Pazarlama ve Satış TaktikleriReklamlar-Reklamcılık

Varsa Yoksa Kliksa Reklam Kampanyası

Değişim satışlara yansıdı

Kliksa’da 2013 yılında yaşanan değişim marka kimliğine de yansıdı. Logosunu değiştiren şirket ‘Varsa Yoksa Kliksa’ sloganlı reklamlarıyla mecralarda yerini aldı. Kliksa Pazarlama Müdürü Aylin Daylan, henüz kısa bir süre olmasına rağmen, iletişim çalışmalarının hem ziyaretçi sayısını hem de satışları olumlu etkilediğim vurguluyor.

kliksa

Sabancı Holding’in iştiraki olarak 2012 yılında kurulan kliksa.com, yeni iletişim kampanyasıyla iddialı bir çıkış yaptı. Sabancı Holding Perakende ve Sigortacılık Grup Başkanı Haluk Dinçer de bu iddiayı yaptığı bir konuşmada “Türkiye’nin Amazon’u olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz” sözüyle vurguladı.

Kliksa 2013’ü bir değişim yılı olarak geçirdi. Önce genel müdür değişikliği yaşandı. Nevgül Bilsel Safkan’ın genel müdürlüğe gelmesinin ardından teknik altyapı ve tedarikçi ağı güçlendirildi. Lojistik ve insan kaynağı konusunda da yatırıma giden şirkette eylül ayında ise markanın yeniden konumlandırılması ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Markanın değerleri yeniden belirlendi.

Logosu yenilendi. Memnuniyet, neşe ve inovasyonu marka kimliğinde öne çıkartan şirket yönetimi, yeni iletişim çalışmalarının nasıl olması gerektiğiyle ilgili olarak da geçen ocak ayında ajanslarla görüşmelerini başlattı. Şirket markaya değer katacak ajansını seçme sürecini şubat ayında bitirdi ve Titrifikir ile anlaştı.

250 bini aşkın ürün çeşidiyle geniş bir ürün gamını cazip fiyatlarla ve Sabancı güvencesiyle tüketiciye sunduklarını söyleyen Kliksa Pazarlama Müdürü Aylin Daylan, sektörde satış sonrası hizmet, iş modeli ve Sabancı Grubu’nun perakendedeki gücüyle farklılaştıklarının altını çiziyor. 18 Mart’ta iki reklam filmiyle mecraya çıktıklarını anlatan Daylan, bu filmlerle elektronik dışı ürünlerde de güçlü olduklarının üzerinde durduklarını belirtiyor.

Ardından gelen üç kısa filmde ise satış sonrası hizmetleri öne çıkarıyor şirket. İlk iki reklam sayesinde sitelerinin ziyaretçi sayısında ciddi bir artış olduğu gibi reklamı yapılan ürün kategorisinde de satışların yükseldiğini ifade eden Daylan, sürdürülebilir olması gerektiği inancıyla iletişime yıl sonuna kadar devam etmeyi planladıklarını vurguluyor.

Samimi, gülümseten marka iletişimini sürdürme niyetinde olduklarını anlatan Daylan, dijitalin yanında açıkhava, radyo ve sinema mecralarını da etkin olarak kullanacaklarının üzerinde duruyor. Bakalım tüm bu çalışmalar Kliksa’yı Türkiye’nin Amazon’u haline getirebilecek mi?

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu