Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Muvidu Kobilere Reklamları İçin Online Video Hazırlıyor

Muvidu Kobilere Reklamları İçin Online Video HazırlıyorMuvidu“Şirketimi yeteri kadar tanıtamıyorum” diye düşünüyorsanız, size bir önerimiz var. Yurt dışında KOBİ’lerin sıklıkla kullandığı online videolar, Muvidu ile Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlıyor. Bin 250 liraya çevirebileceğiniz profesyonel reklam filmleriyle, arama motorlarında bulunabilirliğinizi 53 kat arttırıp, yeni müşteriler kazanabilirsiniz.

Günümüzün yoğun rekabet ortamında, farklılaşmak belki de başarının en önemli anahtarı. Muvidu’nun kuruluş amacı, KOBİ’lere işte bu fırsatı sağlamak. Yurt dışında KOBİ’lerin sıklıkla kullandığı online videoları, Muvidu ile Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlıyor.

Küçük ve orta ölçekli şirketler için düşük bütçelere online videolar hazırlayan Muvidu, KOBİ’lerin hem internette kolay bulunmasını sağlıyor hem de kendilerini ilk kez görecek potansiyel müşterilere ulaştırıyor.

Muvidu’nun iki kurucusu Cem Çalıştıran ve Oykun Asyalıoğlu ile yurtdışında oldukça yaygın olarak kullanılan KOBİ videolarını konuştuk.

Niçin video?

Günümüzün en önemli gerçeklerinden biri internette okuma oranların giderek düşüyor oluşu.

Buna karşılık video seyretme oranları da hızla artıyor. Yapılan araştırmalara göre, arama motorlarında videolar aranılan kişiyi ya da şirketi 53 kat daha bulunabilir yapıyor.

Daha da önemlisi ön sıralarda görünmenizi sağlıyor. Yani videosu olan şirket aslında hiçbir şey yapmadan rakiplerinin önüne geçmiş oluyor.

Diğer taraftan dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan Comscore’un verilerine göre, internette alışveriş yapan müşterilerin yüzde 46’sı online videosu olan şirketleri tercih ediyor.

Tabii burada bir nokta öne çıkıyor. Internet videosu nasıl hazırlanacak? Malum, reklam videolarını profesyonel ekipler ile üretmek çok maliyetli. Videonuzu cep telefonları ile çekseniz bile sosyal ağlarda doğru yöntemlerle dağıtıp izletmek pek de kolay değil, işte bu noktada Muvidu devreye giriyor. Üstelik bin 250 lira gibi oldukça düşük bir bedelle KOBİ’lere bu hizmeti veriyor.

Online video nedir?
Günümüzde dijital dünyanın tanıtım gücü yadsınamaz. Dünyanın dev şirketleri dahil, artık hemen herkes dijital dünyayı önemli bir reklam mecrası olarak kullanıyor. Online Video’yu kısaca internetten izlenen reklam filmi olarak tanımlayabiliriz. Böyle bir videoya sahip olduğunuzda, başta Facebook sayfanız olmak üzere sosyal mecranın her alanında reklam amaçlı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca şirketinizin internet sitesinde, kendinizi görsel olarak tanıtma imkanınız da oluyor.

Tabii internetteki yayınların en önemli farkı, istenildiği zaman kapatılabilir olması. Zaten istatistikler de bunu doğruluyor. Dünyanın önemli araştırma şirketlerinden biri olan Visible Measures’in yaptığı bir araştırmaya göre, online video izleyicileri beğenmedikleri bir videoyu 10 saniye içerisinde kapatıyor. Önemli bir konu da, internet videolarının uzunluğu. Videoların 60 saniyeyi geçmemesi çok önemli. Zira, internet dünyasında kimse bir videoya dakikalarca zaman ayırmıyor.

  Reklam - Pazarlama Çalışmalarında Hedef Kitle

48 saatte hazır

Peki, Muvidu’da süreç nasıl işliyor? Başvurunuzu yaptıktan sonra, Muvidu profesyonelleri sizi arıyor ve en uygun çekim günü belirleniyor. Hemen ardından iş yerinize gelip, 2 ila 4 saat arasında çekim gerçekleştiriliyor. Çekim gününde gelen yönetmen, sizin seçtiğiniz müşteriler ya da çalışanlarınız ile çekimi gerçekleştiriyor. Çekim tamamlandıktan sonra, montaj çalışmaları başlıyor. 48 saat içinde grafiklerin ve müziğin de eklenmesiyle videonuz hazır hale getiriliyor. Montajın ardından reklam filmininiz kontrol etmeniz için size gönderiliyor. Varsa istediğiniz değişlikler yapılıyor. Onayınızdan sonra videonuz dijital olarak size teslim ediliyor. Tabii, çekilen video dijital dünyanın sosyal ağlarında da konumlandırılıyor. Böylece Google, Yandex gibi ara arama motorlarında, Facebook, Tvvitter gibi sosyal medya sitelerinde, Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video paylaşım portallarında ve işletmeler için faaliyet gösterdikleri alanlarda önemli olan Mynet, Feşmekan, web.tv, vidivodo gibi yerel netvvork-lerde de yer almış oluyor.

Bilinirlik artıyor

KOBİ’lerin kendilerini anlatmada ve yeni müşterilere ulaşmakta büyük zorluk yaşadığını söyleyen Cem Çalıştıran, online videolar ile bu sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırdıklarını söylüyor. Çalıştıranın KOBİ’lere tavsiyesi ise reklam filminde şirket sahibinin oynaması yönünde. Zira şirket sahibinin kendi ağzından yaptığı açıklamalar çok daha samimi bulunuyor ve etkili oluyor, duygusal bir bağ kuruyor.

Oykun Asyalıoğlu ise işletmeler için hazırladıkları videoları, fuarlardan, kapalı devre televizyon sistemlerine, hatta yerel ya da ulusal kanallar da bile yayınlanabilecek ses ve görüntü kalitesinde hazırlandığını söylüyor. Bir hizmetle ilgili video izleyen kullanıcıların yüzde 21’nin sipariş verdiğini söyleyen Asyalıoğlu, “Her gün 1 kişi bile videonuzu izlese ayda 30 kişi eder. Evet, belki fazla değil. Fakat, ofisinizden çıkmadan, randevu vermeden verdiğiniz hizmeti 30 potansiyel müşterinize anlattığınızı düşünürseniz, gayet iyi rakam” yorumunda bulunuyor.

Emrah Gürkan / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir