Güncel Ekonomi Haberleri

Kredi Kartı Başvurusu İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Bir bankaya kredi kartı başvurusu yaptığınızda başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağı konusunda dikkate alınan temel faktör kredi puanıdır. Sadece kredi kartı taleplerinde değil, kredi taleplerinde de değerlendirme yapılırken en önemli parametrenin kredi notu olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de kredi notu 1 ila 1900 arasında değişiyor ve kredi kartı talebine olumlu yanıt verilmesi için kredi notunun kaç olması gerektiği de merak ediliyor.

Kredi Kartı Başvurusu
Türk Lirası

Kredi Kartı Başvurusu

Kredi notu 1500 ve üzerinde olanların finansal durumu ‘iyi’ olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla bu puanın üzerinde bir kredi notuna sahip olanların bankalara yapacakları kredi kartı başvurusu olumlu yanıt alacaktır. Ancak kart başvurularında dikkate alınan en önemli faktör kredi notu olsa da, bu parametre tek başına olumlu yanıt almak için yeterli değildir. Kredi notu belirli bir oranın üzerinde olsa da farklı bankalardan aldığınız kredi kartları ve bu kartların limitleri de dikkate alınıyor.

Kredi Notu Kaç Olmalı
Kredi Notu Kaç Olmalı

Örneğin, kredi kartı limitinizin 1000 TL olarak belirlendiğini varsayalım. Bir başka bankadan almış olduğunuz, 1000 TL limitli bir kredi kartınızın olduğunu düşünelim. Farklı bir bankaya yeni bir kredi kartı için başvuru yaptığınızda kredi notunuz yüksek olsa dahi başvurunuz onaylanmayabilir. Çünkü ikinci bir kart başvurusu kişinin mevcut limitlerinden dolayı onay almaz ve bu durumda kredi notunun yüksek olması önemini kaybeder. Bunun nedeni ise kişinin gelir durumunun da dikkate alınıyor olmasıdır.

Kredi kartı
Kredi kartı

Harcamaları Taksitlendirme Şansı Sunan Kredi Kartı!

Hangi bankaya kredi kartı başvurusu yapacağınızı da dikkatli bir şekilde belirlemenizi öneririz. Çünkü bankaların kredi kartı kullanıcılarından talep ettikleri aidat miktarları, yapılan harcamaları taksitlendirme seçeneğini sunup sunmadıkları değişkenlik gösteriyor. Elbette ömür boyu kredi kartı aidatı almayan Enpara.com Kredi Kartı gibi önemli bir seçeneğiniz de bulunuyor. Enpara.com Kredi Kartı’nı kullananlar ömür boyu aidat ödemiyor ve sözleşmede de bu durum açıkça belirtilmiş durumda!

Kredi Notu Kaç Olmalı

Bununla birlikte yapılan harcamaları faizsiz ve ücretsiz olarak taksitlendirme imkânı da sunuluyor. Beklenmedik durumlarda fazla oranda harcama yapıldığında taksitle ödeme seçeneğinden faydalanmak, kredi kartı kullanıcılarının ekonomik dengelerini korumalarına yardımcı oluyor. Ayrıca Enpara.com Kredi Kartı kullanıcılarının ayrıcalıkları sadece bunlarla sınırlı değil! Siz de detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilir, daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu