Güncel Ekonomi Haberleri

Noel baba rallisinden faydalanabilecek 43 hisse

Aralık ayı yaklaşınca nefesler Noel baba rallisi için tutuldu. Analistler gelinen seviyeler ve mevcut görünüm açısından ralli yaşanabileceğini fakat bu ihtimalin geçmiş döneme göre zayıf olduğunu düşünüyor…

Noel baba rallisi beklentisiyle hisse seçerken

■ Öncelikle Noel baba rallisi olmama riskine karşın oldukça likit olan ve istenilen anda pozisyon kapatabilecek düzeyde derinliğe sahip hisse senetleri seçilmeli.

■ Ralli yaşanması halinde maksimum kazanç, olmaması durumunda minimum kayıpla süreci kotarmak için hikayesi olan, finansalları güçlü kağıtlara yönelinmeli.

■ Her türlü ihtimale karşın bu tip belirsiz durumlarda, görece olarak ucuz kalmış hisse senetlerinde, stop-loss (zarar durdur) seviyeleri belirlenerek pozisyon açılmalı.

■ Olası ralliyi kazanca çevirmek ya da tam tersi durumda en az hasarı görmek için portföy seçimlerinde tek ürüne yönelmek yerine risk birkaç kağıda yayılmalı.

■ Kötü senaryolar için endeksin gelebileceği dip noktaları hesaba katmak amacıyla teknik ve temel analiz olanaklarında yararlanmalı.

■ Nakit çevirme kabiliyeti yüksek ve döviz fazlası bulunan şirket pay senetleri tercih edilmeli.

■ Finansallarında istikrarlı bir görünüme sahip, sektöründe öncü ve düzenli temettü ödemeleri gerçekleştiren şirket pay senetleri seçilmeli.

■ En önemlisi, profesyonel destek alınmalı.

Hisse

2018 yılının kapanmasına çok az bir zaman kaldı. Her yılsonu olduğu gibi Noel baba rallisi (Santa Claus Rally) beklentisi ile gözler borsaya çevrildi. Noel Baba rallisi, senenin son haftalarında oluşan ve Noel zamanına denk gelmesi nedeniyle bu isimle anılan; hisse senetlerinin ve doğal olarak borsa endekslerinin hızla yük-selişe geçmesi eylemi.

Özellikle, şirketlerin bu dönemde cirolarında artışların yaşanabileceği ve bu artışların Ocak ayı sonuna kadar olumlu etkilerinin görülebileceği iddiaları Noel baba rallisinin nedenleri olarak yorumlanıyor. Yabancı yatırımcı davranışlarına baktığımızda, yılsonları için Noel baba rallisi artık klasikleşen bir gelenek haline geldi.

Bu kapsamda özellikle Avrupa Merkez Bankası’nın 13 Aralık tarihinde gerçekleştireceği toplantı sonrasında varlık alım programının geleceğine dair yapılması beklenen açıklamalar ve FED’in 18-19 Aralık tarihinde gerçekleştireceği yılın son toplantısında komite üyelerinin 2019 yılına dair yüzde kaç faiz artışı öngördükleri finansal piyasalar açısından önemli gelişmeler olarak görülüyor. Bu nedenle analistler gelinen seviyeler ve mevcut görünüm açısından Noel baba rallisinin yaşanabileceğini fakat bu ihtimalin geçmiş dönem verilerine göre nispeten daha zayıf olduğunu düşünüyor. Olası bir ralli yaşanması halinde ise, öncelikle 96.600-99.200 bölgesinin test edilip 100 bin 700 seviyelerinin de-nenebileceğini belirterek bu çerçevede 43 hisseye dikkat çekiyorlar.

“KARMAŞIK OLAYLAR”

Noel baba rallisinin artık klasikleşen bir gelenek haline geldiğini belirten Işık FX Araştırma Uzmanı Yusuf Kavak, “Ancak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da karmaşık olayların yaşanıyor olması, borsalarda ralli görülme ihtimalini azalttığı gibi ters fiyatlamaların gerçekleşmesine de neden olabilir” diyor. Kavak, yakın zaman çizelgesine bakıldığında ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşları konusunun yanı sıra, ABD’nin Euro Bölgesi, Japonya ve eski adıyla NAF-TA ülkeleri ile olan sorunlarının da küresel riskleri yükselttiğini söylüyor. ABD’nin uygulamaya koyduğu İran yaptırımları konusunun da küresel anlamda belirsizliğe neden olduğunu hatırlatan Kavak, İtalya ve Brexit konularının gündemin üst sırasında yer aldığını, Avrupa tarafından gelen haberlerin de pek iç açıcı olmadığını belirtiyor. Türkiye tarafına da değinen Kavak şu değerlendirmeyi yapıyor:

“Kur atakları sonrası ekonomide dengelenme arayışları görülürken, gelen ekonomik verilerdeki bozulmaların halen kendisini hissettiriyor olması ve enflasyon konusunda hükümetin YEP hedefi ile TCMB hedefi arasındaki farklılık da soru işaretlerine heden oluyor. Bu nedenle bu sene bir Noel baba rallisi görme ihtimalimiz düşük gözüküyor. Böyle bir şey yaşanacaksa küresel tarafta başta ticaret savaşları olmak üzere bazı sistematik risklerin ortadan kalması, iç tarafta ise enflasyon datalarımızm düzelmesine ihtiyaç var”

“100 BİN 700 DENENMELİ”

Bu durumda endekste 100 bin 700 seviyesinin denenmesi ve hatta bu bölgenin geçilerek 200 günlük ortalamaya denk gelen 102 bin bölgesinin hedef haline gelmesinin söz konusu olabileceğini dile getiren Kavak, “Küresel risklerin tırmanarak devam etmesi ile büyümeye dair endişelerin artması ve yurtiçi enflasyon oranlarında istenilen iyileşmenin sağlanamaması halind e ise 90 bin seviyesinin test edilmesi, hatta 2009 yılından başlayan yükseliş trendine denk gelen 85 bin bölgesi bile gündeme gelebilir” diyor. Ralliden faydalanmak isteyen yatırımcılara ise Kavak, öncelikle ralli olmama riskine karşı, likit ve istenilen anda pozisyon kapatabilecek derinliğe sahip hisse senetlerinin seçilmesini öneriyor. Kavak, yatırımcılara hikayesi olan, finansalları güçlü ve görece ucuz kalmış hisse senetlerinde pozisyon açma, teknik ve temel analizden yararlanma ve profesyonel destek almayı tavsiye ediyor.

Kavak, olası bir Noel baba rallisinden faydalanacak hisseleri de Türk Prysmian Kablo, Alcatel Lucent, Kardemir, Sasa, Bizim Gıda, Ereğli Demir Çelik, Tekfen Holding, Goodyear, Konfrut Gıda, Yünsa, Kron Telekomünikasyon, Ege Endüstri, Klimasan, Türk Hava Yolları, Kartonsan, Ülker Bisküvi, Sarkuysan ve Borusan Mannesmann olarak sıralıyor.

“GEÇMİŞ YILLARA GÖRE ZAYIF KALABİLİR”

Yılın başlangıç ve son dönemlerinde piyasaların canlanacağına dair beklentilerde yaşanan artışın etkisi ile piyasa oyuncuları arasmda her yılın Aralık ayında bir Noel baba rallisi bekleyişinin hakim olduğunu belirten Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler Araştırma Uzmanı Muammer Demir, bazı oyuncular arasmda ise ABD’de Kasım ayının dördüncü perşembesi kutlanan Şükran Günü vc 25 Aralık’ta kutlanmaya başlanan Noel arasında bu rallinin yaşanabileceğinin öngörüldüğünü hatırlatıyor. Genel perspektifte ise Demir, yılın tamamlanmasına sayılı günler kalmışken, küresel piyasalarda artan siyasi ve jeopolitik riskler, İtalya ve Brexit süreci, ticaret savaşları, petrol ve diğer emtia fiyatlamalarının seyri, küresel büyüme performansında ivme kaybı yaşanacağına dair artan beklentileri sıralıyor. Ayrıca gelişmiş ülke merkez bankaları kararlarının, yaşanabilecek rallinin önünde bir bariyer olarak karşımıza çıkmasından endişe ediyor.

Demir, gelinen seviyeler ve mevcut görünüm açısından Noel rallisinin yaşanabileceğini fakat bu ihtimalin geçmiş dönem verilerine göre nispeten daha zayıf kalabileceğini düşünüyor, özellikle, son dönemde ticaret savaşlarının etkisiyle küresel ekonomik büyümeye dayalı endişelerdeki artışın fiyatlamalar üzerinde ve yatırımcı davranışlarında bir bozulmanın olacağına işaret ettiğini söylüyor. Küresel piyasalarda ABD-Çin eksenli gelişmeler dışında Avrupa’da Brexit ve İtalya’daki bütçe krizinin yarattığı belirsizliğe dikkat çeken Demir,

“Potansiyel risklerde yaşanan bu tip artışların daha belirgin bir hale bürünmesi küresel piyasalardaki yükseliş ivmesinin törpülenmesi ve tersine dönüş hareketinin derinleşmesine neden olabilir. Baktığımızda Noel baba rallisi dönemine girilirken ABD’de borsalarda uzun vadeli ortalamaların altına geçildiği ve bahsedilen sürece bu şekilde girişin gerçekleştiği gözleniyor” diyor.

“96.600-99.200 BÖLGESİ TEST EDİLEBİLİR”

Demir, bu kapsamda endeks için 96.600-99.200 direnç bölgesinin tekrar test edilmesinin mümkün olabileceğini söylüyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

“BIST-100 Endeksi’nde yurtiçinde atılan adım ve teşviklerin etkisi, CDS, döviz kuru ve tahvil piyasasında yaşanan normalleşme eğilimi, artan yabancı yatırımcı ilgisi, endeksin diğer birçok GOÜ borsalarına göre yüksek iskontolu işlem görmesi ile global riskleri ve olumsuz gelişmelerin değişmediğini düşünürsek yükseliş potansiyelinin korunması durumunda yılsonuna kadarki süreçte 96.600-99.200 direnç bölgesinin tekrar test edilebilmesi mümkün olabilir. Son dönemde, diğer finansal enstrümanlara göre daha dirençli bir yapı gösteren Borsa İstanbul’un olası, konjonktürel gelişmelerin etkisi ile birlikte düşüşlerin ön plana çıkması durumunda ise 91.000-89.500 destek bölgesine varana dek geri çekilmeler meydana gelebilir.”

Ba ralliden faydalanmak isteyen yatırımcıların öncelikle derinliği, likiditesi yüksek ve hikayesi olan hisseler seçebileceğini dile getiren Demir,

“Risk, maliyet ve getiri analizi iyi yapılmalı. Yapılan işlemlerde stop-loss kullanımı alışkanlık haline getirilmeli. Nakit çevirme kabiliyeti yüksek ve döviz fazlası bulunan şirket pay senetlerine ağırlık verilmeli. Ve en önemlisi finansallarında istikrarlı bir görünüme sahip, sektöründe öncü ve düzenli temettü ödemeleri gerçekleştiren şirket pay senetleri seçilmeli” diyor.

Demir, olası bir Noel baba rallisinden faydalanacak hisseleri de Aselsan, Petkim, Arçelik, Sasa, Soda Sanayi, Hektaş, Garanti Bankası, Akbank, Sabancı Holding, Ford Otosan, Tüpraş, Ereğli Demir Çelik, İskenderun Demir Çelik, Tekfcn Holding,Orge Enerji, Vestel, Ulusoy Elektrik, Ülker Bisküvi, BİM ve Kordsa olarak sıralıyor.

“KAR REALİZE EDİLEBİLİR”

Noel baba rallisi (gerçekleştiği taktirde) belli haber akışlarında hisse senedi piyasasının noel döneminde azalan işlem hacimlerinde temel olarak gerekenden daha sert hareketler yapacağım belirten Gedik Yatırım Araştırma Müdürü Ali Kerim Akkoyunlu ise, içinde bulunduğumuz global ve yurtiçi makroekonomik koşullar nedeniyle sert bir ralli beklemiyor; endeksin bu dönem içerisinde dar bir alanda işlem göreceğini düşünüyor. Bu ralliden faydalanmak isteyen yatırımcıların öncelikle beklentisi ve derinliği olan hisseleri seçmelerini öneren Akkoyunlu, yatırımcıların bu ralliyi düşük maliyetli hisselerde kar realizc etmek amacıyla kullanabileceğine dikkat çekiyor. Akkoyunlu, olası bir Noel baba rallisi’nden faydalanacak hisseleri de Aselsan, Yapı Kredi, Vakıf Bank, Ulusoy Elektrik, Şok Marketler, Mavi Giyim, Türk Telekom, Enerjisa, Koza Altın işletmeleri, Vestel, Otokar ve Turkcell olarak sıralıyor.

Yusuf KAVAK / Işık FX Araştırma Uzmanı
“Türk Prysmian kablo güçlü yapıya sahip”

TURK PRYSMIAN KABLO: 2018’in dokuz aylık finansalları itibariyle satışlarını bir önceki yılın eş dönemine göre yüzde 48, net kârını ise yüzde 38 oranında artıran şirketin, 0.74’lük sahip olmasına karşın likidite oranları makul seviyelere yakın. Ayrıca, İstanbul Yeni Havalimanı gibi projelerdeki aktif rolü, özsermayesinin yüzde 33’ü oranında döviz net pozisyonuna sahip olması ve 40’dan fazla ülkeye ihracat yapması dikkat çekiyor. Bu nedenle şirketin olası risklere karşı güçlü yapıya sahip ve potansiyel kârlılık artışını sağlayabilecek durumda olduğunu düşünüyoruz. Olası bir ralli durumunda şirket hisselerinde yüzde 26’lık yükseliş potansiyeli ile 2.25 TL hedefi fiyat öngörüyoruz.

ALCATEL LUCENT: 2018 ilk dokuz aylık finansalları ve faaliyet raporunu incelediğimizde; şirketin pozitif nakit pozisyonunu korumanın yanı sıra, finansman ihtiyacını iç dinamiklerinden sağlayarak banka kredisi kullanmadığı görülüyor. Kur ve faiz risklerine karşı hızlı aksiyon alan şirketin özsermayesinin yüzde 66’sı oranında net döviz fazlalığı bulundurduğu dikkat çekiyor.

Dönen varlık yapısını yaklaşık olarak yüzde 92 oranında artıran şirket, operasyonel gelirlerindeki artışla birlikte önceki yılın aynı dönemindeki 6 milyon TL’nin üzerindeki zararını 11.5 milyon TL’ye yakın kâra çevirmiş.

Teknik anlamda da 2017 Temmuz’dan başlayan düşüş trendini yataya çeviren hissede olası yılsonu rallisinde yüzde 22’lik yükseliş potansiyeli ile 6.60 TL hedefi fiyat öngörüyoruz.

KARDEMİR: 2018 üçüncü çeyrek finansalları itibariyle satışlarını önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 40, net kârını ise yüzde 169 oranında artıran şirket, kısa ve uzun vadeli yükümlülüklerinde görülen yüzde 12’lik artışa karşın varlıklarını yüzde 15’in üzerinde artırmış durumda. Zorlu geçen çeyrek koşullarına rağmen kapasite kullanım oranını da yüzde 96’ın üzerine çıkarmayı başaran şirketin, bazı yurtdışı destinasyonlardaki risklere karşın, yurtiçi ve alternatif pazarlara ulaşım kolaylığı ve ürün çeşitliliğine sahip olması da avantaj olarak görülmekte.

Olası bir ralli halinde şirket hisselerinde yüzde 26’lık yükseliş potansiyeli ile 3.25 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

Muammer DEMİR / Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler Araştırma Uzmanı
“Ulusoy Elektrik hisseleri cazip”

ULUSOY ELEKTRİK: 2018 üçüncü çeyrek finansallarını bir önceki yılın eş dönemi ile kıyasladığımızda satışlarının yüzde 39.5 artış ile 169.7 milyon TL’ye ve satışların maliyetinin ise yüzde 32 artış ile 112.6 milyon TL’ye yükseldiği görülüyor. Ciroda yaşanan artışın olumlu etkisi ile ticari faaliyetlerden brüt kan da yüzde 58.3 artışla 57 milyon TL olarak gerçekleşmiş. Esas faaliyetlerden diğer gelirlerde yaşanan artışla birlikte faaliyet karı yaklaşık yüzde 113 artarken finansman giderlerinde yaşanan artışla birlikte net dönem karı yaklaşık yüzde 109 artışla 52.5 milyon TL’ye ulaşmış. Şirketin 2018 dokuz aylık net dönem karı da karşılaştırmalı dönemde yaklaşık yüzde 66 artışla 93.2 milyon TL olarak gerçekleşmiş.

Öte yandan ilgili dönemde FAVÖK yüzde 62 artışla 52 milyon TL seviyesine ve FAVÖK marjı 431 baz puan artışla yüzde 30.6 düzeyine yükselmiş. Dokuz aylık dönemde ise FAVÖK yüzde 51 artışla 109 milyon TL ve FAVÖK marjı ise yüzde 26.8 düzeyinde gerçekleşmiş. Şirket sektörde önemli oyunculardan biri olması, yılın ilk dokuz aylık bölümünde daralan yurtiçi pazara rağmen artan ihracat gelirleri, ihracat gelirlerinin toplam ciro içerisindeki yüksek payı marjlarda yaşanan güçlü performans ve Cezayir pazarının tekrar canlanması ve yaygın satış ağı ile ön plana çıkıyor. Etkin maliyet yönetimi, artan yatırım harcamaları, yurtdışında aynı sektörde yer alan rakiplerine göre rekabetçi konumu ve nakit yaratma kabiliyeti ile son dört yıl içerisinde düzenli temettü ödemesi de şirketi cazip kılıyor. Hisse senetlerinde yüzde 16 yükseliş potansiyeli ile 15.50 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

BİM: Üçüncü çeyrek finansallan sonrasında 2018 yılı beklentilerinde satış artışı yüzde 20’den yüzde 30 a, FAVÖK maîjı ise eski hedef aralığı olan yüzde 4.5-5.5 aralığından yüzde 5.5 düzeyine yukarı yönlü revize edilirken, yatırımlar 750 milyon TL ve konsolide yeni mağaza açılışlarının 730 adet olarak korunduğu görülüyor. Yayımladığı 2018 üçüncü çeyrek finansallarını bir önceki yılın aynı dönemine göre kıyasladığımızda, satışlar yüzde 35.1 artışla 8.460 milyar TL ve satışların maliyetinin yüzde 32.8 yükselişle 6.876 milyar TL’ye ulaştığı dikkat çekiyor. İlgili dönemde, brüt kar da yüzde 45.7 artışla 1.584 milyar TL’ye yükselmiş.

Esas faaliyetlerden diğer giderlerde yaşanan artışın faaliyet karı üzerindeki etkisiyle birlikte esas faaliyet karı yüzde 62 artışla 455.29 milyon TL’ye ulaşmış. Finansman gelirlerinde yaşanan artışın olumlu etkisine ve dönem vergi giderinde yaşanan artışın net dönem karı üzerinde azaltıcı etkisine rağmen net dönem karı yüzde 60.2 artışla 363.780 milyon TL’ye yükselmiş. İlgili dönemde FAVÖK bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 63.8 artışla 562.2 milyon TL ve FAVÖK marjı ise yüzde 6.6 olarak açıklanmış. Yurtiçinde atılan adımların ciro rakamına pozitif yansıyacağı yönündeki beklentilerle şirket, operasyonel marjlarda yaşanan güçlü seyir, devam eden büyüme trendi, dokuz aylık dönemde bir önceki yılın eş dönemine göre artan yatırım harcamaları, yükselen yurtiçi/ yurtdışı mağaza sayısı, geniş ürün yelpazesi ile ön plana çıkıyor. Şirket hisselerinde orta ve uzun vadede yüzde 10 yükseliş potansiyeli ile 91.5 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

SODA SANAYİİ: Yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre, satışlar 58.7 artışla 957.7 milyon TL ve satışların maliyeti ise yüzde 30.8 artışla 522.9 milyon TL’ye yükselmiş. Ciroda yaşanan artışın ticari faaliyetlerden brüt kar rakamı üzerinde olumlu yansımaları görülürken, brüt karın yüzde 112.7 oranında artışla 434.8 milyon TL’ye ulaştığı görülüyor. Öte yandan toplam satışların yüzde 22’si yurtiçine ve yüzde 78’i yurtdışı olarak dağılıyor. Esas faaliyetlerden diğer gelir ve giderler grubu içerisinde yer alan, esas faaliyetlerle ilgili kur farkı geliri/gideri kalemi içerisinde gelirin daha fazla artış göstermesi, artan operasyonel giderlere rağmen esas faaliyet karına olumlu yansırken ve esas faaliyet karı üçüncü çeyrekte yıllık bazda yüzde 229 artışla 391 miyon TL’ye yükselmiş.

Yatırım faaliyetlerinden gelirler ve finansman gelirleri grubunda yaşanan artışın olumlu katkısı ile birlikte net dönem karı 818 milyon TL olarak gerçekleşmiş. İlgili dönemde FAVÖK 333 milyon TL ve FAVÖK marjı ise 993 baz puan artışla yüzde 34.80 seviyesine yükselmiş. Şirketin yurtiçi/yurtdışı yer aldığı sektörde rekabetçi konumu, gelirlerinin önemli bir kısmının yabancı para cinsinden ve ihracatın toplam satışlar içerisindeki payının yüksek olması önemli. Ayrıca artan yatırım harcamaları, güçlü operasyonel performansı, yurtdışı rakiplerine göre uygun rasyoları, yüksek özsermaye karlılığına sahip olması ve düşük betasıyla da ön plana çıkıyor. Soda Sanayii hisselerinde orta ve uzun vadede yüzde 40 yükseliş potansiyeli ile birlikte 10 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

Ali Kerim AKKOYUNLU / Gedik Yatırım Araştırma Müdürü
“Enerjisa’nın temettü verimi yüzde 9 olur”

ENERJİSA: Şirket performansının dördüncü çeyrekte de olumlu olmasını bekliyoruz. Halka arzdan beri yaklaşık yüzde 24 değer kaybeden hisselerin halihazırda piyasa değeri / FAVÖK rasyosu da uluslararası benzerlerine göre yüzde 50 iskontolu işlem görüyor. Öte yandan sürdürülebilir net karının yüzde 60-70’ini temettü olarak dağıtan şirketin 2018 net karından dağıtacağı temettü veriminin yüzde 9’lara ulaşması beklenebilir. Temel olarak yatırımlarla artan regüle varlık tabanı karlılığa olumlu katkı yapmaya devam edecektir. Regüle varlık tabanı üzerinden elde edilen finansal gelirin özellikle enflasyondaki artış nedeniyle olumlu etkilenmesi beklenebilir. Yatırımlardaki artışın devam etmesi de şirketin yatırım harcama geri ödemelerini yükseltmekte ve bir önceki yıla göre fazla katkı sağlamakta. Düşük açık döviz pozisyonu özellikle kurların volatil olduğu üçüncü çeyrekte şirket fınansallarına olumsuz etkisini sınırlayacaktır. Enerjisa hisselerinde yüzde 50 yükselme potansiyeli ile 7.7 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

ASELSAN: Sürdürülebilir büyüme açısından Türkiye’de başı çeken şirketler arasında yer alıyor. Bu kapsamda Aselsan’ın 2018 yılında yüzde 60’lık ciro büyümesi akabinde, 2019 senesinde de cirosunu yüzde 50 arttırmasını, bu büyümenin 2019 senesi için yaklaşık yüzde 55’lik bir FAVÖK büyümesi anlamına geleceğini düşünüyoruz.

Söz konusu büyüme trendlerine baktığımız zaman şirketin 2019 beklentilerine göre 10 F/K ve 9.7 firma değeri /FAVÖK rasyolarında işlem gördüğünü ve bu rasyoların da oldukça cazip olduğunu söyleyebiliriz. Şirket hisselerinde yüzde 25 yükselme potansiyeli ile 33 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

TÜRK TELEKOM: Şirketin üçüncü çeyrekteki olumlu faaliyet karlılığının son çeyrekte de devam etmesini bekliyoruz. Özellikle mobil tarafta yaşanan abone artışları ve abone başına gelirdeki iyileşme şirket fmansallarım olumlu yönde destekliyor.

Her ne kadar üçüncü çeyrekte şirketin borçluluğu ve açık döviz pozisyonu nedeniyle faaliyet karlılığındaki olumlu görünüm net kara yansımasa da son çeyrekte kurlarda yaşanan gerileme net karı destekleyecektir. 2018 beklentilerine göre cazip bulunan şirket hisseleri 3.5 piyasa değeri /FAVÖK çarpanından işlem görüyor. Türk Telekom hisselerinde yüzde 17 yükselme potansiyeli ile 4.20 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

İDİL TARAKLI

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu