Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

Özel Okullarda Erken Kayıt Fırsatları ve Fiyatları

Çocuklarını özel okullarda okutmak isteyenler, erken kayıt dönemini kaçırmayın! Türkiye’nin önde gelen özel okulları bu dönemde öğrencilere çok cazip kayit koşulları Sunuyor. İşte ayrıntılar…

ÖZEL okullar 2015-2016 eğitim öğretim dönemi için öğrenci kabul etmeye başladı. Çocuklarına daha iyi bir eğitim sunabilmenin arayışı içinde olan veliler şu sıralar deyim yerindeyse okul okul geziyor. Artık özel bir okula kayıt yaptırmak sanılanın aksine hiç de zor değil. Burs, erken kayıt indirimi ve uygun taksit seçenekleri özel okulların cazibesini artırıyor. işte belli başlı özel okulların yıllık eğitim ücretleri ve öğrencilerine sundukları imkânlar.

erken kayit

ÖZEL ALEV OKULLARI
Kontenjanı sınırlı

Özel Alev Okulları, Avusturya Liseliler Vakfı tarafından kurulmuş. 1998-1999 eğitim öğretim döneminden bu yana faaliyet gösteriyor. Şubesi yok. İstanbul Çekmeköy Ömerli’de 50 dönümlük arazi içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise binaları bulunuyor. Bu okullarda yaklaşık bin öğrenci var. Kontenjanın büyük bölümü mevcut öğrencilere ayrıldığından, anasınıfı ve birinci sınıf için çok sınırlı bir kontenjan söz konusu. Ara sınıflara öğrenci alımı ise kontenjan durumu ile paralel olarak sınav ile yapılıyor. Eğitim ücretleri okul kademelerine göre yemek dahil 20-40 bin TL arasında değişiyor. Peşin ödemelerde günün koşullarına bağlı olarak belirli bir indirim yapılıyor.

Kurumda Türkçe’nin yanında Almanca ve İngilizce dillerine hakim öğrenciler yetiştiriliyor. Öğrenciler okul dışında da geniş bir sosyal yaşamın parçası olarak görülüyor. Öğrenciler kişisel yetenek ve ilgileri doğrultusunda yaratıcılıklarını açığa çıkaran birçok etkinlik arasından seçim yapma şansı buluyor. Yaratıcı drama, dans, plastik sanatlar, seramik, masa tenisi, binicilik, bisiklet, futbol, voleybol, orienteering, viyolonsel, gitar ve satranç öğrencilerin seçebilecekleri 30’dan fazla etkinlikten bazıları. Ayrıca öğrenciler her yıl yurtiçi ve yurtdışında farklı bir bölgeye yapılan kültür gezileri ile farklı kültürleri tanıma, yeni yerler ve lezzetlerle tanışma fırsatı buluyor.

ITÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI
üniversitenin desteği arkasında

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, İstanbul Teknik Üniversitesi çatısı altında 2000 yılında eğitim hayatına başladı. İstanbul’da dört, İzmir’de bir olmak üzere toplam beş okulu var. İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları bünyesinde iki bin öğrenci eğitim görüyor. Eğitim ücretleri henüz belirlenmemiş.

Mart ayı sonunda belli olacak olan yıllık eğitim ücretleri okulun resmi web sitesi olan www.itugvo.kl2.tr adresinden duyurulacak.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nda bilimden sanata, spordan müziğe öğrencilerinin akademik ve sosyal gelişimine yönelik programlar uygulanıyor. 3D robot uygulamalarından yenilenebilir enerji sistemlerine, fizikten iletişim teknolojilerine uzanan geniş bir yelpazede eğitim veriliyor. Öğrencilerin bilimle iç içe yaşaması, Ar-Ge’yi öğrenmesi ve inovatif düşünme becerisini kazanması amacıyla Yaratıcı Uygulamalar Merkezi ve Bilim Merkezi’nde uygulamalı eğitim veriliyor.

İSTEK OKULLARI
“Bu okulda çocuklar çok mutlu”

1985 yılında Bedrettin Dalan tarafından kurulan İstek Okulları 12 anaokulu, dokuz İlköğretim okulu, yedi fen lisesi, sekiz Anadolu lisesi ve Yeditepe Oniversitesi’nden oluşuyor. Kurum yüksek burs olanakları ile tercih edilen okullardan biri. İstek Okulları’nda anaokulundan itibaren İngilizce, altıncı sınıftan itibaren de ikinci yabancı dil olarak Almanca, İtalyanca ve İspanyolca eğitimi veriliyor. Yabancı dil eğitimi, alanında uzman, büyük bir kısmını yabancı uyruklu öğretmenlerin oluşturduğu eğitimciler tarafından veriliyor.

Kurum hayat başarısını esas alan bir eğitim sistemi benimsemiş. Bununla sadece akademik alanlarda ve ulusal standart sınavlarda kazanılan başarı değil, aynı zamanda sosyal hayatta elde edilen başarı da kastediliyor, istek Okulları, açık ve kapalı spor alanları, yarı olimpik yüzme havuzları, donanımlı laboratuvarları, zengin kütüphaneleri ve eğitim teknolojisinin son yeniliklerine göre donatılmış çağdaş eğitim alanlarıyla güvenli ve donanımlı kampüs ortamlarına sahip.

MEKTEBİM KOLEJİ
63 okul, 10 bin öğrenci

Mektebim Koleji’nin İstanbul, Tekirdağ, Çorlu, Edremit, Adana, Yalova, İzmir ve Ankara’daki 27 kampüsünde 63 okulu var.

Bunların yanı sıra 2015-2016 eğitim öğretim yılında İstanbul Bahçeşehirve Ümraniye, Ankara Etimesgut ve Batıkent, İzmir Çiğli, Adana ve Yalova kampüsleri de faaliyete geçecek. Kurumun toplam öğrenci sayısı ise yaklaşık 10 bin.

Mektebim Koleji adını 1928’de açılan Millet Mekteplerinden alarak 2011’de Büyükçekmece’de açtığı ilk kampüsünde faaliyete başlamış. Eğitim girişimcisi Ümit Kalko’nun kuruculuğunu üstlendiği kurumun bünyesinde anaokulu, ilkokul, ortaokul,

Anadolu lisesi, Anadolu fen lisesi, güzel sanatlar lisesi ve Anadolu sağlık meslek liseleri bulunuyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılında 5 bin yeni kontenjan ayrılmış. Yeni kayıt ücretleri kademelere (anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise) göre 15-20 bin TL arasında değişiyor. Erken kayıtlarda indirim ve vadeli ödeme avantajları sunuluyor.

Mektebim Koleji, çağdaş ve modern eğitim ortamlarında son teknolojiyi kullanarak dünya standartlarında eğitim veriyor. Öğrenciler öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek göreneklere karşı duyarlı, tabiatı koruyan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler olarak yetiştiriliyor. Kurum, uyguladığı eğitim modellerinde teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak kaliteyi artırmayı hedefliyor.

Okullarda “çocuğa görelik” ilkesi başta olmak üzere “etkinlik ve verimlilik”, “değerlerimiz”, “karakter eğitimi”, “ölçüt bazlı çalışma” ve “geleceğin insanı” ilkeleri uygulanıyor. Milli Eğitim Müfredatı’na uygun ve eş zamanlı olarak yürütülen sanatsal ve kültürel çalışmalarla öğrencilere yaşayarak öğrenme fırsatı veren kurum, drama, biyo tabiat, satranç, yaratıcı düşünme, düşünme becerilerini geliştirme ve planetaryum gibi alanların yanı sıra sanat ve müzik atölyeleriyle kişisel yeteneklerini geliştirmeleri konusunda da destek oluyor. Uluslararası standartlardaki akademik müfredat doğrultusunda anaokulundan başlayarak tüm öğrencilere İngilizce başta olmak üzere Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde eğitim olanağı sunuluyor.

SEMBOL OKULLARI
Haftada 12 saat Fransızca

Sembol Okulları, Saint Benoit Lisesi Mezunlan Derneği tarafından 1998’de kuruldu, 2008’de İstanbul Bahçeşehir’deki 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip binasına taşındı. Bahçeşehir kampü-sünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul kısımları bulunuyor.

Sembol Okulları Müdürü Marie Reine Çorakçı, “Halen okullarımızda 300 öğrenci eğitim görüyor. Yeni dönem için toplam 620 kişilik kontenjanımız var” diyor. Kurumun 2015-2016 eğitim dönemi için 16 Ma-yıs’a kadar erken kayıt fiyatları geçerli olacak. Anaokulu fiyatları 14.580 ile 20.520 TL arasında değişiyor. İlkokul 25 bin TL, ortaokul ise 26 bin TL. Anaokulundan itibaren haftada 12 saat Fransızca eğitim verildiğini belir-ten Çorakçı, “İkinci yabancı dil eğitimi İngilizce olarak üçüncü sınıftan itibaren başlıyor” diyor. Ders saatlerinin dışında satranç, eskrim ve masa tenisi gibi sporlar kendi özel salonlarında, yüzme ise okulun yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda yapılıyor.

TED RÖNESANS KOLEJİ
Öncelik yaşama hazırlamak

Türk Eğitim Derneği (TED) ve Rönesans Eğitim Vakfı (REV) işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında faaliyete başladı. Kurumun bin 200 öğrencisi var. 38 milyon TL yatırımla kurulan okul kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanlarını içeriyor.

Çocukların uzun bir eğitim sürecinin sonunda hayata atıldıklarında onları bekleyen pek çok duruma hazırlıklı olmalarının çok büyük önem taşıdığı gerçeğinden yola çıkan TED Rönesans Koleji’nde, öğrencilerin kendi değerlerini, dünya görüşlerini ve vizyonlarını oluşturabilmelerine yön vermek için “Yaşam Becerileri ve Değerler Eğitimi” olarak adlandırılan bir program uygulanıyor. Çocukları hayatın her alanına hazırlama amacıyla yola çıkan okul, milli eğitim müfredatının yanı sıra dünyanın Türk Eğitim Derneği komisyonlarının oluşturduğu kitaplar, eğitim öğretim materyalleri, prestijli yaşam becerileri ve değerler eğitimi olan Quest Programı uygulanıyor.

Öğrencilerin çok yönlü desteklenmesinin birincil hedef olarak seçtiklerini belirten TED Rönesans Koleji Müdürü ve Pedagog İpek Ak, “Quest, 1970’li yıllarda Stanford Üniversitesi bünyesinde akademik program haline getirilen sosyal ve duygusal beceriler geliştirme ve karakter oluşturma programı. 1982’de Dünya Gençlik Vakfı tarafından dünyaya sunulmuş. UNICEF, WHO, CASEL ve diğer uzman kurumların yaptığı araştırmalar ile dünyanın en iyi programlarından biri olarak onaylanmış. Program sadece eğitici eğitimi almış öğretmenler tarafından uygulanır. Okulun tüm öğretmen ve yöneticilerinin eğitim almaları ve velilerin işbirliği, öğrencilerimizin yaşam içerisinde başarılı ve mutlu olmalarını sağlayacak bu programın başarısını büyük ölçüde artırıyor” diyor.

TED Rönesans Koleji öğrencileri ve öğretmenleri “Toplum Hizmetleri Projesi” kapsamında Kamboçya’daki bir yetimhaneyle iletişime geçerek iki ülke arasında bir “Eğitim Köprüsü” kurmayı planlıyor. Proje erken yaşta sosyal sorumluluk projeleri ile tanışmak ve dünya vatandaşı olmak anlamında kolej öğrencilerine katkı sağlamayı hedefliyor.

TED Rönesans Koleji’nde ön kayıtlar devam ediyor.

ANABİLİM
Spora özel önem

Anabilim Eğitim Kurumlan yaklaşık 30 yıl önce kuruldu. Anaokulundan liseye geniş bir yelpazede eğitim ve öğretim hizmet veriyor. Ataşehir ve San-caktepe kampüslerinin yanı sıra Çek-meköy, Suadiye, Dragos, Ataşehir, Esenşehir ve Koşuyolu anaokullarıyla faaliyet gösteriyor. Kurulduğu günden bu yana özellikle yabancı dilde gösterdiği başarı ile fark yaratan okul, lspanyolcayı birinci lisan kabul etmiş. Spora özel bir önem veren kurum, kendi bünyesinde faaliyet gösteren Anabilim Spor Kulübü ile yüzmeden tenise, jimnastikten basketbola kadar ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atıyor.

Anabilim bölgesel, ulusal ve global sorunlara duyarlı, sosyal ve duygusal zekası yüksek, iki lisanı çok iyi derecede konuşan, en az bir enstrüman çalabilen, akademik başarısı yüksek ve bir spor dalı ile lisans düzeyinde ilgilenen öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor.

2015-2016 eğitim öğretim dönem kayıt ücretleri kademelere göre değişiyor. Buna göre anaokul kısmı 33 bin 700 TL. Ortaokul ve lise ise 32 bin 300 TL. Bu rakamlara KDV ve yemek dahil.

DOĞA KOLEJİ
60 bin öğrencisi var

Doğa Koleji, 2002 yılında Beykoz’daki kampüsüyle eğitim hayatına adım attı. Turkven’le yaptığı yatırım ortaklığı ile profesyonel yapılanma ve kurumsallaşma hızını artırdı. Firmanın bugün 106 kampüsü, 6 bin öğretmeni ve 60 bin öğrencisi var.

Doğa Koleji CEO’su Bünyamin Çelikten, “Türkiye’nin ulaşılması en zor bölgelerine eğitim hizmeti götürme hedefimizde büyük adımlar attık.

Şu an istihdam, kampüs ve öğrenci sayımızla dünyanın en büyük eğitim kurumlan arasında üçüncü sıradayız. Bir sonraki yıl 150 kampüsümüzde 100 bin öğrencimize eğitim vereceğiz. Hedefimiz beş yıl içinde eğitim sektöründe dünyanın en büyük ve en değerli eğitim markası olmak. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılara baktığımda, ekibimle birlikte bu hedefe ulaşacağımıza inancım tam” diyor.

Doğa Koleji’nde Milli Eğitim Bakanlığı’nm öngördüğü politika doğrultusunda her yıl enflasyon oranında fiyat artışı yapılıyor. Fiyatlar anaokulu 19 bin TL, ilkokul 20 bin TL, lise ise 22 bin 250 TL olarak belirlenmiş. Erken kayıt ile velilere indirimli fiyatlardan yararlanma ve önceden planlama yaparak bütçelerini yönetebilme imkanı sağlanıyor.

AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ
Meselesi öğrencinin mutluluğu

Anadolu lisesi statüsüne sahip Ahmet Şimşek Koleji, 1985 yılında kurulmuş. İstanbul Kartal’da 45 bin metrekarelik kapalı alana sahip binada faaliyet gösteriyor. Bu bina Boğaziçi Köprüsü’nün Türk teknik ekibinin başkanı Ordinaryüs Prof. Sait Kuran tarafından çizilmiş ve denetlenmiş. Okul birbiriyle bağlantılı beş bloktan oluşuyor. 800 lise ve 900 anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencisi bulunan kurumda erken kayıt uygulaması yok. 2015-2016 okul ücretleri aylık 773 ile 931 TL arasında değişiyor.

Ahmet Şimşek Eğitim Kurumlan Kurucusu Ahmet Şimşek, “Eğitimde değişim süreci nedeniyle ailelerin kafası karışık. Veliler “çocuğuma nerede ve nasıl bir eğitim aldırmalıyım” sorusuna yanıt bulmaya çabalıyor. Bu süreçte gözden kaçırılmaması gereken asıl konu, öğrenci mutluluğudur. Çocuklar ne şekilde, hangi eğitim kurumunda mutluysa, hangi ortamda İyi okuyor, seviliyor ve etrafına gülücükler saçıyorsa onu seçsinler. Özetle çocuğun hevesini kırmasınlar. Eğitimde kar amacı gözetilmemeli. Kolejde okumak her gencin hakkı. Biz öğrencilerimizden devlete ödenen kamu giderlerini alıyoruz.

A sınıfı bir kolej olmamıza rağmen fiyatlarımız D sınıfı kolejlerden daha düşük. Üstelik ailelerin zorlanmaması için ödemeleri taksitlendiriyoruz” diyor, ilk günden beri yabancı dile çok önem verdiklerini vurgulayan Şimşek, “Yabancı dil eğitiminde fark yaratmayı hedefliyoruz. Konferans salonuna dev görüntü ve ses düzenekli görsel projeksiyon sistemi kurduk. Bu sistemi ABD’de gördüm. Bu sistemde yabancı dil bölüm başkanlarımız uzmanlarımız ve öğretmenlerimiz adeta tahta başındaymış gibi perde başına geçerek ders anlatıyorlar. Öğrenciler de yabancı dil dersini sinema salonunda film seyreder gibi canlı yaşayarak hep bir arada ¡iliyorlar. Görsel projeksiyon sistemli derslere veliler de davet ediliyor. Çocuklarının derse katılımlarını görmeleri ve İngilizce derslerindeki başarılarına şahit olmaları sağlanıyor. Görsel projeksiyon sistemiyle üstün ve mükemmel yabancı dil eğitimini Türkiye’de ilk defa biz uyguluyoruz. Ayrıca, ABD’de İngilizce okulu kurduk. İngilizce derslerinde başarılı olan öğrencilerimizi yaz tatillerinde buraya ücretsiz gönderiyoruz. Sadece İngilizce değil Almanca da öğretiyoruz” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu