Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Ezici Yağ Sanayi 200 Bayilik Verecek

Atık Yağdan Ayda 15 Bin TL Kazanın, Ezici Yağ Sanayi Bayilik, Atık Yağ Bayiliği, Atık Yağdan Para Kazanmak, Yağ Bayiliği

Bitkisel atık yağların toplanması

Ezici Yağ Sanayi, Türkiye’nin her hanesi ve işletmesinden atık yağları toplamak için yaklaşık 200 bayilik verecek. 56 bin YTL’ye kendi işinizi kurabileceğiniz bayilikle, ayda 15 bin YTL kazanç elde etmeniz mümkün.

DOĞAL KAYNAKLARIN HER GEÇEN GÜN TÜKENDİĞİ DÜNYADA, ARTIK GERİ KAZANIMIN YOLLARI ARANIYOR.

Son yıllarda birçok gelişmiş ülkede geri dönüşüm, önemli bir gündem konusu haline geldi. Bu kapsamda yürütülen kampanya ve projelerle bir yandan doğaya özür borcu ödenirken, diğer yandan da tüketim çılgınlığına bir parça ‘dur’ deniliyor. Ambalaj, kağıt, cam geri dönüştürülebilen malzeme denince akla ilk gelenler… Bir de hemen herkesin evinden her gün çıkan ve kanalizasyona, oradan da akarsulara, denizlere karıştığı atık yağlar var…

Türkiye’de 17.5 milyon hane bulunuyor. Her haneden yıllık ortalama 20 kilogram atık yağ çıkıyor. Bunlara 400 bin adet de gıda üreticisi eklendiğinde Türkiye’nin yıllık ortalama yağ atığı, 350 bin tonu buluyor. Bu atık yağın çevreye verdiği zarar ise henüz istatistiklere dökülmüş değil. Ancak denizlerde yaşanan aşırı kirlilik, elbette bu zararın en büyük tanığı.

Bitkisel atık yağların toplanması ve geri kazanılarak biyodizele çevrilmesi konularında faaliyet gösteren Ezici Yağ Sanayi Biodizel ve Enerji Üretimi ise bu anlamda büyük bir proje başlatmış durumda. Şirketin yönetim kurulu başkanı Muştala Ezici önderliğinde artık Türkiye’nin her hanesi ve işletmesinden atık yağların toplanarak, biodizele çevrilmesi hedefleniyor. Ezici, atık yağların toplanması için bayilikler vermeye hazırlanıyor.

Mutlaka okuyun: Bayilik veren firmalar

200 bayilik verecek

Ezici Yağ Sanayi, aslında Gaziantep Nizip’te zeytinyağı sektöründe hizmet veren bir aile şirketi. Son yıllarda yenilenebilir enerji pazarına olan ilginin artmasıyla rotasını biodizel üretimine çeviren Mustafa Ezici ise 2007 yılında atık yağdan biodizcl üretimi için bir tesis kurdu. Daha önceki teknolojinin yüzde 20 oranında su kullanılması nedeniyle maliyetli olduğunu söyleyen Ezici, profesörlerin de yardımıyla yeni bir teknoloji geliştirdiğini ve ‘Noba’ adı verilen bu yeni t etioloji sayesinde su kullanmadan biodizel üretimi gerçekleştirdiklerini anlatıyor.

Gebze Dilovası’nda 7 bin 300 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren tesis, günde 270 ton atık yağ işleme kapasitesine sahip. Rıı işi bayilerle büyütmeyi hedefleyen Ezici, yaklaşık 200 bayilik vermeyi planladıklarını, bayilerin bidonlarla restoran, ev, hastane, okul ve işyerlerinden bidonlarla atık yağ toplayacaklarını söylüyor. Bu işin bayi için maliyeti ise yaklaşık 56 bin YTL.

Bidonlar apartmana bırakılıyor

Bu işte en büyük müşterileri, haneler oluşturuyor. Sistemin işleyişi ise bayilerin apartmanlara 2 litrelik bidonlar bırakmasıyla başlıyor. Bu bidonlar dolduğunda apartman görevlisi bayiyi ya da Ezici’nin şirketine ait 444 28 45 no’lu Alo Atık hattını arayarak, haber veriyor. Bayilerin belli bir portföyü olması önemli bir kriter.

Belediyelerle yakın ilişkisi olan kişilerin bu işte başarılı olacağı ifade ediliyor. Bunu dışında idealist kişiler de bayi seçiminde dikkat edilen bir ayrıntı. Bir bayinin aylık 50 ton yağ toplaması durumunda yaklaşık 15 bin YTL gelir elde edebileceğini ifade eden Ezici, bayinin restoran, bar gibi işletmelere promosyon vererek, bölgesinin hakimi olabileceğini de belirtiyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Türkiye’nin her iline bayilik verilmesi planlanıyor.
İlk sermaye: Minibüs tarzı bir araç alarak bidonlarla bu işi yapılabiliyor. Bir bidonun bedeli 10 Ykr. Bayi bin adet bidon alırsa, bunun maliyeti yaklaşık 10 bin YTL oluyor. Franchise bedeli 20 bin YTL, istenen tipteki aracın fiyatı ise yaklaşık 26 bin YTL.
Gerekli nitelikler: Bayilerin belediyelerle yakın ilişki içinde olması önemli bir kriter.
Ciro hedefi: Bir bayi, aylık 50 ton yağ toplarsa yaklaşık 15 bin YTL gelir elde edebiliyor.

Başvuru için: 0262 754 16 56 no’lu telefon ya da
info@ezici.com.tr

Türkiye’deki elektronik atıkların durumu

Atık Sektörüne Girişimci İlgisi

https://www.myfikirler.org/evsel-atiklar-gubreye-donusuyor.html

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

5 Yorum

  1. Atık yağ toplamak istiyorum okula gelir için bilgi verirseniz sevinirim

  2. Böyle birsey yok ama yapmak isteyen varsa bu isi bana ulasin

  3. Birisi firmayı zor durumda bırakmak için yalan haber üretmiş, atık yağların alımı satımı yasak. Firmayı aradım onlar da haberi yalanladı.

  4. şirketle görüştüm bayiilik vermiyor.bu haber nerden çıktı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu