Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / (SATSO) ”iş arama iş kur” programının ikincisi başlıyor

(SATSO) ”iş arama iş kur” programının ikincisi başlıyorSakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ”iş arama iş kur” programının ikincisini başlatıyor. SATSO ve KOSGEB tarafından yürütülecek program kapsamında 60 girişimci, kredi ve hibe desteği alarak iş fikirlerini işe dönüştürebilecek.

SATSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, programa dahil edilecek 60 girişimci arasına girmek isteyenler 17 Ocak-25 Ocak tarihleri arasında SATSO’ya kayıt yaptırması gerekiyor.

Kayıtlar üzerinden yapılacak ilk elemeleri geçecek katılımcılar arasında yapılacak mülakatla 60 girişimci adayı seçilecek. Girişimci adayları, 68 saatlik eğitimin ardından iş planlarını hazırlayacaklar. İş planlarını yazan katılımcılar, KOSGEB tarafından onaylanan iş planları için kredi ve hibe desteği alarak iş fikirlerini işe dönüştürebilecekler.
Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu tarafından desteklenen programda, işletme kurulması için harcanacak meblağın yüzde 60′ı (Bayanlar için yüzde 70′i) 27 bin liraya kadar hibe kredi ile desteklenecek. Girişimcilere gerektiğinde faizsiz ve 2 yıl ödemesiz 70 bin liraya kadar ek kredi verilebilecek.

GİRİŞİMCİLİK POTANSİYELİNİ ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Finansman desteği ile işlerini daha rahat kurabilecek olan girişimciler, iş süreçlerinin takiplerinde danışmanlık desteklerinden faydalanacak. SATSO Başkanı Akgün Altuğ, ‘İş Aramayın İş Kurun’ girişimcilik programımı ile bölgedeki girişimcilik potansiyelini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Programın sadece eğitim hizmeti olarak görülmemesi gerektiğini anlatan Altuğ; “Girişimci olabilmek için öncelikle üç etmen gereklidir: Cesaret, bilgi ve yetenek.

Ayrıca bir işletmenin hedeflenen sürede para kazanmaya başlamasını sağlayacak yönetim, pazarlama, üretim gibi alanlarda gerekli yeteneklere sahip olmak ve bunları uygulamaya koyabilmek gerekir. Gerek mevcut girişimcilerimizi desteklemek gerek potansiyel girişimcilerimizi ortaya çıkarmak gerekse en az bunlar kadar önemli olan girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasını sağlamak için odamız bünyesindeki diğer ilgili birimlerle koordinasyon içinde çalışıyoruz. Girişimcilik programı kapsamında KOSGEB tarafından destek sağlanmış olması oldukça sevindiricidir.” dedi.

  Tarım ve Hayvancılık Yapan Kadın GirişimciYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir