Dünyadan ve Türkiyeden Güncel HaberlerTeknoloji ve İnovasyon Haberleri

Özel Üretilmiş Milyon Dolarlık Lüx Otomobiller

Özel Üretilmiş Milyon Dolarlık Lüx Otomobiller, En Pahalı Araba Resimleri, En Pahalı Araba Fiyatları, Son Model Lüx Arabalar, Son Model Lüx Otomobiller, Özel Üretilen Otomobiller

Klasik araba kolesiyoncularının gittiği müzayedelerde rastlanan bu etiketleri bu arabalarda gördüğünüzde şaşırmayın. Çünkü onlar sadece “Zenginler” için üretildi.

Çünkü bu modeller çok özel müşterileri için özel olarak tasarlanmış ve sınırlı sayıda üretiliyor.

Teknik anlamda pek çok ortak özelliği taşımış olsalar da 1 milyon dolar üzerindeki fiyatları belki de en önemli özellikleri.

En azı 100 en çoğu 1000 adet üretilen bu araçlar araba tutkunlarından çok lüksü bir yaşam modeli haline getiren özel koleksiyomcular için üretiliyor. Ve sahipleri için bu araçlar bir arabadan daha çok şey ifade ediyor.

İşte, lükste sınır tanımayan milyarderlerin milyon dolarlık bebekleri….

Supercar


Jaguar Hybrid Supercar, sadece 250 adet üretildi ve fiyatı ise 1,1 milyon dolar.milyon $ ‘lık ortalama bir fiyat ile inşa edeceğini duyurdu.

Pagani Huayra


Büyük ve korkunç rüzgar tanrısı Aymara Huayra Tata adını alan Pagani Huayra, 700 beygir gücünde 3 ton ağırlığında ABD pazarı için üretilen bir İtalyan spor otomobili. Sadece 20 adet üretildi, fiyatı ise 1.1 milyon dolar.

McLaren F1


Oldukça iddialı bir yarış otomobili. Autocar dergisi tarafından dünyanın en iyi otomobili seçildi. Fiyatı 1.1 milyon dolar.

Maybach 62 Landaulet


Hız ve lüks tutkunlarını tahrik etmek amacıyla üretildi. Alman lüks otomobil üreticisi Maybach tarafından sadece süper-zenginler için özel olarak üretildi. Fiyatı da milyardere özel, 1 milyar 35 milyon dolar.

Bugatti Veyron Sedan

Fransızların yüksek performanslı otomobili Bugatti,1998 yılında Volkswagen tarafından satın alındı. Ve efsane yeniden yaratıldı.Fiyatı dudak uçuklatıyor tam 1,4 milyon dolar. Astronomik fiyatına rağmen 1.500 adet satılması bekleniyor.

McLaren Mercedes SLR Stirling Moss


Sadece 75 adet üretildi ve fiyatı 1,7 milyon dolar. Her türlü konfora sahip bu model maksimum 217 km hız yapabiliyor.

ST1 50S Zenvo

Danimarka spor araba şirketi Zenvo’nun ürettiği bir süper model.  2011 yılında ABD pazarına girdi. Sadece 3 kırmızı, 1 beyaz ve  1 adette mavi rengi üretildi. Etiketi sıradışı 1,8 milyon dolar . Var mı artıran!

Aston Martin One-77

Ve efsane marka Aston Martin.2 milyon dolarlık etiketine rağmen  7-litre V12 motoru ile iki kapılı bu coupe anında tükendi. Bir hayranı bu model için  4,4 milyon dolar teklif etti.

Bugatti Veyron 16.4 Cabrio

Bugatti Veyron 16.4 Cabrio, dünyanın en pahalı yeni araçlarından. Etiketinde   2 milyon dolar yazıyor. 1001 beygir gücü, 8-litrelik motoru ile 40 dakika içinde New York’tan  Philadelphia’ya gidebiliyor. Saatte 253 kilometre maksimum hıza ulaşabiliyor. Fiyatı 2 milyon dolar.

Lamborghini Sesto Elemento


2.9 milyon dolar yani yuvarlak rakamla 3 milyon dolar fiyatı ile milyon dolarlık otomobillerin en pahalısı.  Lamborghini Sesto Element, lüks otomobil meraklıları  için sadece 20 adet üretildi.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu