edilenler arasında kekik, fesleğen ve nane var.

evde kefir
Ayrıca buluşsal olarak başka bitki türlerini de eklemek mümkün. Aromatik bitkilerin diğer türleri de rahatça kullanılabilir. Çiftlik türü kefir üretimi organik sütten yapıldığı zaman çok daha değerli. Tek zorluk şişe dolumlarımn mümkün olduğu kadar ‘aseptik’ (zararlı mikroplardan arınık) hale getirilmesi. Bu iş için bir pastörizasyon ünitesine ihtiyaç olabilir. Ev tipi ya da çiftlik üretimi kefirler batıda çok rağbet görüyor. Ürün çeşitlerinde yalnız inek ve koyun sütü değil, keçi sütü de tercih ediliyor. Tat algısı meyve kurularıyla değiştirilen türler bu işin pazarlama sırları arasında.

  Kurdele Yapımı İşiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde El Yapımı Pastacılık ve Pasta Süslemesi

Birçok insanın, yiyecek işine dair romantik fikirleri vardır, özellikle de bu iş el yapımı pastacılık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir