Pazarlama ve Satış Taktikleri

Pazarlamayı Etkileyen 10 Yeni Trend

1 YENİ PAZARLAR
Dünya ekonomisi değişiyor. Yeni pazarlar, şirketlere daha iyi büyüme fırsatları sunuyor. En gözde yeni pazarlar sırasıyla Hindistan, Brezilya, Türkiye ve Meksika.

2 YAKINLAŞMA
Tüketiciler daha düşünceli ve kaygılı. Markaların tüketiciyle iletişimde birebir iletişim kurması gerekiyor. Çünkü yeni dönemde tüketici markaya daha duygusal olarak bağlanmak için kişisel ilişkiler ve deneyim istiyor,

3 DİJİTAL HİBRİTLER YARATMAK
Web siteleri uzun zaman daha hoşluklar yaratamaz. Fakat dijital şimdi iletişim ve dağıtımınızın odağında ana bilgi sağlayan konumuna gelebilir. Bu her iş için geçerli.

4 İŞBİRLİKLERİ
Ortaklık, birlikte yaratmak, kalabalıkları kaynak olarak kullanmak, tüketiciyle birlikte çalışarak yeni fikirler, yeni ürünler ve yeni kampanyalar geliştirmeye kafa yormalı. Daha inovatif ve daha hızlı olma zamanı.

5 TWEET’LE VE BEĞEN
Sadık bir şekilde tweet’le. Facebook’da hoşlandığını belirtmek ve tweet’ler yeni ağızdan ağıza pazarlama yolu haline geldi. Sosyc medya insanları etkiliyor, özellikle ucuz, hızlı, dahc güvenilir ve daha kişisel.

6 BASİT İNOVASYON
Premium inovasyona odaklanmak yerine inovasyonda daha düşük mali daha düşük gelirli pazarlara odaklanmalı, Böylelikle daha düşük fiyatlı çözümler yaratılmalı.

7 YENİ İŞ MODELLERİ
Yeni iş modelleri ortaya koymak, önemli, Pazarlamacılar satın alma yöntemlerini yeniden düşünmeli. Özellikle abone bazlı fiyatlama modelini taze meyveden iç giyime, gazeteden mutfağa uygulamak gerekiyor.

8 DENEYİM YAŞAT
Yaşam deneyimleri yaratmak, sosyal medya sayesinde canlı etkinliklerde insanları bir araya getirmek ve bunu etkin bir şekilde yapmak kazandırıyor. Markalar ilham verici etkinliklerle sadık topluluklar oluşturabilir.

9 ODAKLAN
Yatırımın geri dönüşünü hızlandırmak ve daha başarılı geri dönüşler almak için odaklan. Daha iyi markalara ve ürünlere odaklanılmalı. Pazarlama bütçeleri de daha etkin yönetilmeli.

10 BAŞARININ PARA BİRİMİ
Artık daha çok pazarlamacı CEO oluyor. Fikirler ve inovasyon da iş dünyasında başarının anahtarı haline geldi. Başarı, pazarlamacıların geleceğin CEO’ları olmalarını sağlıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu