Başarılı Girişimcilik

Kadın Girişimciler İçin Sertifika Programı

Özyeğin Üniversitesi’nin Goldman Sachs ile işbirliği içinde yürüttüğü 10 bin Kadın Girişimci Sertifika Programı’na başvurular 20 Nisan’da sona erecek.

Kadın girişimcilere ücretsiz eğitim ve mentorluk desteği verilen programdan bugüne dek 168 kadın girişimcinin mezun oldu.

Bu yıl toplam 120 kadın girişimcinin yararlanma imkânı bulacağı bu ücretsiz programa, işini büyütmek isteyen tüm kadınlar başvurabiliyor.

10 bin kadın projesinin Türkiye programı, Özyeğin Üniversitesi ve Goldman Sachs Vakfı işbirliği ile 2009 yılında hayata geçti. Türkiye’de 4 yıl sürecek projenin temel hedefi, işlerinde büyüme ve istihdam yaratma potansiyeline sahip ancak yeterli imkânlardan yoksun 400 kadına ücretsiz olarak işletme ve yöneticilik eğitimleri vererek işlerini büyütmelerine destek olmak.

Şu anda dünyada 80’i aşkın sivil toplum kuruluşu ve üniversite tarafından 42 ülkede yürütülen 10.000 Kadın Programı, Türkiye’de Özyeğin Üniversitesi tarafından yürütülüyor.

Nasıl başvurulacak?

10 bin Kadın Girişimci Sertifika Programı’na, en az lise mezunu, işletme lisans veya yüksek lisans eğitimi almamış, daha önce bu tür eğitimlerden maddi koşulları nedeniyle yararlanamamış, en az iki yıllık iş tecrübesine sahip ve hepsinden önemlisi işini büyütmeyi kendine hedef koyan tüm kadınlar başvurabiliyor. Kadınların program kapsamındaki 3 aya yayılmış 6 haftalık eğitimlere katılmak için İstanbul’da da bulunması gerekiyor.

Programa katılmak isteyen kadınların ilk yapması gereken, www.10000kadin.org web sitesi üzerinde bulunan başvuru formunu doldurmak. Gelen başvuruların incelenmesinin ardından ön elemeyi geçen adaylar ile telefon mülakatı yapılıyor, bu aşamayı da geçen kadınlar yüz yüze mülakat için İstanbul’a daveti ediliyor. Mülakatta Goldman Sachs ve Özyeğin Üniversitesi tarafından oluşturulan program kriterlerine göre değerlendirilen adayların, en çok da işlerini büyütme isteklerine bakılıyor. İşlerini büyütme konusundaki arzusunu samimiyetle ortaya koyan kriterlere uygun adaylar programa kabul ediliyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu