Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

Terzi Mustafa’nın mutfaktaki sırrı

“Terzi Mustafa’nın Yeri”nin mutfaktaki lezzet ustası, anne Hatice Özçelik. Onun elinden çıkan köfte, meze ve reçellerin ünü her geçen gün daha geniş bir çevreye yayılıyor…

GÜNDOGAN sahilinde, denizin kıyısında, dışardan bakınca küçük ama içine girdiğinizde kocaman yüreklerin işlettiği bir balık restoranıdır Terzi Mustafa’nın Yeri. Tam bir aile işletmesi… Baba Mustafa Özçelik başta olmak üzere, anne Hatice, oğul Müjdat, gelin Hatice ve torun Mustafa’nın farklı farklı görevleri var. Ama hepsinin içinde anne Hatice Özçelik’in ayrı bir yeri bulunuyor.

İlk olarak büfelerinde tost, meşrubat satmışlar. Hatice Hanım, yaptığı köftelerle dört bir yana nam salmış. Soran müşterilere yok dememek için tek tük balık işine de girmişler. Aradan geçen yıllar, onları Gündoğan’m 12 ay açık olan en güzel balıkçılarından biri haline getirmiş.

REÇEL DE YAPIYOR

Anne Hatice Özçelik halen mutfakta ve en güzel mezeleri hazırlamaya devam ediyor. Yöresel otlarla yapılan zeytinyağlı yemekler ve mezeler ondan soruluyor. Dört masa ile başladıkları iş hayatında şu an 400 sandalye ile hizmet veriyorlar. Yumurtalar köyden, biber, salatalık, domates ve yeşillikler ise iki dönüm içerisinde kurdukları kendi bahçelerinden.

Peyniri ve zeytinleri de Bodrum’a has lezzetler. Hatice Özçelik, reçellerin hepsini elleriyle yapıyor. Karpuz, kavun, mandalina, ayva gibi saymakla bitmeyen enfes reçelleri var. Hatice Hanım, “Müjdat’ın görevi büyük. Biz artık emekli olcez gari. Dükkanın her işi ondan sorulur” dese de mutfakta harikalar yaratmaya devam ediyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu