Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Girişimciler Tuzlu Kaynaklardan Şifalı Suları Araştırıp Değerlendirebilir

Girişimciler Tuzlu Kaynaklardan Şifalı Suları Araştırıp DeğerlendirebilirYeni trendin merkezi yine Anadolu. Ne yazık ki, önemli içeriğe sahip kaynak tuzlarının ne işe yaradığı bilinmediğinden irili ufaklı bu kaynaklar değerlendirilemiyor. ‘Acısu’, ‘ekşisu’, ‘kokarsu’ gibi yakıştırmalarla zengin mineral içerikli sular boşa akıyor, toprağa karışıyor.

sifali su
Tespitlere göre Anadolu’da halen 350 adet civarında değişik mineral kompozisyonuna sahip kaynak bulunuyor. Bu kaynakların büyük bölümü yoğun mineral içeriğine sahip. Bunlar rafine edilerek kozmetik endüstrisinde kullanılabilir.

Çevrenizi inceleyin, boşa akıp giden böyle bir kaynak varsa ‘İl Özel İdareleri’nden kiralayıp hemen üretime geçmeniz mümkün. Ürünler sadece belli sektörlerle sınırlı değil. Poşet ve efervesan tablet şeklinde banyo sularına katılması için ticari hale getirilebilir. Bu tür mineral karışımları hem cildi güzelleştiriyor, hem de buharlaşma yoluyla insana zindelik veriyor. Daha ileri aşamalarda bu tür ürünlerden tuz içeriğini tamamen ayrıştırarak saflaştırılmış doğal mineralleri ihraç etmek mümkün.

  ABD'den Türkiye'ye online ticaret hattıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir