Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Kule Vinç Satışı ve Kiralamasına Talep Arttı

Kule Vinç Satışı ve Kiralamasına Talep ArttıGökdelenleri en çok vinç sektörü seviyor!

Türkiye’de plaza ve kule inşaatlarındaki hızlı artış kule vinç satışlarını da artırdı.

kule vinc

ADV Kule Vinç Pazarlama Müdürü Işıl Bıyık, artışla birlikte Avrupalı kule vinç üreticilerinin gözünü Türkiye’ye çevirdiğini söylüyor. Avrupa yaşanan ekonomik durgunluk nedeniyle kendi pazarlarında sıkıntılı günler yaşayan üreticilerin gözünde Türkiye, kapısı ardına kadar açık, fırsatlarla dolu bir pazar.

inşaat sektörü ivmesini düşürmeden, hızla büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanında sürekli genişleyen şehirler, birbirinin peşi sıra yükselen kuleler, inşaat sektörünün alt sektörlerinin büyümesini de tetikliyor. Kule vinç üreticileri hızla büyüyen alt sektörlerin başında geliyor. Avrupa’nın önde gelen kule vinç üreticisi İtalyan FM Gru’nun Türkiye dağıtımcısı ADV Kule Vinç Pazarlama Müdürü Işıl Bıyık, kule vinç sektöründeki hızlı büyümeye paralel olarak ADV’nin de yılda yüzde 20 büyüme oranına sahip olduğunu söylüyor.

2012’de 10 milyon Euro ciro gerçekleştiren ADV, vinç satışını yaptığı gibi firmaların talebine göre kiralama da yapıyor. Şirket, Türkiye’de kule vinç satışında birinci sırada, kiralamada en büyük kiralama filolarından birine sahip…

Hem satıyor hem kiralıyor

Kule vince olan talep sadece Türkiye’de değil, Türk müteahhitlerin olduğu her yerde artıyor. ADV, FM Gru ile yaptığı anlaşma sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun, Türk müteahhitlere vinci kendisi satıyor, bu müteahhit Nijerya’da olsa bile…
FM Gru’nun Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinin dağıtıcısı olan ADV, inşaat, lojistik, liman ve tersanelere vinç satıyor veya kiralıyor. Bıyık, FM Gru’nun Türkiye üzerinde Irak, Iran ve Libya pazarlarına açıldığını söylüyor. Sözkonusu pazarlara 2013 sonuna kadar 250 kule vinç satacaklarını anlatan Bıyık, bir vincin ortalama fiyatının 85 bin Euro’dan başlayarak 300 bin Euro’lara kadar çıkabildiğine dikkat çekiyor. Bölgede yaşanan siyasi istikrarsızlıkların pazara girişleri için olumsuzluk yaratmadığını vurgulayan Bıyık, “Müşterimizin olduğu her yere gidebiliriz. Hem servis hizmeti hem de teknik destek konusunda hiç bir sıkıntı olmaz” diye konuşuyor.

  Amerika Krize Rağmen Fırsatlarla Dolu

Kendini kuran vinç getiriyor

Kulelerin yüksekliği arttıkça vinçlerin daha yükseğe çıkması isteniyor, inşaat firmasında gelen taleplere göre ADV, Türkiye pazarına yeni ürünler getiriyor. Bunlardan biri de 65 metrelik kule vinç. Türkiye’de bu yüksekliğe çıkabilen tek vinç olduğunu söyleyen Bıyık, “Standart kule elemanlarıyla en yüksek serbest duruş özelliğine sahip tek markayız” diyor. Vinçlerin satış ve kiralamasında artış olurken firmalardan farklı vinç talepleri de geliyor.

ADV bu konuda da bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Şirket, Türkiye’ye kendi kendine kurulan vinç getirmeye hazırlanıyor.

Bıyık, “Kendi kendine kurulan kule vinç dünya piyasasında çok talep gören bir vinç türü. 2013 sonuna doğru bu vinçleri Türkiye’ye getirmiş olacağız. 120 bin Euro’ya satacağımız bu vinçler zaman, nakit ve nakliye tasarrufu sağlıyor” açıklamasını yapıyor.

ADV’nin vinçleri Başbakanlıkla

ADV Türkiye’m dört bir yanma vinç satıyor ve kiralıyor. Hatta Ankara’da inşası devam eden Başbakanlık binasında toplam yedi vinçle çalışıyor. İşte ADV’nin vinçleriyle yapılan inşaatlar ise şöyle:

■ Yeni Başbakanlık Binası

■ Ali Sami Yen Stadı

■ Rönesans Tower

■ EneıjiSa Termik Santrali

■ İstanbul Rönesans Kule Binası

■ Optimum alışveriş merkezleri

■ Levent Özdilek Recidence ve alışveriş merkezi
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Zenginlere Özel Portföy Önerileri

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tanımına göre, cebinde 1 milyon TL nakit parası olanlar “nitelikli yatırımcı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir