Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

Kanada’da eğitim

Kanada’da eğitim

Her yıl Kanada’ya 150 binden fazla uluslararası öğrenci eğitim almaya gidiyor. Uluslararası öğrenciler sınıflara kültürel zenginlik getiriyor. Bilgi birikimleri ve becerileri Kanada okullarında kabul görüyor…

KANADA üniversiteleri ve kolejleri yüksek kaliteli eğitimlerinden dolayı dünyanın her yerinde saygı görüyor. Kanada’daki uluslararası öğrenciler için okul ücretleri ve geçim masrafları dünyanın en düşükleri arasında yer alıyor.

Nitelikli öğrenciler kampüs dışı görevlerde Kanada’da önemli çalışma tecrübesi kazanabiliyorlar.

Kanada, dünyanın en fazla farklı kültürü barındıran ülkeleri arasında bulunuyor. Farklı kültürlerin bulunduğu kampüslerde etnik kökenlerine bakılmaksızın öğrenciler kendilerini evlerinde hissediyorlar. Ve Birleşmiş Milletler’e göre Kanada dünyadaki en yüksek kaliteli yaşam standartlarını sunan ülkelerden biri olarak dikkat çekiyor. Eğitim sistemi, bütün dünyada işverenler, üniversiteler ve hükümetler tarafından tanınıyor ve ön sıralarda yer alıyor.

SONSUZ SAYGINLIK

Yüksek standartları sağlayabilmek amacıyla bütün akademik programlar, eğitim veren kurumlarca ve bazı bölgelerde de devlet organlarınca yapılan denetimlere tabi tutuluyor. Kanada’da birçok eğitim kurumu-nun uyguladığı işbirliği programlarının öğrencilere çalışma imkanı sunmasıyla iş hayatında tecrübe kazanmaları olanağı tanınıyor. Bu sayede Kanada’da mezun olan öğrencilere olan talep bütün dünyada artıyor.

DEĞER

Kanada’daki bütün üniversiteler bulundukları bölgenin devlet organlarından destek alıyor. Bu yolla hepsinin akademik standartlarla ilgili yönetmeliklere uyması gerekiyor. Bu sayede daha az ücret talep ederek 3 veya 4 yıllık çeşitli lisans programları sunma imkanı buluyorlar. Kanada’daki eğitim kurumlarının ücretinin diğer birçok ülkeye göre az olmasının yanı sıra yaşam maliyeti de daha düşük.

ÇEŞİTLİLİK

Kanada’da yüksek okul ve üniversite seçenekleri olmasının yanı sıra öğrencinin yüksek okulda eğitimine başlayıp sonra bir üniversiteye transfer olmasına izin veren birleşik programlar da bulunuyor. Bu durum sınırsız eğitim seçenekleri sunuyor ve öğrenciler şehirde araştırmaya ağırlık veren büyük bir üniversiteyi seçebildikleri gibi, küçük bir bölgedeki sosyal bilimlerle ilgili bir okula ya da kendine ait bir adada hizmet veren özel bir üniversiteye de gidebiliyor.

DÜNYA ÇAPINDA LİDERLER

Kanada’daki üniversitelerin mezun ettiği öğrenciler arasında global liderler, politikacılar, araştırmacılar, mucitler, ünlü kişiler ve global konularda büyük etki yaratan iş adamları var. Bunlar arasında, Sir Wilfred Laurier, Richard Taylor, Rudolph Marcus, Willard Böyle, Dr. Ahmed Nazif, Margaret Atwood, Farley Movvat, Donald Sutherland, Leonard Cohen, Martin Short gibi isimleri saymak mümkün.

Yine Blackberry, ensülin, motorlu tekerlekli sandalye, fermuar ve kalp pili Kanada’dan çıkan önemli buluşlar arasında yer alıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu