Başarılı Girişimcilik

Hasan Can Kaya: Konuşanlar Adlı Projesiyle 11 Farklı Mekandan Reddedildi Güngören’den Zirveye

Hasan Can Kaya

“Yavaş yavaş bu merdivenleri çıkacaksın…” Şairin dediği gibi Hasan Can Kaya da tam olarak bunu yaptı. Onu muhtemelen pandemi döneminde tanıdınız, ancak o aslında yıllardır kendi mücadelesini veriyordu. Meslek hayatına bir dizi senaristi olarak başlamış olsa da çevresi onun stand-up yapması gerektiğini söyledi. Hasan Can Kaya, Leman Kültür sahnesine çıkmaya başladığında, kısa bir süre içinde adını dilden dile duyurmayı başardı.

“Konuşanlar” adını taşıyan projesi tam 11 farklı mekandan ret yemesine rağmen, Hasan Can Kaya altın çağını yaşadı. Bu makalede, mesleğe olan tutkusunu, etrafında dönen merak konularını, bilinmeyen yönlerini ele alacak; onun hayat hikayesini, gölgeden zirveye uzanan yolculuğunu aktaracağız.

Hasan Can Kaya Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Geniş bir izleyici kitlesi tarafından Youtube’da sunduğu stand-up gösterileri ile tanınan Hasan Can Kaya, kısa sürede 2 milyon 300 bin takipçiye ulaşarak adını duyurmuştur. Son dönemde Acun Ilıcalı’nın yeni platformu Exxen ile anlaşarak programını bu platforma taşıyan Kaya, aynı zamanda yeni projeleri hakkında da konuşmuştur. Peki, Hasan Can Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli ve sevgilisi kimdir?

Youtube’da sunduğu “Konuşanlar” programıyla öne çıkan Hasan Can Kaya, geçmiş yıllarda Exxen’de de yer almıştır. Youtube’da 2 milyon 300 bin, Instagram’da ise 2 milyon 700 bin takipçi sayısına ulaşan Kaya, “Konuşanlar” programının formatını kendisi oluşturmuştur.

Hasan Can Kaya
Hasan Can Kaya

Hasan Can Kaya, 16 Aralık 1989 tarihinde İstanbul Güngören’de doğmuştur. Malatyalı bir ailenin çocuğu olan Kaya, uzun bir süre komedi programları için senaristlik yapmış ve kendi oluşturduğu formatları farklı platformlarda sergilemiştir.

BKM gibi önemli prodüksiyon şirketlerinde de çalışan Kaya, özgün formatıyla dikkat çeken “Konuşanlar” programıyla Youtube’da kısa sürede popülerlik kazanmıştır. Ünlü isimleri de ara sıra programına konuk eden Kaya, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Exxen platformuna geçmiştir.

Leman Kültür’de stand-up gösterileri düzenli olarak gerçekleştiren Kaya, çeşitli komedi programlarında oyunculuk ve yönetmenlik de yapmıştır. Aynı zamanda programlarında sıkça bahsettiği Sultan San ile uzun bir süre birlikte olan Kaya’nın, ikilinin birkaç ay önce ayrılma kararı aldığı açığa çıkmıştır.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu