Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma FırsatlarıMotosiklet Bayilikleri

Yeni Motosiklet Markası Bajaj Bayilikler Verecek

Bajaj Auto Bayilik Veriyor

Kuralkan Holding’le ortak olan Hindistan merkezli motosiklet üreticisi Bajaj, Türkiye pazarına giriyor. Pazara üç farklı model sunmaya hazırlanan şirket, bir süre dampingli fiyatlardan satış yapacak…

HİNDİSTAN merkezli motosiklet üreticisi Bajaj Auto, önümüzdeki mart ayında Türkiye pazarına gelecek. Kanuni markasıyla motosiklet üreten Kuralkan Holdingle ortaklık yapan Hindistan firması, üç farklı modeliyle Türkiye’de geniş bir kitleye hitap edecek. Bunlardan Boxer, iş ve taşıma amaçlı kullanılıyor. Halen 37 ülkede satılan Boxer, 10 ülkede kendi segmentinde en çok satan motosiklet durumunda. Bajaj Auto’nun 2006 yılında ihracatına başladığı Discover ise günlük kullanımda tercih ediliyor. 25 ülkeye ihraç edilen bu model sekiz ülkede en çok satan motosiklet. Bajaj’m özellikle bu modelinin Türkiye’de büyük ilgi görmesi bekleniyor. Motosikleti hobi olarak kullanan tüketicilere hitap eden Pulsar modeli ise 30 ülkede satılıyor. Bu model 12 ülkede pazar lideri.

bajaj

YÜZDE 25 PAZAR PAYI

Bajaj Auto Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Rakesh Sharma, Türkiye pazarına girmek için uzun süredir hazırlık yaptıklarını belirtiyor. Çinli firmaların Türkiye pazarında güç kaybetmeye başladıklarını ve bu boşluğu doldurmak istediklerini ifade eden Sharma, Türkiye’de üç yıl içinde yüzde 25 pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor. Pazarda yer edinmek amacıyla tüketicilere ilk etapta uygun fiyat avantajı sunacaklarını belirten Sharma, “Türkiye pazarına sunacağımız üç modelimiz de kendi segmentlc-riııdeki diğer motosikletlere göre daha az yakıt tüketiyor. Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine de ihracat yapmayı planlıyoruz” diyor.

100 BAYİLİK verecek

Kuralkan Holding Pazarlama Müdürü Ekrem Ata ise Bajaj Auto ile imzalanan anlaşmanın satışın yanı sıra söz konusu modellerin Türkiye’de üretimini de kapsadığını belirtiyor. Kuralkan’ın İstanbul Ümraniye’deki fabrikasının günlük bin motosiklet üretilecek kapasitede olduğunu söyleyen Ata, “İlk etapta pazarlamaya odaklanacağız. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 100 bayi oluşturacağız. Bayilik konusunda çok talep var ancak seçici olacağız” diyor.

55 ülkeye satıyor

1926 yılında temelleri atılan Bajaj Group, Hindistan’ın en büyük 10 şirketi arısında. Finans, sigorta, elektrikli ev aletleri, demir çeiik ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Grup, motosiklet üretimine 1945 yılında başlamış. Hindistan’da üç fabrikası bulunan Bajaj Auto, bu tesislerde ürettiği motosikletleri Afrika’dan Latin Amerika’ya, Asya’dan Ortadoğu’ya 55 ülkeye ihraç ediyor. Geçen yıl yaklaşık 3 milyon 800 bin adet motosiklet ihraç eden Bajaj Group’un yıllık cirolu 5.8 milyar doları buluyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. slm bartından ömer beyim ben bartında bayinizi tanıtırım bayilik nekadar fiyata acılır bilmem sizinle bi konusalım 5453500351 benim telefon numaram bu ararsanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu