Pazarlama ve Satış Taktikleri

Sadık Müşteriler İçin Sadakat Kartı ID

Sadık müşteriler için İD kart tasarlandı

The Doors Group, 100 mityon TL cirosu, bin 200 çalışanı kadar, bünyesindeki 18 mekan markasıyla en popüler eğlence grubu. Şirket, yılda 4.5 milyon kişinin ziyaret ettiği bu mekanların müdavimlerinin sadakatini ödüllendirecek ‘İD’ sistemine geçiş için gün sayıyor.

Gina, Anjelique, Kitchenette, Da Mario başta olmak üzere 18 markası ve 35 lokasyondaki varlığı ile İstanbul Doors Restau-ıant Group yeme içme alanında farklı bir modele imza atı. 100 milyon TL cirosu, bin 200 çalışanı ile mağazalaşmaya ve yeni markalar yaratmaya devam eden kuruluş bugünlerde bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Yılda 4.5 milyon kişinin ziyaret ettiği The Doors mekanlarında kullanılacak bir sadakat kart oluşturmak için kollar sıvanmış. Zira, rekabetin yoğun olduğu restoran ve eğlence sektöründe diğer işletmelerden öne çıkabilmek için müşteri memnuniyetine önem vermek ve müşteri sadakatini sağlamanın doğru olacağı düşünülmüş. Kartın alt yapısı Paro’ya emanet edilmiş.

Sadakat kartın ismi ID olacak. Hem kimlik hem de İstanbul Doors’a gönderme yapan ID ile Doors mekanlarının müdavimlerine farklı ayrıcalıklar sağlanacak. İleriki dönemde kendilerine uyduğunu düşündükleri markalarla işbirliğine gitme düşünceleri de olduğunu vurgulayan şirketin pazarlama direktörü Şeyla Koronya, iki yeni markanın daha bu yıl gruba katılacağı bilgisini veriyor.

Gruba bir yıl önce gelen Koronya, pazarlama iletişimi konusunda da şirket içinde farklı çalışmalara imza atmış. Her marka için farklı farklı ajanslardan hizmet alan grup için iki yaratıcı ajansla çalışmanın doğru olacağını düşünen Koronya, bu yönde yapılan çalışmalarla ilgili şunları söylüyor:

“Kitchcnette bizim yurt dışına açtığımız markamız. Bu nedenle bu marka için uluslararası bir ajansla çalışmanın doğru olacağını düşündük ve Leo Burnett’le çalışmaya başladık. Diğer markalarımız için ise Frög’den hizmet alıyoruz.”

Fatoş Bozkuş

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu