Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Yeni sistem ekonomiyi şahlandıracak

Yeni sistem ekonomiyi şahlandıracakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin krizlerin önüne geçeceğini, ekonomiyi şahlandıracağını söylüyor. Müezzinoğlu, yeni sistemin Türkiye’ye çağ atlatacağını belirtiyor.

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakam Mehmet Mü-ezzinoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin mutlak istikrarın garantisi olduğunu belirterek, sadece 80 milyonu değil dünyadaki tüm mazlumların umudu olarak hem bölgeyi hem de diğer coğrafyaları yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile istikrarlı bir yönetimin ekonomiyi şahlandıracağını vurguladı. Yeni sistemin Türkiye’ye çağ atlatacağını ifade eden Müezzinoğlu, gelişim vizyonunun sahaya yansıyacağını, yapısal reformların önünün açılacağını, finans sektörünün güçleneceğini, mega projelerin hızlanacağını dile getirdi. Müezzinoğlu, “İpin ucu milletin eline geçtikten sonra hiç bir güç ülkemize istikamet çizemeyecektir” dedi.

“TÜRKİYE KAZANACAK”

Yeni sistem ile 15 yıldır aralıksız devam eden yatırımların daha da güçlü devam edeceğini dile getiren Müezzinoğlu, istikrar olmadığı yerde güvenin, güven ve istikrarın olmadığı yerde ise gelişim ve vizyonun olmayacağını ifade etti. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana hemen hemen her alanda AK Parti iktidarı öncesinde kat edilen mesafeyi, 15 yılda katlayarak getirdiklerini belirten Müezzinoğlu şunları kaydetti:

“Koalisyonlardan kurtularak nasıl başardık… Şimdi bir referandumun arifesindeyiz. Milli irade güçlü olsun istiyoruz. 16 Nisan sonrası Türkiye bambaşka bir yarına uyanacak, Türkiye hızla büyüyecek, 2023 hedeflerine adım adım yaklaşacak. Ve ülkemiz 2023 yılında artık gelişim hızında durdurulamayacak bir noktada olacak. Bu sistem ile milletimiz, demokrasi ve Türkiye kazanacak.”
“EN ÖNEMLİ UNSUR İSTİKRAR”

2002 yılında bin dolara 6.6 kişi çalışabilirken bugün bin dolara iki asgari ücretlinin istihdam edildiğini dile getiren Bakan Müezzinoğlu şunları söyledi: “Yeterli mi asla değil. Bizim milletimiz en iyisini hak ediyor. Ancak bu seviyeye gelebilmiş olmamızdaki en önemli unsur istikrardır. Yeni sistem ile demokrasi güçlenirken istikrar da garanti altına alınacaktır. AK Parti öncesi emeklimizin ömrü maaş kuyruklarında geçerdi. Bugün istikrar sayesinde ne kuyruk kaldı ne maaşımı alabilir miyim endişesi. Bugün isteyen emeklimiz maaşını evinde alıyor.”

  Halit Narin Ortalığı Karıştırdı "O şişko iyi bir adam"

Parlamenter sistemin kararların hızlı alınmasına imkan vermediğini ifade eden Müezzinoğlu, yasama, yürütme ve yargının dinamik ve daha güçlü olmasını sağlayan yeni sistem ile enerjinin boşa harcanmayacağım dile getirdi. Belirsizliklerin biteceğini, daha hızlı kararlar alınacağını söyleyen Müezzinoğlu, ekonomide de en kritik konulardan birinin hızlı karar alınması olduğunu kaydetti. Türkiye’nin, dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisine girmesinin bu sistemle mümkün olacağını dile getiren Müezzinoğlu, “Kişi başma düşen milli gelir artacak, ekonomik misyon arttıkça refah ve mutluluk da doğru orantılı olarak artacak, yani yeni sistem ekonomiye her geçen gün artan bir ivme katacak” dedi.

İşgücü piyasasına katkı sağlayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, siyasi istikrar, hızlı ve etkili icraat, güçlü yasama, güvenilir yargı ve halkın direkt hesap sorabildiği yönetim ile hedeflere ulaşmanın artık daha kolay olacağını belirtti. Bu durumun çalışma barışına etki edeceğini, işgücü piyasasına olumlu bir şekilde yansıyıp, katkı sağlayacağını vurgulayan Müezzinoğlu şunları söyledi: “Bürokrasi azalacak, büyüme hızlanacak. 2023 ve ötesine uzanan hedeflerimiz ivme kazanacak. Uluslararası işbirliği ve terörle mücadele imkanları genişleyecek. Öncü ülke olma hedefimiz, yeni yönetim sistemimizle birlikte daha kısa sürede gerçekleşecek. Yeni sistem sosyal yaşamdan ekonomiye kadar her alanda krizlerin önüne geçecek. Türkiye’ye çağ atlatacak ve Türkiye’nin güvenli bir liman olduğunu ortaya koyan, ileriye yönelik bir sinyal olacak. Her alanda sinerçi yaratacak. Gelişim vizyonu sahaya yansıyacak. Yapısal reformların önü açılacak. Finans sektörü güçlenecek. Mega projeler hızlanacak.”

HÜLYA GENÇSERTKAYA
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Zenginlere Özel Portföy Önerileri

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tanımına göre, cebinde 1 milyon TL nakit parası olanlar “nitelikli yatırımcı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir