Anasayfa / Emlak Haberleri / Zekeriyaköy’deki konut projeleri

Zekeriyaköy’deki konut projeleri
İstanbul’un en yeşil yaşam alanlarından Zekeriyaköy, üçüncü havalimanı ve köprü projeleri ile değerine değer kattı. Ulaşım kolaylaştıkça bölgenin cazibesi arttı. Zekeriyaköy’de, Ormanada, Terrace serisi ve Köy gibi büyük projelerin inşaatı devam ediyor…

GARtPÇE-Poyrazköy arasına kurulacak üçüncü boğaz köprüsünün inşaatı devam ediyor. Ev almak ve yatırım yapmak isteyenler ise gözünü Garipçe’ye en yakın yerleşim bölgelerinden biri olan Zekeriyaköy’e çevirdi. İstanbul’a yakın olmasına rağmen yeşillikler içindeki doğası ile dikkat çeken bölgede, yeni konut projeleri tüm hızıyla sürüyor.

zekeriyakoy

YAPILAŞMA SÜRÜYOR

İstanbul’un birçok bölgesi dikine büyürken, Sarıyer’e bağlı Zekeriyaköy yatay olarak büyüyen bir yer. Yatanındaki Uskumruköy ve Demirciköy gibi Zekeriyaköy’de de sadece 6.5 metre yüksekliğinde 2-2.5 katlı villa projelerine izin veriliyor. Belgrad Ormanları’na komşu olan bölgede inşa edilen projelerde yeşillikle iç içe, doğayla barışık bir yaşam var. Güvenlik unsurlarının ön plana çıktığı sitelerin ortak yaşam alanları, çimlendirilmiş ve dikilen ağaçlarla güzelleştirilmiş durumda.

Zekeriyaköy, Uskumruköy ve Demir-ciköy’ün birbirine oldukça yakın olan arazilerinde, inşaatı biten ve sahiplerine teslim edilen projelerde yaşam devam ediyor. Bölgedeki yeni inşaat projeleri de tüm hızıyla sürüyor. Bu üç köyün topraklarında inşa edilen ve satışı devam eden birçok konut projesi var. Bazı yeni projeler için de hafriyat çalışmaları devam ediyor. Zekeriyaköy’de satışı devam eden en büyük projelerden biri, Eczacı-başı’nın 220 dönüm arazi üzerinde inşa ettiği Ormanada. Bir diğer büyük proje ise 467 dönüm arazi üzerinde Siyahkalem Mühendislik ve Emlak Konut GYO işbirliği ile inşa edilen Köy projesi.

TÜM YOLLAR DUBLE

Üçüncü boğaz köprüsünün ayakları için sondaj çalışmalarının başlaması ve İstanbul’a iki yeni şehir projesinden birinin bölgeye yakın olan Kısırkaya’da başlayacak olması, Zekeriyaköy’deki konut projelerini de hareketlendirdi. Üçüncü köprüyle birlikte yeni şehir, üçüncü havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyol projelerine yakın olması, Zekeriyaköy’deki konut satışlarını da canlandırdı. Semtle ilgili gelişmeler bunlarla da sınırlı değil. Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile Hacıosman Bayırı ve Sarıyer Çırçır Suyu mevkii arası 45 dakikadan 5 dakikaya indi. Ayrıca bölgedeki tüm yollar da bölünerek çift gidiş-geliş olması sağlandı.

ARTIK MAKETTEN SATIŞ YOK

Zekeriyaköy, Uskumruköy ve Demirciköy toprakları üzerinde inşaatı süren ve daha önce satışa çıkarılanların yanı sıra yeni projeler de satışa çıktı. Bölgede çoğu projenin artık maketten değil, inşaat belli bir seviyeye geldikten hatta tamamen bittikten sonra satışa çıktığı gözleniyor. Yaşamın başladığı birçok projenin yanı sıra inşaatı devam eden ve satışa çıkan projeler de var. Bölgede inşa edilen konutlarda metrekare fiyatları 2-3 bin dolardan, villaların metrekare fiyatları ise 4-5 bin dolardan başlıyor.

Zekeriyaköy’deki konut projelerini araştırdık…

ORMANADA

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatınm’m Zekeriyaköy’de 220 dönüm arazi üzerinde kurulan Ormanada projesinde, 188 villa ve 85 sıra ev bulunuyor. Üçüncü havaalanı ve köprü projelerine yakınlığı, şehre ulaşım kolaylığı sayesinde bölgenin en gözde projelerden biri olarak dikkat çeken Ormanada, “Limited Edition” villalar 2.19 TL olarak sabitlenen dolar kuru üzerinden satışa sunuldu. Yaşam konseptini deneyim-lemek isteyenlere sunulan “deneme sürüşü” uygulaması ile kirada oturduğu evi 12 ay sonra almaya karar verenler, 12 ay boyunca ödediği kiraları ve depozito bedelini evin toplam fiyatından düşerek ev sahibi olabiliyor.

2 bin 500 metrekarelik sosyal alan, 25 dönümlük yeşil alan, yürüyüş ve bisiklet yollan, çok amaçlı spor sahası gibi sosyal donatı alanları bulunan projede, Datça Murat Çiftliği uzmanlığıyla ekilen üç dönüm büyüklüğündeki bostanda site sakinlerine ekolojik ürünlere ulaşma imkanı da sunuluyor.

Tel: 0212 201 59 30 Web: ormanada.com

KÖY

Siyahkalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketi ve Emlak Konut GYO işbirliği ile Zekeriyaköy’de 467 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Köy projesinin, 149 dönümlük arazi üzerinde yer alan birinci etabının temelleri atıldı. Bin 167 konut ve 15 bin metrekarelik bir çarşıdan oluşan projenin ilk etabında üç blokta 57 apartman dairesi, 40 sıra ev, 348 adet çift dubleks ve 17 villa yer alıyor. 80 ile 623 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1, 2+1, 3 + 1, 4+1, 5 + 1 ve 6+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 550 bin ile 6 milyon TL arasında değişiyor. 36 ay faizsiz ev sahibi olunabilen projede, 1 + 1 dairelerin tamamı satılmış.Türkiye’de bir ilke imza atarak “LEED Neighborhood” sertifikası almak için başvuran projede, anaokulu, ilkokul, bin 600 metrekarelik otopark, bin 600 metrekarelik kapalı spor alanı ve 400 metrekarelik kafeterya ‘-alanının yanı sıra fitness merkezi, çocuk oyun alanları, sauna, iki tenis kortu, dört basketbol sahası, üç açık yüzme havuzu gibi sosyal donatı alanları bulunuyor. 24 saat güvenlik hizmeti sunulan projede, kameralı güvenlik sistemi de yer alıyor.

Satış ofisi: 0212 202 64 64 Web: koy.com.tr

TERRACE HAYAT

İnanlar İnşaat’ın İstanbul Zekeriyaköy’de 12 bin 500 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Terrace Hayat projesinde 90 konut bulunuyor. 105 ile 145 metrekare arasında farklı büyüklükte 2+1 bahçe ve çatı dubleksi ile 3+1 tripleks seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 710 bin TL’den başlıyor. Projeden, yüzde 25 peşin ve kalan kısmını banka kredisi kullanarak ev sahibi olmak mümkün. Az katlı sıra ev kon-septinde inşa edilen projede, doğa ile iç içe bir yaşam vaat ediliyor.

Satış ofisi: 444 20 02 Web: terracehayat.com

İROKO KONAKLARI

Penta Otomotiv İnşaat’m Zekeriyaköy’de 2 bin 920 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği İroko Konakları, 12 özel villadan oluşuyor. A ve B tipi olmak üzere bahçeli altı adet ikiz villadan oluşan projede, 275 metrekare büyüklüğündeki A tipi villalar 5 + 1, 225 metrekare büyüklüğünde B tipi villalar ise 3+1 tipinde. Evlerin sahiplerine hemen teslim edildiği projede villa fiyatlar 600 bin dolardan başlıyor. Şelale savakları ile doğaya uyumu sağlanan projede, 66.60 metrekarelik yüzme havuzu, 2 bin metrekareden fazla yeşil alan ve her villaya ait iki araçlık açık otopark bulunuyor.

Satış ofisi: 0533 030 80 70 Web: irokokonaklari.com

MERKEZ ZEKERİYAKÖY

Ortadoğu înşaat’ın Zekeriyaköy’de 25 bin 360 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Merkez Zekeriyaköy projesi, 28 blok ve 106 konuttan oluşuyor. 50 çatı dubleksi, 50 bahçe dubleksi ve altı tripleks ikiz villadan oluşan projede, 140 metrekarelik 2+1 çatı dublekslerinin metrekaresi 4 bin 812 TL, 197 metrekarelik 3 + 1 bahçe dublekslerinin metrekaresi 5 bin 715 TL ve 280 metrekarelik 4+1 çatı dublekslerin metrekaresi de 4 bin 969 TL’den satılıyor. Dört farklı modelde ve yedi ayrı ödeme alternatifi sunulan projede, ayrıca yüzde 1 KDV avantajı da sunuluyor.

Konutların yüzde 52’si bahçe yaşamına sahip olan projenin, yüzde 83’ü yeşil alana, yüzme havuzu ve güneşlenme teraslarına ayrılmış. Bankalar ve restoranların yanı sıra Göçmen’s Ranch Binicilik Kulübü ve Zekeriyaköy Spor Kulübü projenin yan komşularından.

Satış ofisi: 0212 202 71 11 Web: merkezzekeriyakoy.com

PARKONE

Mitaş Gayrimenkul’ün Zekeriyaköy’de 15 dönümlük arazi üzerinde inşa ettiği ParkONE projesinde yaşam başladı. Toplam 41 daire bulunan projede, az sayıda kalan konutların satışı devam ediyor. 114 ile 433 metrekare arasında 2+1 ve 5+1 konut seçenekleri sunulan projede, 315 metrekare büyüklüğünde 5 + 1 villa katının fiyatı 805 bin dolar.

Her konutun kendine has bahçesi veya geniş hobi odası olacak şekilde tasarlanan projenin sosyal tesislerinde, yüzme havuzu, açık ve kapalı kafe alanı, hamam, sauna, yoga- pilates stüdyosu, mini golf, çocuk oyun kulübü, çim havuzu, yapay nehir ve davet odası bulunuyor.

Satış ofisi: 0212 262 00 00 Web: parkone.com.tr

STUDIO LIFE SARIYER

Çiftçiler Gayrimenkül’ün Zekeriyaköy Garipçe mevkiinde 2 bin metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Studio Life Sarıyer projesi, iki blok ve 64 daireden oluşuyor. 46 ile 135 metrekare arasında farklı büyüklükte 1 + 1 (bahçe katı), 2+1 (bahçe katı), 1 + 1 (ara katlar) ve 2+1 dubleks konut seçenekleri bulunan projede, hem satış ofisinde hem de ikinci el olarak satış devam ediyor. Fiyatlar ise 285 bin ile 725 bin TL arasında değişiyor.

Koç Üniversitesi, Sarıyer tüneli, yeni yapılan üçüncü köprü ve bağlantılarına, AVM ve iş merkezlerine yakınlığıyla dikkat çeken projede, açık ve kapalı otopark, otopark alanlarına inen iki adet asansör, açık yüzme havuzu, spor konsepti ve hobi odası gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.

Satış ofisi: 0532 281 92 61 Web: studiolifesariyer.com/tr

ZEKERİYAPARK EVLERİ

M&l İnşaat Ortaklığı’nın Zekeriyaköy’de 14 bin 500 metrekare arazi üzerine inşa ettiği Zekeriyapark Evleri’nde 12’si çati, 12’si de bahçe dubleksi olmak üzere 24 daire yer alıyor. İkinci elde satışın devam ettiği projede, 160 metrekare 2+1 çatı dubleksi için 295 bin dolar, 195 metrekare 4+1 bahçe dubleksi için 535 bin dolar ve 351 metrekare 5+1 villa için ise 790 bin dolar isteniyor. Sosyal tesisleri ve yüzme havuzu bulunan projede her dairenin 50-60 metrekarelik kendine ait organik tarım yapabileceği bahçesi bulunuyor.

Satış ofisi: 0212 324 22 66

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir yorum

  1. Şu anda en akıllı yatırım aracı gayrimenkul sektörü görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir