Giyim Bayilikleri

Napapijri mağazaları AVM’lerde franchise veriyor

NAPAPİJRİ
METREKAREDE 450 EURO CİRO

Napapijri bir İtalyan markası. Çanta ile başlayan yolculuğu bugün kadın ve erkek giyimde hemen hemen bütün ürünleri kapsıyor.

GANT veTommy Hilfiger tarzına yakın olan bir konsepti var. Marka pazarda sofistike olarak yorumlanıyor. Napapijri, 2006 yılından beri Türkiye pazarında. Temsilciliğini Merkez Mağazacılık yapıyor.

Türkiye’de beş mağazayla faaliyet gösteren Napapijri, franchise yoluyla büyümeyi tercih edenler arasında yer alıyor. 15 tane corner’ları olduğunun altını çizen Merkez Mağazacılık Genel Müdürü Sadun Aksuner, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirler ve iyi iş yapan AVM’lerde franchise vereceklerini söylüyor.

Napapijri için mağaza büyüklüğünün 60-120 metrekare olması gerekliliği var. Ortalama 75 metrekarelik bir mağazanın 25 bin Euro civarında bir dekorasyon yatırımı var. Merkez Mağazacılık bu tutarın ’ yarısını franchisee’sine veriyor. Franchise girişimlerini büyütmek istediklerini belirten Aksuner, iki yıl içinde 10 tane franchise vereceklerini, bu sayısının gelen taleplere göre artabileceğini belirtiyor. Napapijri mağazalarında vaad edilen metrekare ciro rakamı aylık 450 Euro.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu