Anasayfa / Girişimcilik / Internet Girişimcileri Antalya’da Etohum Kampı’nda Buluşuyor

Internet Girişimcileri Antalya’da Etohum Kampı’nda Buluşuyor
Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir

Yeni ekonomiyle ilgili bilgi ve iş fikri sahibi olan girişimcilerle bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan Etohum, 2011 yılında yatırım yapacağı 15 internet girişimini Ocak ayında Girişimcilik Zirvesinde açıklamıştı. Etohum fonundan desteklenecek Medra, Gamester, Betikus, Oyuncakdenizi, Gezara, Sinavo, we-decide.net, sepeteindir.com, pembepanjur.com, keyground, Gereko, Proje Shop, Smartnews, memlekettengelsin.com ve uzmankirala.com sitelerinin girişimcileri, 16–20 Şubat tarihleri arasında Rixos Hotels sponsorluğunda ve Antalya’daki Rixos Sungate’de düzenlenecek 5 günlük Etohum Girişimcilik Kampı’na katılacak.

Adaylara, iş planı oluşturmaktan yatırımcılara sunum yapmaya kadar pek çok alanda önemli bilgilerin aktarılacağı kamp, internet sektörünün ünlü ve başarılı isimlerini de ağırlıyor. Gittigidiyor kurucuları Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı, Yemeksepeti.com kurucuları Nevzat Aydın ve Melih Ödemiş, Mynet kurucusu Emre Kurttepeli, Bilyoner.com’un Genel Müdürü Sait Kayahan, Reklamz, Maçkolik.com ve Sporx.com kurucuları katılacağı kampta deneyimlerini birinci ağızdan aktaracak. Bu isimlerin yanı sıra Brightwell’den Alphan Manas, GittiGidiyor Genel Müdürü Cenk Angın, Ebebek.com kurusu Halil Erdoğmuş, Pronet’in yönetim kurulu başkanı Alp Saul, Bilyoner’in Genel Müdürü Sait Kayahan, ISS Türkiye CEO’su Cavit Habib, Koç Holding’in yatırım şirketi Inventram’in Genel Müdürü Cem Soysal, Verusa Private Equity’den Dr.Necip Uludağ, 3 Seas Capital Partners’un yönetim kurulu başkanı Şevket Başev, Arıkan hukuk bürosundan Avukat Ali Arıkan gibi isimler de kampta internet girişimcileriyle buluşacak.Türkiye’de elektronik ticaretin geçen yıl büyük bir atılım yaptığını dile getiren etohum Kurucusu Burak Büyükdemir, şunları söyledi: ‘Türkiye’de elektronik ticaret geçen yıl inanılmaz bir atılım yaptı. Hem grup satın alma siteleri hem de kapalı alışveriş kulüpleri internet üzerinden yapılan ticaret hacmini ve bu konuya olan ilgiyi inanılmaz arttırdı. Birçok fiziksel mağaza, internet üzerinden alışverişin her geçen gün yaygınlaşmakta olduğunu gördü. Yatırımcıların çoğu internet girişimlerinin çok hızlı büyüdüğünü ve yeni birçok şirketin kurulduğunu gördüler. Önümüzdeki 3 yıl içinde bu büyümenin daha da hızlanacağını ve yüzlerce internet şirketinin büyük şirketlere rakip olacaklarını göreceğiz. 2011 yılı internet girişimcilerine yatırım yapmanın tam zamanı. İnternet pazarımızda birçok dikey sektör boş durumda ve Etohum’da seçilen birçok girişim bu alanları dolduracak. Bunun yanı sıra girişimcilik ekosistemi daha da hızla büyüyecek.’

etohum Girişimcilik Kampı hakkında daha detaylı bilgi www.etohum.com adresinde bulabilirsiniz.

Etohum Hakkında:

Yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan organizasyondur. Başvuru yapanlar arasından seçilecek 15 girişim etohum kampına davet edilir, her konuda uzman akıl hocaları işlerini başlatırken bu girişimcilere koçluk ve danışmanlık yaparlar. Seçilen girişimlere etohum fonundan yatırım yapılır, ofis ve diğer imkanlar sağlanır. İnternet konusunda yeni iş fikri olan henüz şirketini kurmamış, iş fikrini gerçekleştirmek için şirketini kurmak üzere olan, internet şirketini/yeni girişimi kurmuş, sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer desteğe ihtiyacı olan herkes etohum’a başvuru yapabilir.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir